Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zasady bitewne kampania o Podbój Azji Mniejszej

  1. #1
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach

    Zasady bitewne kampania o Podbój Azji Mniejszej

    Zasady bitewne:
    Max. 6 takich samych jednostek
    Max. 6 jednostek piechoty do walki w zwarciu
    Max. 6 łuczników (wliczają się konni strzelcy)
    Max. 6 pikinierów
    Max. 5 jednostek kawalerii (nie wliczają się konni strzelcy)
    Max. 1 słoń lub 1 rydwan (nie liczy się w limit kawalerii)

    Jednostki generalskie wliczają się w limity - jedyne wyjątki generał rzymski i mały kartagiński.

    Zakaz pike-boxów (formacja zamknięta z 4 i więcej oddziałów pik)

    W bitwach 4vs4 MUSI dowodzić dowódca lub co najmniej zastępca strony.

    Nie ma jakiegokolwiek innego limitu wyboru frakcji.

    W bitwach 2vs2, 3vs3 i 4vs4 frakcje u graczy nie mogą się powtarzać.

    Każdy gracz ma limit max. 2 bitew do rozegrania w danym tygodniu kampanii.

    Jeżeli będą to bitwy 1vs1 to dany gracz nie może rozegrać obydwu tych bitew z tym samym przeciwnikiem.

    Wszystkie wyniki muszą być wpisane do odpowiedniego tematu wynikowego danego tygodnia kampanii.

    W bitwach 2vs2 i większych pierwszy sprawdza się kto jest zapisany jako ostatni i ten gracz wybiera frakcje jako pierwszy - później frakcje wybierane są przez graczy z obydwu drużyn na przemian.
    Ostatnio edytowane przez mackoff ; 12-02-2015 o 22:44
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  2. #2
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Miałem chwilę, żeby przemyśleć zasady bitewne i mam następujące uwagi (propozycje):

    - zwiększenie limitu piechoty do walki w zwarciu do 8 jednostek. Myślę, że ten limit wystarczająco balansuje siłę uderzeniową nacji barbarzyńskich (przy maks 6 to już jest zbyt poważne osłabienie). Poza tym, moim osobiście zdaniem, przy maks 6 Arewakowie są bardzo trudni do gry (ich siła zawsze polegała na spamie taniej piechoty) bo ich elitarna piechota, choć droga, nie dorównuje innym elitarnym piechotom (a już szczególnie Zaprzysiężonym). A i jazda z nóg nie powala.

    - zwiększenie limitu jednostek strzeleckich do 8. Wschód ma nacje, których siłą są słonie, jazda i jednostki strzeleckie (piechota jest, delikatnie ujmując, przeciętna). Przy obecnym patchu słonie są trudne w użyciu (żeby nie napisać - niegrywalne), sama jazda piechoty nie pokona, więc pozostaje nam siła ogniowa proc/łuczników wspieranych przez "jednostkę Wschodu", czyli konnych łuczników. Przy obecnych zasadach możliwości użycia konnych łuczników są ograniczone (bo są wliczany w limit strzelców).

    Wiadomo, że turniej już ruszył, ale myślę, że warto jeszcze chwilę podyskutować o zasadach bitewnych,.

  3. #3
    Chłop Awatar Volv
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Myślę ,że właśnie limit piechoty do walki w zwarciu miał złamać schemat spamu mieczy i zmusić do wymyślenia czegoś oryginalniejszego. Ileż przecież można grać jednym schematem armii. Moim zdaniem dalej da się wygrać barbarzyńcami ze wschodem (wiadomo ,że 1v1 trudniej, ale jednak!).
    To samo tyczy się strzelców.. przełamanie spamu strzelców. Jakbym chciał postrzelać poszedłbym pograć w csa :/... Poza tym frakcje wschodnie w moim odczuciu są na tyle wyważone w jednostkach ,że można zrobić porządną armię (zachód nie ma słoni/rydwanów...) wykorzystując chociażby to ,że limit kawalerii nie jest wliczany w limit konnych strzelców.
    Co do słoni to mogę powiedzieć, że ile ludzi tyle opinii - dla mnie rydwany stały się papierowe i niegrywalne ,a słonie wręcz pancerne wytrzymując niejednokrotnie kilka ,a czasem nawet więcej salw strzelców.
    Ostatecznie mogę dodać ,że kampania nie narzuca odgórnie limitu na bitwę ,więc słabości jednej frakcji można zniwelować grając chociażby 2v2 ze sprzymierzeńcem który te braki zniweluje.

  4. #4
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    - zwiększenie limitu jednostek strzeleckich do 8. Wschód ma nacje, których siłą są słonie, jazda i jednostki strzeleckie (piechota jest, delikatnie ujmując, przeciętna).
    Piechota Partii, Selucydów i Baktrii niczym nie ustępuje piechocie Macedonii, Syrakuz i Aten, poza tym wschodnie frakcje mają nieporównywalnie lepszą jazdę, konnych i pieszych strzelców, a także dostęp do słoni i rydwanów, więc i tak macie sporą przewagę już na starcie.

    W zasadzie to przy wyborze frakcji, z góry jesteśmy na straconej pozycji. Nie mamy jak was skontrować bo pod każdym względem wasze wschodnie frakcje są mocniejsze od naszych helleńskich, a Arwernowie wcale nie są lepsi od Arewaków.

  5. #5
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Widocznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bo mam całkowicie odmienne zdanie od Was.

    Ale nie mam zamiaru szczególnie brnąć w temat, bo jesteśmy tutaj dla zabawy. Po prostu nie było za bardzo czasu przedyskutować temat więc wrzuciłem swoje 5 groszy. Będziemy grać na każdych zasadach.


    Edit: w porządku mackoff. Zobaczymy co przyniosą najbliższe rundy i na tej podstawie ewentualnie jeszcze wyciągniemy jakieś nowe wnioski.
    Ostatnio edytowane przez Pirx ; 13-02-2015 o 14:21

  6. Następujących 2 użytkowników podziękowało Pirx za ten post:


  7. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    No nic - dla mnie przynajmniej lepiej by było zostać przy 8 szermierzach. Niemożliwe są już takie spamy jak to wcześniej bywało a i te frakcje barbarzyńskie mogą coś pokazać. Limit strzelców mi odpowiada zupełnie. Słonie tyle o ile są jeszcze dosyć mocne. Szybko uciekają lecz zaraz się wracają :/ - rydwany są beznadziejne raczej. Tyle odemnie.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  8. #7
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Panowie wszystko jest do ustalenia - zasady nie są ostateczne.

    Jak mówiłem i pisałem ta pierwsza kampania przed wydaniem Atylli to jest test.

    Jeżeli po jakimś czasie zgodzimy się, że naprawdę z balansem jest ciężko to zastanowimy się nad zmianą zasad.

    Myśle, że na to jest jednak zdecydowanie za wcześnie.

    Umawiajcie się więc na bitwy i testujcie/czerpcie z tego radość a na przemyślenia i wnioski przyjdzie czas.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  9. #8
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @pirx
    Jak coś komuś odpowiadasz to napisz nowego posta, bo jak edytujesz starego z przed kilku godzin to jest duża szansa, że nikt twojej odpowiedzi nie zobaczy.

  10. #9
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Cytat Zamieszczone przez ( ͡º ͜ʖ ͡º) Zobacz posta
    W zasadzie to przy wyborze frakcji, z góry jesteśmy na straconej pozycji. Nie mamy jak was skontrować bo pod każdym względem wasze wschodnie frakcje są mocniejsze od naszych helleńskich, a Arwernowie wcale nie są lepsi od Arewaków.
    Z całym szacunkiem wybobrak, ale przed momentem zrobiłem z Arroyem kilka prób walk 8/8 miecznikami.
    1) Zaprzysiężonych u Arwenów (Arroyo) kontra Szermierzy Srebrnej Tarczy u Seleucydów (Ja) i sellkowie dostali taki łomot, że aż gwizdało.
    2) Druga walka to byli znowu Zaprzysiężeni Arwenowie (Arroyo) kontra Gwardia Pretoriańska Rzymu (Ja) i tym razem wygrał Rzym.
    3) Ostatnia próba Mistrzowie Miecza Swebów (Arroto) kontra Zaprzysiężeni Arwenów (Ja) i tym razem łomot dostali Swebowie.
    Każda walka wyglądała tak, że ustawialiśmy jednostki w linii i każdy oddział walczył z jednym oddziałem wroga na raz .

    Więc przepraszam bardzo, ale niestety na ten moment Wschód nie bardzo ma czym skontrować Zaprzysiężonych Arwenów.
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  11. #10
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez henryk5pio Zobacz posta
    1) Zaprzysiężonych u Arwenów (Arroyo) kontra Szermierzy Srebrnej Tarczy u Seleucydów (Ja) i sellkowie dostali taki łomot, że aż gwizdało.
    Samymi zaprzysiężonymi bitwy nie wygrasz. Poza tym przewaga zaprzysiężonych nad szermierzami srebrnej tarczy jest oczywista i dziwie się, że musieliście robić test żeby dojść do tego wniosku.

    Cytat Zamieszczone przez henryk5pio Zobacz posta
    2) Druga walka to byli znowu Zaprzysiężeni Arwenowie (Arroyo) kontra Gwardia Pretoriańska Rzymu (Ja) i tym razem wygrał Rzym.
    3) Ostatnia próba Mistrzowie Miecza Swebów (Arroto) kontra Zaprzysiężeni Arwenów (Ja) i tym razem łomot dostali Swebowie.
    Co to ma wspólnego z moim postem?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •