Strona 34 z 42 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #331
    Asuryan
    Gość
    Dodatkowo nie dopuszczaj do śmierci swego generała i jak najszybciej likwiduj wrogiego przywódcę.

  2. #332
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy po zabiciu Attyli hordy są w jakiś sposób osłabione, tracą bonusy? mówię tu o dosłownym zabiciu, nie pokonaniu, wyskoczyło mi powiadomienie, że zmarł już na amen (złamany łuk czy coś takiego)

  3. #333
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez keirarot Zobacz posta
    Czy po zabiciu Attyli hordy są w jakiś sposób osłabione, tracą bonusy? mówię tu o dosłownym zabiciu, nie pokonaniu, wyskoczyło mi powiadomienie, że zmarł już na amen (złamany łuk czy coś takiego)
    Tak.Aktywnosc hord zdecydowanie spada.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  4. #334
    Chłop Awatar Rbk23
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wiecie coś na temat cech bohaterów takich jak dajmy na przykład "głupi" czy są one w jakiś sposób dziedziczone lub z uwagi na poziom trudności jest więcej tych negatywnych? Z mojej strony już któraś kampania z kolei uraczyła mnie całą rodziną królewską z ilorazem inteligencji -1 do praktycznie wszystkich cech począwszy od korupcji, zapał(jako wodza), przebiegłości czy autorytetu a arystokracja jest nadwyraz uporządkowana. Dodatkowo więcej jest nieślubnych niż prawowitych spadkobierców ale na to jest stosowny mod.

    "Do prowadzenia wojny potrzeba czterech rzeczy: żołnierzy, broni, chleba i pieniędzy,
    lecz to dwie pierwsze są najważniejsze.
    Gdy trzeba żołnierze mogą za pomocą broni zdobyć chleb i pieniądze,
    lecz chleb i pieniądze nie zdobędą dla ciebie żołnierzy i broni."
    - Niccolò Machiavelli

  5. #335
    Wojski Awatar nocny
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    54
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam pytanie odnośnie sterowania.
    Podczas bitwy mamy klawisz ctrl do utrzymania grupy w ułożonym szyku. Mimo tego jeśli jednostka w grupie nie jest skierowana frontem do kierunku marszu potrafi odbić w inną stronę niż reszta. Jak sobie radzicie ze sterowaniem grupą w szyku? (lib jakiej opcji sterowania użyć).

    drugie pytanie:
    jak zmniejszyć korupcję w regionie (poza odpowiednim gubernatorem i technologiami)?
    domyślałem się, że powinny ją zbijać budynki religijne, jednak tak się nie dzieje.

    trzecie pytanie:
    czy zwiększenie imigrantów w regionie podnosi dochody z przemysłu i obniża ład?
    czy mają jakieś inne przełożenie?

  6. #336
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Cytat Zamieszczone przez nocny Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie sterowania.
    Podczas bitwy mamy klawisz ctrl do utrzymania grupy w ułożonym szyku. Mimo tego jeśli jednostka w grupie nie jest skierowana frontem do kierunku marszu potrafi odbić w inną stronę niż reszta. Jak sobie radzicie ze sterowaniem grupą w szyku? (lib jakiej opcji sterowania użyć).

    drugie pytanie:
    jak zmniejszyć korupcję w regionie (poza odpowiednim gubernatorem i technologiami)?
    domyślałem się, że powinny ją zbijać budynki religijne, jednak tak się nie dzieje.

    trzecie pytanie:
    czy zwiększenie imigrantów w regionie podnosi dochody z przemysłu i obniża ład?
    czy mają jakieś inne przełożenie?
    Ja grupuję tylko jednostki jednego typu, tzn włócznicy , miecznicy , łucznicy ,jazda wszystko w osobnych grupach , w ten sposób unika się dziwnych sytuacji. Co do pozostałych pytań nie odniesie się ktoś bardziej kompetentny.

  7. #337
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez nocny Zobacz posta
    Mam pytanie odnośnie sterowania.
    Podczas bitwy mamy klawisz ctrl do utrzymania grupy w ułożonym szyku. Mimo tego jeśli jednostka w grupie nie jest skierowana frontem do kierunku marszu potrafi odbić w inną stronę niż reszta. Jak sobie radzicie ze sterowaniem grupą w szyku? (lib jakiej opcji sterowania użyć).
    Zaznaczasz dane jednostki które chcesz zgrupować (bez znaczenia na ich rodzaj),np Ctrl+0(1,2,3,etc...) lub LM i zaznacz oddziały.Pózniej potwierdzasz klikając ikonkę z kłódką.Wówczas obojętnie co będziesz robić zgrupowane jednostki zawsze wrócą do uformowanego szyku.Nawet jeśli połowa z nich zostanie wybita do nogi .

    Cytat Zamieszczone przez nocny Zobacz posta
    drugie pytanie:
    jak zmniejszyć korupcję w regionie (poza odpowiednim gubernatorem i technologiami)?
    domyślałem się, że powinny ją zbijać budynki religijne, jednak tak się nie dzieje.
    Budynki religijne raczej oddziałowywują na wiarę w danej prowincji a nie na nastrój poddanych.Zamieniaj od czasu do czasu gubernatorów a nawet ich wykop z urzędu i wciel do armii.Zresztą im większe imperium tym odpowiednio wzrasta korupcja.Pomocne w jej ograniczeniu mogą być niektóre mody.

    Cytat Zamieszczone przez nocny Zobacz posta
    trzecie pytanie:
    czy zwiększenie imigrantów w regionie podnosi dochody z przemysłu i obniża ład?
    czy mają jakieś inne przełożenie?
    Na podstawie najnowszych wiadomości sam możesz wywnioskować że przyrost imigrantów niczego dobrego nie wróży.Ta reguła ma również zastosowanie w grze.Co do przyrostu gospodarczego to zależy czy w danej prowincji masz budynki generujące przychód z przemysłu.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #338
    Chłop Awatar ScreamHorn
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Mam pytanie czy jest możliwe by statystyki jednostek pojawiały się na mapie kampanii i bitwy po lewej stronie ekranu tak jak w Rome II? Normalnie w tym miejscu pod nazwą jednostki pokazują się głównie jej 3 cechy typu "niskie/wysokie morale", "dobry pancerz" itd co jest dla mnie nie wystarczające, a ciągłe patrzenie do encyklopedii by sprawdzić statystyki jest męczące. Nie znalazłem nigdzie żadnej takiej opcji w ustawieniach ani żadnego moda do tego.

  9. #339
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Przy karcie jednostki jest opcja zwiń/rozwiń statystyki.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #340
    Wojski Awatar moochaPL
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 8 podziękowań w 6 postach
    Czy ktoś się orientuje czym jest cecha "Przechwycenie" w charakterystyce jednostek?
    Ostatnio edytowane przez moochaPL ; 18-06-2016 o 13:21

Strona 34 z 42 PierwszyPierwszy ... 243233343536 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •