Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Gra Cesarstwem Zachodniorzymskim

  1. #1
    Pampa
    Gość

    Gra Cesarstwem Zachodniorzymskim

    Jak w temacie, miejsce rozmowy na temat gry tą frakcją.

  2. #2
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Nie mam czasu dłużej pograć ale tak patrząc na mapę, podatki, możliwości ataku to chyba trzeba sobie odpuścić jakąkolwiek obronę Brytanii, Galii, Ilirii i skupić się na obronie Italii, Hiszpanii i Afryki, no może jeszcze ze dwóch miast na południu Galii... tak czy inaczej będzie ciężko, czyli to co tygryski lubią najbardziej

    Visca el Barca!!!

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    Na trudniejszych poziomach i z Hiszpanii trzeba zrezygnować, bo niezadowolenie tam jest zbyt wysokie.

  4. #4
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Eeeee z całej bym nie rezygnował... jeżeli będą bunty to choć próbować trzymać Nową Kartaginę i okolice, bo to dochodowe miasto.

    Nie wchodziłem w niuanse, tylko pobieżnie luknąłem mapę, podatki, i wojo, ale w sumie masz racje , że w tej kampanii oprócz hord będzie tak samo duży problem lub większy z niezadowoleniem i buntami...

    Visca el Barca!!!

  5. #5
    Pampa
    Gość
    Italia, południowa część Francji, Afryka i Hiszpania są do utrzymania. Reszta w zasadzie idzie w odstawke bo nawałnica jest straszliwa.

  6. #6
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Ja myślę, czy nie próbować jak długo się da utrzymać tą część Brytanii z Stonehenge, bo ten daje spory plus do ładu. Tylko tam pewnie będą się pchali "nordyki"

    Szkoda też Ilirii, bo tam jest fajny ład i rozprzestrzenienie religii, ale cóż nie do utrzymania....

    Dziwi mnie też rozłożenie religii w miejscowych zwyczajach, a szczególnie arianizmu... chyba zbyt przesadzone. Mamy też lipę w Italii z wulkanami, bo oba dają + 10 do pogaństwa...

    Visca el Barca!!!

  7. #7
    Pampa
    Gość
    Brytanię próbowałem utrzymac ale lepiej przerzucić legion do okolic Mediolanu i odbierać najazdy. Ewentualnie do Hiszpanii.

  8. #8
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Patrząc na budynki, to stawiając trochę więcej strażnic, garnizonów czy kolonii wojskowych to naprawdę można było oddać limes... ale z drugiej strony, historycznie to już w tym czasach limes pewnie średnio istniało oraz pewnie chcieli zrobić, żeby hordy wchodziły jak w masło. Tylko wtedy śmiesznie wyglądają strażnice na północy Włoch, ale mogą być pomocne.

    Chrześcijanie w ogóle mają chyba lipę, bo inne religie chyba mają koszty do miejsc kultu z żywności a kościoły ciągną kasę... chyba gorzej się na tym wychodzi, no ale cóż ciężko byłoby zmienić wiarę i za dużo z tym zachodu przy takim terytorium.

    Aż mnie wkurza, że muszę to wszystko na razie sprawdzać na sucho na lapku, niech ja się dorwę do kompa w tygodniu

    Visca el Barca!!!

  9. #9
    Pampa
    Gość
    Doszedłem do sytuacji w której muszę opuścić wszystkie prowincje oprócz Italii i Afryki. Trzy bardzo przetrzebione legiony bronią północnych Włoch, jeden na południu zabezpiecza Rzym a w Afryce jest stosunkowo spokojnie i tam będę się odradzał z popiołów budując różne budynki i tworząc armię.

  10. #10
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Osłaniasz Rzym? Walą z Bałkanów przez Adriatyk

    Niszczyłeś osady jak widziałeś, że i tak ich nie utrzymasz

    Visca el Barca!!!

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •