Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Indywidualne Konto Emerytalne

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Indywidualne Konto Emerytalne

    Jako, że nie wierzę w emeryturę z ZUS, który de facto jest bankrutem zacząłem myśleć nad innym sposobem oszczędności na przyszłość.

    Czy ktoś z was ma IKE? Warto założyć sobie takie konto? A może polecacie jakieś inne formy oszczędzania na emeryturę?

    Przenoszę do Agory - McAbra
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 10-02-2015 o 11:18

  2. #2
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Najlepsza jest metoda Wędrowycza: Forsa w słoiki i ukrycie
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  3. #3
    Szambelan Awatar adriankowaty
    Dołączył
    Jan 2012
    Lokalizacja
    Siemianowice Śląskie (k. Katowic)
    Postów
    2 909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    375
    Otrzymał 39 podziękowań w 32 postach
    Najlepsza? A o inflacji toś zapomniał? Wg mnie dobrym pomysłem jest inwestowanie w firmy na giełdzie, najlepiej tych o niskim stopniu ryzyka. Ew. możesz po prostu pieniądze ulokować w banku na lokacie długoterminowej.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=5038&dateline=1420376  708
    "Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć!"
    Hasło przewodnie rewolucjonistów z 1789.

  4. #4
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    IKE Skąd masz pewność, że ktoś nie postąpi jak z II filarem Też o tym myślałem, ale po akcji z OFE odpuściłem sobie... ale jak coś to pomyśl też o IKZE, to czasem lepsza opcja.

    Ostatnio myślałem o funduszach pasywnych, ale w PL takich za dużo nie ma, o ile w ogóle jakieś są. Jeśli myślisz już o emeryturze, to jakieś fundusze obligacji lub obligacji korporacyjnych, ale to większe ryzyko... na pewno pomyślałbym też o złocie jako "twardej walucie". No i oczywiście jak Cie stać to dobrą inwestycją są nieruchomości, jak i też ziemia rolna, ale to jak pisałem już większa para kaloszy.

    Na pewno jeśli myślisz o emeryturze, Twój portfel musi być zrównoważony i nie inwestowałby w rynek akcji czy fundusze typu aktywnego więcej niż 20-30%.

    Visca el Barca!!!

  5. Użytkownicy którzy uznali post Barsa za przydatny:


  6. #5
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    213
    Otrzymał 363 podziękowań w 268 postach
    W obecnych czasach metoda Wędrowycza najlepsza. Tylko zamiast forsy zakopałbym złoto, to pewniejsza lokata kapitału. A serio, to zakładanie konta emerytalnego jest ryzykowne. Nigdy nie wiesz, czy rząd nie złupi TWOICH oszczędności pod szczytnym pretekstem... Najlepszy sposób, to dorobić się takich dzieci i wnuków, by ciebie na starość utrzymywały, a nie odstawiły do eutanazji... Niezłym sposobem jest składanie oszczędności w kraju POWAŻNYM... np. w Anglii, Niemczech, Kanadzie, Australii... Jest ich trochę. Polska, na razie, poważna nie jest... W ostateczności zawsze można głosować na sensownych polityków, którzy zwiększą nasz, a nie swój dobrobyt... I wtedy bez problemu odłożysz
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  7. #6
    Wojski Awatar Łycha
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    66
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    Polska, na razie, poważna nie jest... W ostateczności zawsze można głosować na sensownych polityków, którzy zwiększą nasz, a nie swój dobrobyt... I wtedy bez problemu odłożysz
    Po tym jak Polacy głosują na wyborach to widać, że niespieszno im do tego dobrobytu. Wręcz przeciwnie wolą być okradani (patrz np OFE). I jakoś nie widać, aby te nastroje się zmieniły
    Niemożliwe to tylko słowo rzucone na wiatr, przez maluczkich, którzy godzą się z naturalną koleją rzeczy, zamiast wykrzesać siły by ja zmienić. Niemożliwe to nie fakt. To jedynie opinia. Niemożliwe to nie deklaracja. To wyzwanie. Niemożliwe to potencjał możliwości. Niemożliwe jest chwilowe. Impossible is nothing.

  8. #7
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Myślicie, że naprawdę jest teoretyczna szansa, że w przyszłości państwo położy łapę na IKE np. pod płaszczykiem szczytnych haseł ratowania rent i emerytur Polaków, solidarność społecznej itd.?

    Nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba taki samym ryzykiem obarczone są lokaty i inne formy oszczędności. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Bardzo słabo się znam na tych sprawach...

  9. #8
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Do IKE czy IKZE państwo w ten czy inny sposób dopłaca i jest to III filar emerytur, oraz żeby wyjąć stamtąd kasę i nie stracić tego co zyskałeś musisz spełnić kilka warunków, m. in. wiekowy... wiec łapki może położyć, a dlaczego nie. Choć to mglista perspektywa i jednak mimo wszystko jeszcze s-f.

    Natomiast lokaty itd. to już inna bajka, to jest już Twój prywatny majątek bez jakiejkolwiek ingerencji państwa... no nie licząc podatku i zmiany stóp procentowych. Jeszcze inna alternatywa to tak jak pisałem metale szlachetne ale i na to była przecież "prohibicja" w USA, jak i w PL.

    Visca el Barca!!!

  10. #9
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    @Bronti IKE oraz IKZE są specjalnie stworzone pod emeryturę, więc łatwiej będzie też któremuś z rządów położyć na nich łapę. Natomiast lokaty, są dla banków sposobem na uzyskanie z rynku kapitału, który mogą wykorzystać w akcji kredytowej (kreacja pieniądza), więc próba uwłaszczenia się na lokatach, byłaby o wiele grubszym numerem niż na IKE/IKZE.
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  11. #10
    Asuryan
    Gość
    Odkładam na tzw III filar. Bo z pierwszych dwóch to mi przyjdzie na starość pod mostem zdechnąć chyba.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •