Strona 37 z 42 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #361
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Nie rozdawać urzędów kandydatom nie z naszego rodu.
    Jeśli już ten gość jest nielojalny to trzeba wysłać go na bohaterską misje samobójczą na wroga.
    Armie uderzeniowe w rękach naszego rodu.
    Gubernatorów nie powoływać ciągle nowych,a poczekać jedną turę bez edyktu aż poprzedni wróci z podróży i dać mu nową fuchę na prowincji....
    PROCESOR CORE I5 4570 3.2GHz LGA1150
    MSI Z97 GUARD-PRO Z97 LGA1150
    GEIL DDR3 8 GB 1600MHZ DUAL ENHANCE CORSA CL9
    GIGABYTE ATI Radeon HD6850 1024MB DDR5/256bit (820/4200) (wer. OC - Over Clock)
    KINGSTON SV300S37A/60GB SSD
    HDD CAVIAR 1TB WD1002FAEX SATA III 64MB CACHE
    ZASILACZ AEROCOOL PGS VS-500
    WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit

  2. Użytkownicy którzy uznali post maryjan1001 za przydatny:


  3. #362
    Wojski Awatar moochaPL
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 8 podziękowań w 6 postach
    Nie zupełnie...

    To, czy będziesz posyłał na oczywistą śmierć w bitwie dowódców o niskim poziomie lojalności, akurat zależy wyłącznie od Ciebie.
    Ja trzymam się własnej zasady, że każdy stara jak tylko może utrzymać się przy życiu. Więcej - gram takimi postaciami jakich mam i z nich staram się ułożyć najlepszą układankę, wydobyć z każdego dla siebie tyle ile się da.
    Jednak każdy gra jak mu wygodnie i z tym się nie dyskutuje.

    Lojalności nie zwiększy u postaci jednak przydzielanie armii uderzeniowych czy urzędów wyłącznie lub głównie członkom własnego rodu.
    Z przypadku dowództwa w armii często odnoszącej sukcesy w bitwach zwiazana jest cenna wskazówka jakiej udzielił Il Duce w przedostatnim poście. Rozwijając myśl - wódz często świętujący triumfy w krótkim czasie zgromadzi pokaźną ilość Punktów Wpływu. Wystarczy by ich wartość przewyższała wartość punktów przywódcy frakcji, a taki koleżka szybko obrośnie w piórka, co oczywiście odzwierciedlone zostanie w postaci ujemnej premii do lojalności i naprawdę nie ma znaczenie czy jest to ktoś z Naszego Rodu czy Arystokracji.

    Nie ma to również znaczenia przy rozdawaniu urzędów. Te to po prostu premie indywidualne, dla dowodzonej armii/zarządzanej prowincji lub ogólne (frakcyjne).
    Jednak, jeśli rozmawiamy o lojalności w kontekście przyznawania urzędów, trzeba pamiętać o jednej ważnej zasadzie. Podam bliski mi aktualnie przykład. Mam weterana-admirała floty, urodzony wilk morski . Całą karierę na morzu. Dorobił się 5., może 6. gwizdek generalskich, lecz głównie za staż pracy niż święcone triumfy, bo okazji do starć na morzu w porównaniu do lądu jest raczej niewiele. Stąd prawie wcale nie gromadzi punktów wpływu, a tym samym nie piastuje urzędów państwowych (bo za te drugie płaci się tymi pierwszymi).
    I teraz uwaga!
    W międzyczasie na urzędnicze stołki trafia trzech kolesi o 2., 3. i 4. gwiazdkach (czyli mniej od niego). Facet czuje się niedoceniony i za każdego przytula po -1 do lojalności (kara pt. "podwładny otrzymuje urząd").
    Stąd wniosek:
    urzędy tak i owszem wszystkim, niezależnie czy nasz ród czy arystokracja, ale w pierwszej kolejności tym najwyższym rangą.

    Związku lojalności z wyznaczaniem zarządców prowincji nie odnotowałem. Rozwija ktoś ten temat kto odnotował.

  4. #363
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Powie ktoś czy w Attyli można grać kampanię online na więcej niż 2 osoby.

  5. #364
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Od Empire TW do teraz nie ma żadnej możliwości gry w kampanię multi na więcej niż dwie osoby.

    PS. Nie pisz postów w nieodpowiednich tematach.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #365
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Hunowie nie do powstrzymania.

    Witam gram frakcją Imperium Sasanidów podbiłem już spory kawał świata (prawie cały) ale jest jeden problem Hunowie są nie do pokonania ilekroć zniszczę im armie pojawia się kolejna (jeszcze podczas mojego ruchu) Wybiłem im już chyba z 40 generałów i zauważyłem że cały czas spawnią się ci sami którzy chwilę wcześniej zgineli (Attila się już narodził) a jednak nadal się ich pokonać nie da. Wysłałem tam z 20 oddziałów które spokojne pozwoliły by mi podbić brytanie i galie ale muszę ich mieć tam bo inaczej Hunowie zniszczą mnie od północy. Wie ktoś jak ich pokonać?

  7. #366
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dwa razy zabij Attylę i po sprawie Od tamtej pory nie powinny się spawnować kolejne armie.

    Na przyszłość proszę zakładać tematy w odpowiednim dziale.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #367
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Właśnie go nigdzie nie ma a jest ich władcą. Męczę się z tym od 50 tur.

  9. #368
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Chłopaki mam problemy z utrzymaniem lojalności. Niestety zapomniałem o adopcji (mam tylko 3 osoby w rodzie) i punkty wpływu nie nadążają mi się regenerować. Używam dodatkowo chyba z 8 arystokratów, ale muszę co chwila zmieniać generała, bo zauważyłem, że gdy nie ma armii ani nie jest gubernatorem to buntu nie robi. Praktycznie co 4-5 tur chcą robić wojnę domową, troszkę to upierdliwe :/
    Jakie tutaj są triki, żeby trzymać ten w ryzach?
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


  10. #369
    Pampa
    Gość
    Mody.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Pampa za przydatny:


  12. #370
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    a jakieś konkretne do polecenia, bo dopiero zaczynam zabawę z Attilą?

    P.S.
    Twój gif mnie rozbraja...tam rzeczywiście nikt nie spodziewałby się hiszpańskiej inkwizycji
    Strategia wojny polega na przebiegłości i stwarzaniu złudzeń.
    Sun Tzu "Sztuka wojny"


Strona 37 z 42 PierwszyPierwszy ... 273536373839 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •