Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: PBF TECHNICZNY Sztuczki, Umiejętności i inne

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Sprawność na 5 to załatwi bo ona zawiera zręczność, zwinność itp. lub osobno wykupiona Sztuczka wg mnie

  2. #12
    Asuryan
    Gość
    Osobno wykupiona sztuczka przy Sprawności 5. Podałem Zwinność, bo pomyliłem umiejętności

    I to i to to dobry pomysł.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 28-02-2015 o 09:50

  3. #13
    sadam86
    Gość
    Zaktualizowałem post nr 2 o Sztuczki jakie powstały (uzgodnione z Aravenem)

    Dorzucam też zbiór czarów:
    Piorun kulisty - umożliwia on stworzenie niewielkiego pioruna kulistego, który leci po linii prostej i eksploduje na pierwszej napotkanej przeszkodzie
    Przywrócenie zdrowie - Zaawansowane Leczenie Dziennie można wyleczyć do 6 lekkich ran, średnia zużywa 2 lekkie(czyli 3 średnie), poważna zużywa 3 lekkie (2 poważne)
    Transformacja w zwierzę - to wyjątkowo trudne zaklęcie umożliwia przemianę osoby lub zwierzęcia w inną istotę żywą o podobnej masie lub mniejszej
    Telekineza - polega na pchnięciu energii w określonym kierunku, co pozwala poruszyć dany przedmiot, względnie przyciągnąć. Odległość do celu nie jest ważna, ale mag musi widzieć przedmiot
    Telepatia - zaklęcie to jest dość męczące zwłaszcza dla młodych magów, gdyż wymaga niemal absolutnej koncentracji. Mag może odbierać myśli innych istot rozumnych znajdujących się w promieniu 20 metrów (ściany, hełmy itp. nie ograniczają odbioru) oraz wysyłać sformułowane w myśli zdania lub polecenia do konkretnych osób. Jeżeli osoba do której wysłano myśl to inny czarodziej lub elf możliwe jest nawiązanie telepatycznego dialogu. Obie strony muszą go jednak podtrzymywać. Czar wymaga skupienia.
    Niewidzialność - to zaklęcie pozwala uczynić jego ofiarę niewidzialna zarówno dla wzroku normalnego jak i magicznego. Niestety niewidzialnego maga można zobaczyć gdy np. zostanie oblany wodą lub obsypany mąką. Niewidzialności podlega ubranie i ekwipunek. Każdy atak lub agresywne zachowanie postaci niewidzialnej kończy czar
    Knebel - mag poraża na odległość mięśnie języka i ust ofiary. Efekt jest podobny do wciśnięcia knebla. Osoba poddana działaniu czaru nie może wydawać żadnych artykułowanych dźwięków. Przy szybkim rzuceniu może dojść do uszkodzenia języka lub zębów kneblowanego (jakby oberwać niewidzialną pięścią w zęby)
    Grot - prosty czar ofensywny, jeden z pierwszych jakiego uczą się magowie. Z palców czarodzieja wylatuje niewielki pocisk w kształcie rozpalonego do czerwoności grotu. Zmierza do celu w linii prostej i eksploduje na pierwszej przeszkodzie, łatwo więc zastawić się przed nim tarczą czy stołem.
    Ognista Sieć - pozwala spętać i unieruchomić ofiarę. Zostaje ona skrepowana kilkoma rzędami "płonących" sznurów. Sieć owa boleśnie parzy przy gwałtowniejszym ruchu
    Ochrona - niweluje 6 obrażeń w walce aura Ochronna. To zaklęcie ma zabezpieczyć czarodzieja przed skutkami ataku fizycznego np. uderzenia, wybuchu. Tworzy wokół jego ciała barierę niewrażliwą na wszelkie ataki fizyczne np. cios mieczem. Czar ten nie zabezpiecza jednak dobrze przed uderzeniami fal dźwiękowych ani przed zaklęciami
    Cios psioniczny - Bazowe rany zero, magia kontra Sił Woli celu, zadaje obrażenia psychiczne na tor psychiczny, zwykle wrogowie mają go słaby. Eliminacja to utrata przytomności u celu.
    Ostatnio edytowane przez sadam86 ; 05-07-2015 o 14:18

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało sadam86 za ten post:


  5. #14
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Dzięki, posiadaczy czarów prosi się o udostępnienie opisów ich działania Sadamowi, od razu zobaczę co tam macie w notatkach o swoich czarach. ew. sprecyzujemy niejasności.

  6. #15
    sadam86
    Gość
    Dobra magowie, druidzi sprawdzić czary czy gafy nie strzeliłem. Aravenie potrzebuję info jaką ranę za ile PM można uleczyć i ile PM można maksymalnie wydać na leczenie w ciągu dnia. I przydało by się przy Wampirzycy tak mi się wydaje uściślić jak działa hipnoza, czy bardziej jako rozkazywanie, czy jako wdrukowanie/wymazanie wspomnień czy ma obie funkcje.

  7. #16
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Leczenie tak jak Druidowi dawałem, dokładnie nie pamiętam, poszukam ew. Mag tez miał Leczenie.

    Hipnoza ma raczej obie funkcje, ale w danej akcji tylko 1 z dwóch, albo rozkaz albo manipulacja pamięcią.

  8. #17
    sadam86
    Gość
    Leczenie już mam od Asura, wstawię

    Od MG
    Czary to technicznie tez od Asura i Maga wydobądź, na razie po dobroci.

  9. #18
    Asuryan
    Gość
    DO MG:

    Ode mnie ma, ale nie chcę by były widoczne dla wszystkich.

  10. #19
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Ja też podesłałem swoje opisy czarów. Brakuje w nich tylko "Ciosu psionicznego":

    Bazowe rany zero Twoja Magia kontra Sił Woli celu, zadaje obrażenia psychiczne na tor psychiczny, zwykle wrogowie mają go słaby. Eliminacja to utrata przytomności u celu.
    A jedyne co mam to to z opisu zaklęcia.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •