Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Gra Cesarstwem Zachodniorzymskim

  1. #51
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Siemka,
    u mnie troche zajęło nim sie przełamałem do Attyli (Rome 2 znacznie lepszy według mnie).
    Rozpocząłęm gre WRE na very hard i jakoś idzie, jest mega, mega ciężko. Porzuciłem Brytanię, Galię, Hiszpanię i bałkany. Zostały mi włochy (utraciłem korsykę, a tą małąwyspę przy hiszpani spaliłem) i południe afryki. Oczywiście Wszytko za mną przylazło jak muchy, nawet z wysp wpadli mi do Italii. Oczywiście było ciężko ale powybijałem kilka wiekszych armii i pozawierałem pokoje z co poniektórymi. Mam ok 80 tury i na południu Hiszpanii osiedlli się Swebowie (skubańcy przeszli całe włochy, przepłyneli do kartaginy, przeszli całą afrykę i skolonizowali sobie tam kilka prowincji tworzac niezłe państwo. To samo zrobili wizygoci na bałkanach gdzie utworzyli lokalne mocarstwo i z którymi na szczęście mam pokój. Wiec U mnie tworzą się państwa i to całkiem mocne i całkiem spore. Najgorszym Państewkiem z którym mam do czynienia to Zachodnirzymscy Separatyści którzy mieli chyba 15 pełnych armii i którzy sobie też kolonizują prowincje w hiszpani ale jakoś sobie z nimi radzę.
    Hunowie poki co spokojnie.
    Jedyna moja kolonizacja to Konstantynopol który został porzucony przez wschodnie cesarstwo Wiec uznałem to za świetną okazję do osiedlenia bo obrona jest łatwa a profity na przyszłość będą całkiem niezłe.
    Walczę dalej

    Attylla to taki śmieszny twór dla mnie. Niby dyplomacja poprawiona, niby dużo usprawnień ale coś w niej jest spaczonego jakby niedorobionego, jakby niewiem patrzysz na kogoś i ma narośl na twarzy ale ten ktoś jest spoko. Rome 2 i 1 miało lepszy klimat, Medieval 1 miał lepsze AI... Grac sie da, ale ma sie wrażenie że twórcy zrobili to jakoś na pałe

  2. #52
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez toddlockwood Zobacz posta
    Jedyna moja kolonizacja to Konstantynopol który został porzucony przez wschodnie cesarstwo Wiec uznałem to za świetną okazję do osiedlenia bo obrona jest łatwa a profity na przyszłość będą całkiem niezłe.
    Mi by trochę szkoda było wydawać 15 tysięcy na kolonizację tak odległego miasta, zwłaszcza że masz problemy ze Swebami

    Cytat Zamieszczone przez toddlockwood Zobacz posta
    Walczę dalej
    Powodzenia!

    Moim zdaniem to chyba jedną z kluczowych rzeczy w całej kampanii Zachodnim Cesarstwem jest zabunkrowanie się w Akwilei - nie dość, że broni ona przejścia do Italii, z którego korzysta 2/3 hord to jeszcze dosyć łatwo jest ją bronić (nie jest to jedno z tych miast, z rozpadającym się amfiteatrem i pięcioma przejściami do flagi)

  3. #53
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Na modzie Fote gra robi się dużo ciekawsza ale też tylko w początkowych etapach. Kiedy już ogarnie się dochody i kilka pełnych armii robi się strasznie nudno.

  4. #54
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    kolonizacja Konstantynopola to około 8 tys wiec nie było tak źle. Miałem z tego niezły wypad na bałkany i azję mniejszą.
    Zaraz po tym jak napisałem tego posta to hunowie mnie zaatakowali. Na Hunów najlepiej mieć 4 pełne armie na północy italii i tam sie bronić. (Otaczać pojedyncze armie huńskie i likwidować na automacie - bo na walce normalnej da sie wygrać ale straty są przeogromne). Takim oto sposobem Hunowie umarli w jakieś 15 tur - 20 tur i w sumie był to krótki epizod.
    Mam około 120 tury i powiem że fajne państewka mi sie porobiły - jedno plemię (nie pamietam które) zajęło francję, piktowie zajeli całą brytanię, a na wschodzie koalicja sasanidzka to 3 panstwa które podzieliły sie bizancjum które dość dzielnie sie broni
    Śmieszna ta gra bo u mnie caly czas sie coś dzieje. Nie tylko w początkowym etapie gry ale teraz po odbudowie nie wiem za bardzo jak ugryźć ten wschód bo tam jest tyle wojska że gdybym wszytkie legiony przezucił to by mi chyba nie starczylo ludu.

    Swoją drogą gdyby rzym nie miał takiej korupcji to miałbym przychód chyba100k na turę


    UPDATE

    204 tura. Posunąłem się o azję mniejszą, skolonizowałem całe bałkany zająłem część galii. Jestem pierwszą potęgą ale co z tego skoro sasanidzi z jednej strony i piktowie z drugiej którzy mają równie tyle samo pełnych armi co ja Teraz to jest rozgrywka podbicie czegokolwiek to niezłe wyzwanie
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 11-09-2016 o 20:23

  5. #55
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, piszę ponieważ planuję przejść Attilę Zachodnim Cesarstwem Rzymskim na poziomie legendarnym. Do tej pory przeszedłem Rome 2 na legendarnym grając Icenami i używając tylko bitew automatycznych. Grałem też w Medieval 2 i Rome 1. Moje podstawowe pytanie brzmi od czego zacząć ? Zagrać najpierw jakimiś barbarzyńcami lub Sasanidami żeby poznać grę ? A może zagrać od razu Rzymem ale np. na niższym poziomie trudności ? Czy od razu rozpocząć legendarny ?

    Znalazłem na youtube dwóch graczy którzy wykonali kampanię Rzymem na legendarnym:

    https://www.youtube.com/watch?v=Zfmz...C3rDlh&index=2
    https://www.youtube.com/watch?v=ELAEV6IZjK4

    Chciałęm zapytać czy próbować robić to samo co oni na filmikach czy może da się wygrać jakoś szybciej i łatwiej ? Zależy mi na boskim tryumfie. Czy ktoś na forum tego dokonał i mógłby mi udzielić rad jak zacząć i od czego ?

  6. #56
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    31
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    nikt ?

  7. #57
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Najlepiej gdybyś wcześniej poznał grę, Cesarstwo Wschodniorzymskie dla Ciebie - jako weterana serii - się powinno nadać. Z drugiej strony Sasanidzi są dobrym wyborem na początek, ponieważ po zlikwidowaniu zagrożenia ze strony Białych Hunów i ogarnięciu państwa, Persowie mogą ruszać na podbój świata. Osobiście radziłbym zacząć na trudnym.

    Z Cesarstwem Zachodniorzymskim lepiej poczekać do czasu ogarnięcia gry. Pierwsze tury tą frakcją są kluczowe. Osobiście radziłbym olać Brytanię i Bałkany, burząc i wycofując co się da i skupić się na fortyfikowaniu Italii - jeśli się da to ogarnięciu Hiszpanii, co może być trudne przy bigosie religijnym. Galia to bufor i wszystkie fronty, poza Afryką - gdzie czym prędzej powinieneś polikwidować plemiona Maurów, Berberów i Garamantów, powinieneś raczej bronić do czasu zbudowania jakiejś sensownej ekonomii. Jeśli jesteś w stanie to szybko zniszcz Swebów, którzy są hordą w Galii. W ten sposób grałem i wygrałem Zachodnim Rzymem na b.trudnym.

    Możesz się sugerować filmikami, ale one mają już 3 lata - a patche nieco pozmieniały rozgrywkę. Rzym zachodni ma większe przychody na starcie niż dawniej, a hordy częściej plądrują miasta niż je doszczętnie niszczą. Ogólnie to grając tą frakcją musisz liczyć się z tym, że będzie to kampania długa, gdyż wszyscy poza Rzymem Wschodnim Cię nienawidzą.

    PS. I najważniejsza rada - Rzymem Zachodnim nie jesteś w stanie obronić wszystkiego. Trzeba poświęcić zewnętrzne prowincje do czasu, aż będziesz miał zabezpieczone centrum.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •