Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: czy można tworzyć skrypty zarządzające dyplomacją?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    czy można tworzyć skrypty zarządzające dyplomacją?

    Cześć.

    Ostatnio powróciłem do M2TW, a konkretnie do moda SS 6.1, dlatego też przez chwile zastanawiałem się w jakim dziale założyć ten temat i w związku iż moje zapytanie dotyczy ogólnie M2TW rozpoczynam go tutaj. Ale do rzeczy... w modzie odpaliłem sobie kampanie Bizancjum, bitwy VH kampania M, standardowo zawsze grałem VH/VH tym razem jednak postanowiłem coś przetestować a mianowicie dyplomację jak powszechnie wiadomo niedziałającą w serii TW a przynajmniej w w RTW i M2TW. na początku skupiłem się na tym żeby zawrzeć sojusz z Węgrami i Turcją, ten pierwszy bez problemu w przypadku drugiego trzeba było smarować i pieniądze okazują się tu kluczowe, na początku w ogóle nie podbijałem chyba, że buntowników, rozwijałem handel i reformowałem armie cały czas opłacając Turcję w celu zbudowania z nią jak najlepszych relacji. Turcja szybko zaangażowała się w wojnę w Syrii i opuściła granicę do około 40 tury nie prowadziłem w ogóle wojen, wysyłałem tylko dyplomatów opłacałem niewielkimi sumami sąsiadów budowałem armie i rozwijałem handel. W 40 turze uderzyłem na Turcję wcześniej zrywając z nimi stosunki. W tym czasie zbudowałem sobie reputacje "bardzo godny zaufania". Kiedy uderzyłem już na Turcję (moim celem było zajęcie Azji mniejszej) wojna trwała tylko 3 tury. Uderzyłem 4 armiami które wcześniej rozlokowałem. nie doszło do żadnej bitwy, Tylko oblężenie Turcy w Azji nie mili w ogóle armii, wszystko walczyło w Mezopotami i Syrii. Moje wojska szybko otoczyły Cesaree ich stolice. w tym momencie przybył ich poseł i zaproponował mi bezwarunkowy pokój, zaproponowałem żeby oddali mi twierdzę w zamian za pokój, prawa handlowe i 30 000 florenów, zgodzili się, następnie zaproponowałem sojusz i 10 000 florenów, i też się zgodzili. potem robiłem podobnie w innych konfliktach i z innymi państwami. moja reputacja nigdy nie spadła poniżej "rzetelny". Podsumowując do 100 tury odbudowałem przybliżeniu obszar Cesarstwa Wschodniorzymskiego wraz z wybrzeżem czarnomorskim. w tym czasie stoczyłem tylko 3 duże bitwy, reszta to były oblężenia i działania dyplomatyczne, nie liczę tu walki z buntownikami. Jednocześnie udało mi się zachować wszystkie strategiczne sojusze, dobre stosunki z sąsiadami i reputację. generalnie okazało się że dyplomacja w tej grze działa tylko trzeba mieć na nią zasoby i pomysł. Moje pytanie zaś brzmi czy można napisać w tej grze nowe skrypty dodające opcje dyplomatyczne np: nakazanie jednej frakcji zakazania wojny z drugą? bo pewnych aspektów dyplomatycznych po prostu brakuję.

  2. #2
    sadam86
    Gość
    Witam
    Eh nie musiałeś zaśmiecać forum nowym tematem, http://forum.totalwar.org.pl/showthr...h-moder%C3%B3w tu masz link do działu z pytaniami początkujących moderów, http://forum.totalwar.org.pl/forumdi...82niaj%C4%85ce tu z kolei mody uzupełniające w tym nowe AI z lepszą dyplomacją, i na końcu perełka http://forum.totalwar.org.pl/showthr...nteligencja%29 chyba najlepsze z możliwych AI pod Królestwa.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    dzięki za linki , z częścią z nich jestem zapoznany. co do tematu to nie uważam że zaśmieca on forum, ale to moje zdanie, nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy a może to ja mało precyzyjnie się wyraziłem, nie chodzi mi o podkręcanie istniejących możliwości dyplomatycznych, tylko o stworzenie nowych poleceń w dyplomacji gry, może ktokolwiek z was próbował to zrobić albo ma namiar na jakiś sensowy poradnik, grałem w wiele różnych modów i w żadnym nie pojawiły się nowe możliwości dyplomatyczne, dlatego też zastanawiam się czy nie da się tego zrobić czy też nikt nie próbował, tematu poruszającego to zagadnienie na forum tez nie znalazłem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •