Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Gra Hunami

  1. #1
    Pampa
    Gość

    Gra Hunami

    Jak w temacie, miejsce rozmowy na temat gry tą frakcją.

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Nie pograłem zbyt długo ale napiszę pierwsze wrażenia. Na początku miałem dylemat czy posuwać się wszystkimi hordami razem czy rozdzielić je każdą w innym kierunku. W końcu przywódcę z tą drugą armią na północ od Krymu wędrowałem wzdłuż brzegu morza czarnego w stronę cesarstwa wschodniego. Trzecią armią wysuniętą najbardziej na wschód czyli następcą tronu złupiłem w pierwszej turze osadę Gelonus i cisnąłem w kierunku wschodniego brzegu morza czarnego. Okazało się to dobrym ruchem bo po 4/5 turach Lazaryka wypowiada wojnę mojemu lennikowi, który jest na Krymie a ja akurat idę w kierunku ich osady. Po drodze oczywiście rekrutuje wojsko i buduję coś do żywności.
    Odrzuciło mnie tempo regeneracji wojska, oddział w połowie uszkodzony potrzebuje 5/6 tur do całkowitej odbudowy O.O nie znalazłem żadnych perków żeby to przyśpieszyć. Nie wiem też dlaczego tak szybko spada mi lojalność w drzewku rodowym i tak samo wpływ wodza. W 5 tur wpływ wodza z 51 chyba spadł mi aż do 5, coś źle robię ale nie mogę tego na razie wyklimacić. Gra się ciekawie, ogólnie im więcej niszczymy tym większy rozwój hordy. Ja jestem świeżakiem serii bo to dopiero mój drugi TW, zaczynałem od Rome2 ale jestem mile zaskoczony trybem hordy.

    Zrobiłem sobie trochę kilkunasto-turowych sesji od początku i polecam jednak na początek trzymać się tymi trzema hordami w miarę blisko siebie ale trzeba wtedy uważać na parametr Rywalizacja (Szczegóły żywności) bo są tam spore minusy do żywności. Rywalizacja też występuje jak w pobliżu są inne hordy frakcji wędrujących lub nawet inne armie (ale nie jestem jeszcze do końca pewny).
    Na początku chyba najlepiej iść na cesarstwo wschodniorzymskie. Złupiłem i zniszczyłem całą Trację wraz z Konstantynopolem praktycznie bez żadnego oporu i od razu wyskoczyli mi z traktatem pokojowym. Można iść za ciosem i kosić ich miasta jak kombajn ale odbiłem w stronę cesarstwa zachodniorzymskiego i tam na razie to samo. Lichy opór przeciwnika no to odbiłem na północ i idę w stronę dzisiejszej Danii.
    Posuwam się małymi kroczkami bo jeżeli wykorzystujemy jedynie 3 z 4 kostek punktów akcji to po posunięciu się na mapie można rozbić obóz, jeżeli spadnie poniżej to już się nie da. Wiadomo że obóz daje nam wiele plusów, nadwyżka ludności, żywność i kasa wtedy rosną o wiele szybciej.
    Ostatnio edytowane przez GKruger ; 23-02-2015 o 19:48 Powód: Dodałem treść.

  3. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja miałem prosty i oczywisty plan do gry tą nacją: zniszczyć całą mapę. Niestety wieść o tym że Hunowie nie pływają złamała moje serce. Jak pomyślę o paskudnie zielonych wyspach... Czy armiach tchórzy którzy uciekać będą na morza...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  5. #4
    Pampa
    Gość
    Jak nie pływają? To jakim cudem sam Atylla desantował mi się pod Rzymem?

  6. #5
    Asuryan
    Gość
    Może dostają tą opcję dopiero po osiągnięciu pełnoletności Bicza Bożego? Albo tylko On ją posiada?

  7. #6
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Nie mogą robić floty, a to chyba nie jest równoznaczne z tym że nie pływają . Każda armia przecież może od Rome 2 "wejść" na morze i w tym wypadku chyba nie jest inaczej.

  8. #7
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Może w błąd wprowadziłem, ale tak sobie jakoś z sumowałem brak miast+ nie możność werbowania floty = brak pływania.

    Jeśli pływają normalnie to mapa ma wielki problem (bo wtedy zniszczę wszystko i wszystkich).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #8
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Właśnie sprawdziłem także mam dla Ciebie i wszystkich graczy z podobnymi ambicjami dobrą wiadomość: tak Hunowie mogą pływać

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Il Duce za ten post:


  11. #9
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Z tym niszczeniem to uwaga bo jest bonus do przychodów od żyzności no i żywność. A zniszczenie prowincji drastycznie obniża żyzność. Ja na razie pladruje z myślą o ewentualnych powrotach do tych prowincji żeby je zdoić raz jeszcze.

  12. #10
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Co trzeba zrobić, żeby w warunkach zwycięstwa naliczały się dochody z plądrowania? Wydawało mi się, że plądrowanie osad wystarczy, ale wciąż mam w tym miejscu 0, pomimo że trochę złota już w ten sposób zdobyłem.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •