Strona 102 z 104 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1031

Wątek: Dyskusja ogólna o grze Total War: Attila

  1. #1011
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Hunowie są dość trudną do gry nacją,zdecydowanie nie polecam początkującemu(na tym samym poziomie trudności czyli trudnym grało mi się nimi gorzej niż WRE). Dość proste nacje to : Ebdanowie,Himjaryci/Aksum,Garamantowie,w Karolu Asturia a w Ostatnim Rzymianinie myślę,że Ostrogoci są najprostsi,ekspedycja Belizariusza zdecydowanie łatwa do prowadzenia nie jest.

  2. #1012
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Frakcje z wysp brytyjskich odpadają...są za łatwe. W poprzednich częściach człowiek podbijał ziemie polskie, włoskie, hiszpańskie i już się nie chciało dalej grać
    Zacząłem na wariata frakcją: ALANOWIE - lubię czasem pobawić się konnicą (w Rome II - podobnie Parthia) w taktykę hit&run. Może podesłać linka (jeśli jest) albo podzielić się podstawami jak grać hordą? Po 2-3 turach wchodzę na minus i jest ciężko...a przeciwnicy specjalnie nie są za słabi (poziom trudny)
    Niby w poradnikach piszą, żeby najeżdżać i wasalizować, ale najechałem jakieś słabe, małe miasto i nie było takie opcji...może dlatego, że ta frakcja miała jeszcze inne miasto?
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


  3. #1013
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Warto wyrzucać pieniądze w Attilę, czy lepiej od razu brać Warhammera?

  4. #1014
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Jeśli lubisz historię i nie przeszkadza ci koślawa optymalizacja to Attila. Jeśli lubisz z kolei Fantasy, nie chce Ci się czekać na Medieval Kingdoms i chcesz coś zupełnie nowego - Warhammer. Osobiście polecę Warha.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #1015
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Niestety obie gry cierpią na tą samą przypadłość - po 100 turach pół mapy jest spalone.

    Jeśli lubisz ten okres historii (ja nie przepadam za schyłkiem i mi się ta cześć nie podoba) to technicznie attyla jest dożo lepsza od roma.

    A co do młotka, to jest nowość. Zwłaszcza armie to coś świetnego. To tak jakbyś wybrał same najbardziej unikalne armie z Roma (Scytów, Odrysów, Spartan).
    niestety opcje TW sa sporo ograniczone, i nie licząc Bretonii (najnowsze flc) to rasami rozbudowujesz się tak samo, co boli bo budynków jest dużo mniej w stosunku do roma. No i potrzeba dlc by pograć innymi nacjami (chaosem, zwierzakami, elfami leśnymi).

    Ja polecałbym Młota, tym bardziej że nie długo (znaczy w tym roku) ma wyjść 2ga cześć i może całość potanieje. Bo młotek niestety jest z tych droższych w cenie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #1016
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Warhammer zdecydowanie. Attila mnie jakoś od siebie odrzucił, tak że po kilkunastu godzinach nie mam ochoty do niej wracać. Poza tym na multi nikt w to nie gra.
    Ostatnio edytowane przez Pyrrus89 ; 24-04-2017 o 12:41

  7. #1017
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    a jak ma się kampania singlowa w Atylli? Bo że w WH ma się świetnie to wiem

    to taka ostatnia szansa dla Atylli, że ten tytuł nie istnieje na multi to też wiem

  8. #1018
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Jeśli lubisz historię [...] to Attila.
    Paaanie, toż to koło historii nie stało. Frankijscy katafrakci, wikingowie, germańska falanga, likaony bojowe etc.

    Od siebie poleciłbym Warhammera. Zarówno fabularnie (jest dość zgodny ze swoim uniwersum), to jeszcze pod względem mechaniki bije Attyllę na głowę. Do tego każdą rasą gra się inaczej, także dłużej można przy nim posiedzieć nie odczuwając monotonii. Przewagą Attyli jest kampania Belizariusza w DLC, która, według mnie, jest jedną z najlepszych w TW. Poza tym jeszcze cenowo wypada lepiej od Warhammera.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #1019
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Kampania singlowa w Attyli...

    W tej grze jest coś takiego że po 50-80 turach odechciewa mi się w nią grać.
    Miałem kilka zaawansowanych kampanii które porzuciłem bez powodu, a ja normalnie takie sytuacje ciągnę do końca.
    - 3 Gotami - jedna solo, 2 w kooperacji z dwoma różnymi graczami. W jednej zabiła mnie zima. A w drugiej zniszczyli mnie hunowie.
    - Aksum - Porzucona po tym jak przyszły jakieś hordy i spaliły mi nowo zdobytą osadę.
    - Garga.. (ci pod dawną Kartaginą), pobiłem rzymian i mi się znudziło.
    - Swebowie - podbiłem Hiszpanię i mi się znudziło.

    Ja szybko tracę zainteresowanie kampanią. Problemy są następujące: Atomówki i spam Hunów. 3 regiony w każdej prowincji. Wymóg posiadania czegoś od jedzenia w każdej prowincji, bo kary za nie dobór wytwarzania żarcia psują fajne specjalizacje. To nie moje czasy i nie czuje związku z prawie żadną nacją. Sami barbarzyńcy i 3 wielkie cywilizowane imperia (niby dlc piachu trochę pomaga, bo daje malutkie cywilizowane nacje ale to za mało). No i na koniec te nieszczęsne bitwy...

    W młotku też są słabe i mega szybkie, ale można dać na spowolnienie, armie są dużo bardziej zróżnicowane, no i na koniec dużo bardziej widowiskowe (bestię, bohaterowie i magia). Jak taki Pożeracz Słońc (LL chaosu) wpada w piechotę, albo Minotaury, miodzio, przesadzone że nie wiem co ale aż przyjemnie zerknąć. No i niektóre czary, to też bajka.

    - - - - - - - - -

    Jeszcze słówko o dlc. To te z Attyli są ciut lepsze niż te z Roma. Bo tak samo dają 3 nacje z własnymi jednostkami, technologiami i budynkami ale dodatkowo ciąg zadań narracyjnych. Niby nie dużo ale nadaje to odrobinę klimaciku. Np. ci z piasku mają coś o szlaku handlowym, wikingowie albo wyspiarze mają coś na kształt sagi o bohaterze.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #1020
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    W tej grze jest coś takiego że po 50-80 turach odechciewa mi się w nią grać.
    Problemy są następujące: Atomówki i spam Hunów.
    Co prawda, to prawda. Ja bardzo lubię epokę schyłku imperium, ale te odradzające się armie Hunów są obłędne. Ciekawe, czy można podziałać na plikach i ograniczyć je do rozsądnej ilości? Atomówki tak bardzo mi nie przeszkadzają, ale faktycznie, po kilkudziesięciu turach rozwój danej nacji staje się nużący. Czegoś w tym dodatku brakuje... Sam nie wiem czego. Dodatek inwazyjny z pierwszego RTW, był mniej rozbudowany, a dawał więcej frajdy
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

Strona 102 z 104 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •