Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3947484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 491

Wątek: Megasubmod do BC 7 dyskusja i błędy

  1. #481
    Chłop Awatar michal77
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    hmm w sumie fajnie. Ten modzik z tym pięknym submodem miał na pewno niepowtarzalny klimat. Dla mnie osobiście już jednak limitacje medka są nie do przeskoczenia, bo po prostu jest mnóstwo sposobów aby nadużywać słabości AI i tysiąca innych rzeczy wynikających z kodu gry. Ale śmieszne, na prawdę, że taki Piter zrobił jeszcze cokolwiek dla tego już trochę zapomnianego projektu Jeżeli ktokolwiek to jeszcze czyta to wesołości wszelkiej życzę
    "Głupiec wszystko potrafi, mądry ciągle się uczy."

    https://ebmultiplayer.com/

  2. #482
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez michal77 Zobacz posta
    hmm w sumie fajnie. Ten modzik z tym pięknym submodem miał na pewno niepowtarzalny klimat. Dla mnie osobiście już jednak limitacje medka są nie do przeskoczenia, bo po prostu jest mnóstwo sposobów aby nadużywać słabości AI i tysiąca innych rzeczy wynikających z kodu gry. Ale śmieszne, na prawdę, że taki Piter zrobił jeszcze cokolwiek dla tego już trochę zapomnianego projektu Jeżeli ktokolwiek to jeszcze czyta to wesołości wszelkiej życzę
    A próbowałeś zagrać?
    Nie grałem w total war'a parę lat, pobrałem jakiś czas temu potop i pograłem kilka godzin w ciągu miesiąca. Teraz miałem tydzień czasu wolnego i byłem trochę niedysponowany więc siedziałem przed kompem i mnie olśniło co do paru poprawek co poprawiły rezgrywkę.
    Naprawdę gra jest trudniejsza niż nowe total war'y, jest lepsza imersja i na tym przynajmniej modzie nie ma za bardzo czego nadużywać.


    Przecież ciągle powstają nowe mody. Ta gra jest żywa i ludzie wracają. Wiadomo, ze w małej liczbie, bo nie ma profesjonalnego marketingu.

    Np. Divide and Conquer wyszedłw tym roku nowy, nowe modele jednostek idą i praca na całego wre wokół modów do medka.


    Bellum ma niepowtarzalny klimat, jak się nie przejadł, bo się za dużo grało, a miało się pare lat przerwy to mega wciąga.

  3. #483
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    A próbowałeś zagrać?
    Nie grałem w total war'a parę lat, pobrałem jakiś czas temu potop i pograłem kilka godzin w ciągu miesiąca. Teraz miałem tydzień czasu wolnego i byłem trochę niedysponowany więc siedziałem przed kompem i mnie olśniło co do paru poprawek co poprawiły rezgrywkę.
    Naprawdę gra jest trudniejsza niż nowe total war'y, jest lepsza imersja i na tym przynajmniej modzie nie ma za bardzo czego nadużywać.


    Przecież ciągle powstają nowe mody. Ta gra jest żywa i ludzie wracają. Wiadomo, ze w małej liczbie, bo nie ma profesjonalnego marketingu.

    Np. Divide and Conquer wyszedłw tym roku nowy, nowe modele jednostek idą i praca na całego wre wokół modów do medka.


    Bellum ma niepowtarzalny klimat, jak się nie przejadł, bo się za dużo grało, a miało się pare lat przerwy to mega wciąga.
    W modyfikacjach nastąpił renesans, udało się stworzyć programową zakładkę, co pozwala omijać wszelkie dotychczasowe ograniczenia w modyfikacjach, może nie wszystkie, ale tak dużo, że jest nowa jakość, nie mówiąc, że wychodzą nowe modyfikacje, nie mające nic wspólnego z dotychczasowo robionymi. Na forum jest tylko jakiś procent przeze trochę pogranych. Jak długo nie będzie Medieval TW 3, tak długo ta gra będzie cieszyć się uznaniem. Jeszcze do Roma Remastered i Attyli powstaje multum modyfikacji, jak widać - Lud XD pragnie historyczności.
    Tutaj najlepszy przykład na to, że mody są jakościowo kilka poziomów lepsze od samego oryginału, cały czas rozwijany, choć traktowany jako sfinalizowany.
    link
    Bulat Steel Total War

    Pozdrawiam
    edit:
    dziś wyszło
    EBII v2 4 file - Europa Barbarorum 2 mod for Medieval II: Total War: Kingdoms - ModDB
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 25-12-2023 o 13:32
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #484
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    W modyfikacjach nastąpił renesans, udało się stworzyć programową zakładkę, co pozwala omijać wszelkie dotychczasowe ograniczenia w modyfikacjach, może nie wszystkie, ale tak dużo, że jest nowa jakość, nie mówiąc, że wychodzą nowe modyfikacje, nie mające nic wspólnego z dotychczasowo robionymi. Na forum jest tylko jakiś procent przeze trochę pogranych. Jak długo nie będzie Medieval TW 3, tak długo ta gra będzie cieszyć się uznaniem. Jeszcze do Roma Remastered i Attyli powstaje multum modyfikacji, jak widać - Lud XD pragnie historyczności.
    Tutaj najlepszy przykład na to, że mody są jakościowo kilka poziomów lepsze od samego oryginału, cały czas rozwijany, choć traktowany jako sfinalizowany.
    link
    Bulat Steel Total War

    Pozdrawiam
    edit:
    dziś wyszło
    EBII v2 4 file - Europa Barbarorum 2 mod for Medieval II: Total War: Kingdoms - ModDB

    Co niby zostało zniesione?

  5. #485
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Co niby zostało zniesione?
    Wybacz, jest tak w opisie moda. Zerknij sobie.

    M2TWEOP: Medieval 2 Engine Overhaul Project — M2TWEOP 2.1 documentation (youneuoy.github.io)

    tradycyjnie discord Discord | #tavern | M2TW Engine Overhaul Project

    no i u Noyana masz człowieka co robi z nim , w nim itp^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #486
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Zwiększyłem priorytet rekrutacji dla sprzętu oblężniczego i kawalerii dla bota. Myślę, że armie złożone z piechoty były ekstremalnie łatwe do pokonania, a więcej katapult znacznie utrudni obronę miast.
    Osłabiłem pikinierów.
    Poprawiony cykl wypowiadania wojny i zawierania pokoju przez bota.

    Link w pierwszym poście.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  8. #487
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Poprawiłem jeszcze parę rzeczy. Bot będzie atakował większymi armiami. Do wersji którą ostatnio wrzuciłem wkradł się błąd i bot atakował mniejszymi siłami niż wcześniej.
    Państwo Papieskie będzie czasem prowadziło wojny.
    Większa sakiewka króla dla gracza dla wszystkich poziomów trudności poza ekstremalnym- ekstremalny będzie jeszcze bardziej ekstremalny, a na niższych poziomach będzie więcej pieniędzy dla graczy, którzy nie chcą aż takich wyzwań.
    Kawaleria porusza się wolniej po polu bitwy. Jest ona i tak w tym modzie najsilniejszą siłą wojskową z potężną szarżą i jest dalej bardzo potężna co jest historyczne ale jednak trochę to osłabi jej mobilność co poprawi balans.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  10. #488
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    AI zupełnie nie rusza się księżmi, nie rekrutuje nowych kapłanów. Jak to naprawić?
    Ostatnio edytowane przez Siguardo ; 04-04-2024 o 02:35

  11. #489
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Siguardo Zobacz posta
    AI zupełnie nie rusza się księżmi, nie rekrutuje nowych kapłanów. Jak to naprawić?
    Najważniejsza kwestia, skąd brałeś linki do modyfikacji i jak je instalowałeś, bo są różne przyczyny, jedna to kwestia jakiś paczy, czy nawet spolszczenia.


    Jak zrobiłeś jak tutaj, to powinno wszystko działać poprawnie.
    Jeśli tak zrobiłeś i masz te błędy, to daj znać. Pozdrawiam

    link:
    Filmowy poradnik Bellum Crucis 7.0|Poradnik instalacji|Megasubmod2|S| (totalwar.org.pl)
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #490
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Siguardo Zobacz posta
    AI zupełnie nie rusza się księżmi, nie rekrutuje nowych kapłanów. Jak to naprawić?
    Czasem rekrutuje. To problem, który istniał nawet w podstawowej wersji medka bez modów.

Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 3947484950 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •