Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57

Wątek: Gra Cesarstwem Zachodniorzymskim

  1. #31
    Pampa
    Gość
    Oblężenia, oblężenia, oblężenia i tak co turę. Szczerze mówiąc po tych 300 turach gra staje się cholernie irytująca. Z nikim żadnych paktów, co chwila jakiś agent w pojedynkę jest w stanie spalić mi całą stolicę i oprócz tego te bezsensownie łupiące armie (NIE HORDY) mimo nie wypowiedzenia wojny. Jak patch tego nie naprawi to nie będzie się dało normalnie grać.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


  3. #32
    Pampa
    Gość
    Mały update, po 30 godzinach rozgrywki nie jestem w stanie wygrać gry. 3/4 mapy spalone, nikt nie mnie nie lubi a na dodatek nie mogę się ruszyć z granic bo Jutowie, Danowie i inne plemionka mając po 1 prowincji wystawiają po 3 pełne armie 20/20... irytacja sięga zenitu.


    Szybka decyzja o szybkiej kontrze...

    2015-03-02_00001.jpg

  4. #33
    Cześnik Awatar FireFighter
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach
    Widzę, że ciężko tam u Ciebie

  5. #34
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Pampo, może zejdź trochę z poziomu trudności?
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  6. #35
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Niestety nawałnica była zbyt wielka - nie tylko Brytania ale i cała Galia wpadła w łapy hord. W każdej turze atakowały po 2, 3 czasem 4 plemiona, paląc i niszcząc - z braku wojsk musiałem bronić najważniejszych, dobrze obwarowanych miast lub wystrzeliwać najeźdźców w zasadzkach.
    Teraz po 50 turach mam w zasadzie tylko Italię, Marsylię, Sardynię i Kartaginę z przyległościami.
    Hiszpania odpadła z powodu licznych buntów i wypowiedziała wojnę (na szczęście siedzą spokojnie).
    Galia jest zbyt zniszczona, żeby rozważać ekspansję na północ - aczkolwiek zdobyłem Lugdunesis i wycofałem się na chwilę przed wybuchem zarazy. Teraz najeźdźcy z północy bezskutecznie oblegają to miasto albo czekają na wygaśnięcie gruźlicy (a nie wygaśnie prędko bo higiena jest na -7), zatem na północy sytuacja jest ustabilizowana.
    Wizygotów osadziłem w Salonie a z Ilirią udało się nawiązać sojusz obronny, toteż od wschodu też mam już spokój.
    W Afryce najeżdżali mnie Getulowie na zmianę z Maurami, ale udało się odłożyć trochę grosza, zbudować przyzwoitą armię i podbić tych pierwszych, po drodze łupiąc też prowincje zbuntowanej Afryki. Maurowie poczekają. Dzięki paktom z Garamantami wschodnia afryka jest enklawą spokoju.
    Obecnie mam 5 pełnych legionów, z czego 3 na stałe w północnej Italii, 1 w południowej i 1 w Afryce plus 1 "smieciowy" aby utrzymywać porządek i gasić pożary. Na razie czyszczę mapę z hord, rozwijam infrę i prowadzę badania by polepszyć jakość armii. Największe utrapienie to rajdy morskie z Bliskiego Wschodu - Pont, Media i jakieś egzotyczne kraje o których nie słyszałem płyną pół mapy aby pustoszyć południową Italię. Powoli acz sukcesywnie rozbudowuję flotę.
    Tak sobie myślę, że jeszcze trochę poodkładam i rozpocznę rekonkwistę zgodnie z planem Prokopiusza Antemiusza, tj. najpierw Afryka a następnie Hiszpania od południa - jedyne niezniszczone (zbytnio) prowincje, wolne od hord i zawieruchy. Spokój na tyłach umożliwi ekspansję w kierunku wschodnim.
    Roma Victrix!

  7. #36
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Nie wiem czy było pisane, ale dla tych co mają problemy z ładem proponuje rozważyć jak najszybszą zmianę religi na pogańską i budowanie jak najwiecej teatrów( mamy duży przyrost ładu i rozprzestrzenianie religii + wzrost czystości)

  8. #37
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Tylko to nie takie proste.... 35% a na początku gry katolicyzm rośnie w siłę, a pogaństwo spada, nawet jak poburzyć wszystkie świątynie to i tak nie rośnie pogaństwo, a katolicyzm tak, a kasy na stawianie cyrków i teatrów nie ma.

    Visca el Barca!!!

  9. #38
    Pampa
    Gość
    U mnie katolicyzm nie stanowi problemu bo mam już 80% w całym imperium. Swoją drogą przeszedł już ktoś? Ja dziś przysiądę i postanowiłem sobie że będę grał dopóki nie przejdę.

  10. #39
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Dobry patent na początek.... podbijamy i łupimy Alemanów, wpadają na ich armię w polu Wandalowie, oddajemy im w 2 turze dawną prowincję Alemanów, mamy z nimi dobre stosunki, jeszcze wkręcamy w jakieś nasze wojny za malutką kaskę i mamy jeszcze lepsze stosunki, potem w 3 turze atakujemy ich miasto i podporządkowujemy (raczej nie wejdą w miasto), mamy z nimi stosunki ponad 300 na plusie (chociaż niby mniej, rośnie nam z tury na turę, choć pokazuje nam te 300 ze stosunków) a co za tym idzie fajną marionetkę na zachodniej granicy do odpierania ataków innych, tylko żeby oni miasta swojego pilnowali....

    Visca el Barca!!!

  11. #40
    Pampa
    Gość
    Pomniejsze zwycięstwo w 535 roku, sytuacja w miarę opanowana, aczkolwiek gospodarczo wciąż ciężko. Nawet nie wiecie jaka satysfakcja ukończyć dopiero teraz pierwszą kampnię od premiery Atylli

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •