Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Gra Hunami

  1. #11
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Spróbuj włączyć armii tryb plądrowania.

  2. Użytkownicy którzy uznali post ( ͡º ͜ʖ ͡º) za przydatny:


  3. #12
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Zawsze jak podbiłem osadę było tylko plądrowanie i niszczenie. Teraz jak podbiłe chyba Bastardów czy jakoś tak to pokazała mi się opcja podporządkowanie i teraz zyskałem lennika. Nie mam pojęcia dlaczego. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Być może dlatego że była to ostatnia osada w prowincji mojego innego lennika ? Teraz cała prowincja jest moim lennem ale kontrolowana przez dwie frakcje.

  4. #13
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    39
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez GKruger Zobacz posta
    Zawsze jak podbiłem osadę było tylko plądrowanie i niszczenie. Teraz jak podbiłe chyba Bastardów czy jakoś tak to pokazała mi się opcja podporządkowanie i teraz zyskałem lennika. Nie mam pojęcia dlaczego. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Być może dlatego że była to ostatnia osada w prowincji mojego innego lennika ? Teraz cała prowincja jest moim lennem ale kontrolowana przez dwie frakcje.
    Tak jak mówisz, zawsze z ostatniej osady możesz zrobić lennika.

  5. #14
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Cytat Zamieszczone przez ( ͡º ͜ʖ ͡º) Zobacz posta
    Spróbuj włączyć armii tryb plądrowania.
    Dzięki, zadziałało. Wydawało mi się ten tryb zmniejsza koszty utrzymania armii i nie wlicza się do bezpośrednich zysków.

    W ogóle Hunami gra się bardzo fajnie. Miła odskocznia od standardowych, osiadłych frakcji w poprzednich częściach (szkoda ze w Rome nomadowie nie mieli podobnych opcji). Możemy spokojnie palić, gwałcić i rabować bez zajmowania się takimi "głupotami" jak zarządzanie państwem.

    @up
    Lennika można też zrobić z każdej startowej stolicy frakcji, nawet jeśli została podbita przez kogoś innego.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #15
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A gdzie powstają nowe armie Hunów? Pytam bo w grze we współpracy Samick zniszczył parę armii Hunów (te z Galii i Włoszech) i pojawili się oni na tyłach moich terenów (prowincje Germanio-Sarmatia i Transcalpia ta pod tamtą). Połączone z dorosłością Attyli (nie wiem czy gratisowo nie dostają paru armii) i dewastują moje tereny.

    Mają taką cechę -100% do utrzymania jednostek?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #16
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Armie tworzy się przy istniejącej już armii w trybie obozowania, ale kosztuje to dość sporo ludności. Attyla ma u mnie na razie 4 lata, wiec nie wiem czy dostanie swoją armię gratis jak dorośnie. Co do utrzymania jednostek, to niestety nie ma takiego bonusu, a przydałby się, bo te koszty są przesadzone.
    Z drugiej strony Hunowie w rękach AI mogą działać na zupełnie innych zasadach i mieć duże bonusy i ułatwienia, żeby szybko nie odpaść i być ciągłym zagrożeniem.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. #17
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach


    Co do utrzymania jednostek, to niestety nie ma takiego bonusu, a przydałby się, bo te koszty są przesadzone.
    Tak...
    Może i AI jest inne, może ma bonusy, może to jednorazowe wydarzenie. Mimo wszystko utrzymanie 8 pełnych armii (o których wiemy z Iturielem) mimo tępienia co turę to coś więcej niż bonus.



  9. #18
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    @Samick, ale Chaak może mieć rację, gdy AI steruje Hunami to ma ten chory bonus, a jak gracz bierze ich w swoje ręce to "bujaj się chłopie"
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  10. #19
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Ja gram od premiery Hunami i pierwszy raz widzę taki bonus. Kupe razy zaczynałem od nowa i do 50 tury chyba nawet nie dotrwałem ale jednak. Samick na co najechałeś kursorem myszy że wyskoczyło to okienko ?

  11. #20
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    Lennika można też zrobić z każdej startowej stolicy frakcji, nawet jeśli została podbita przez kogoś innego.
    Lennika można też zrobić z frakcji które powstają podczas gry tj. Galia, ale z separatystów już się nie da.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •