Strona 12 z 42 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #111
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kometus Zobacz posta
    Witam, mam taki problem: gram Cesarstwem Zachodnio rzymskim na poziomie "bardzo wysoki". Na wyspach brytyjskich chciałem z tamtejszych plemion porobić moje marionetki, niesyty po każdej turze mi się buntują. Jak ponownie ich pokonam i zrobię ponownie marionetkę sytuacja się powtarza. Czy jest to może jakiś bug albo na niższych poziomach jest inaczej?
    Chyba nie jest tak źle jak piszesz... ja się na razie "bawię" kampania, ucząc się grać i czekam na patcha ale jak zrobiłem z Kaledończyków marionetkę to nawet jak wypowiadam wojne innym czy oni mi to trzymają moją stronę. Gorzej się z Piktami, bo tam dostajemy dużą karę za działania wojskowe (więcej bitew), wiec chyba nie warto ich brać jako marionetkę, bo kto nam wypowie wojnę lub my komuś to Piktowie zerwą pakt... Teraz myślę, że ustawie ich stolicę jako cel dla sojuszników, sam obrabuję miasto i może Kaledończycy to zajmą...

    Co do pkt ruchu po przejściu "na wodę", to sorry nie zżera to przecież całości punktów... można jeszcze śmiało pożeglować. Przykład atak z Irlandii na Brytanie w jedną turę, odwrotnie też to tak działa

    Visca el Barca!!!

  2. #112
    Pampa
    Gość
    Zauważyliście że jak nam ktoś wypowie wojnę, i mamy sojuszników to nawet jak się ich nie chce w to mieszać to gra nie uznaje że ,,odznaczyliśmy" tą opcję?

  3. #113
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zauważyliście że jak nam ktoś wypowie wojnę, i mamy sojuszników to nawet jak się ich nie chce w to mieszać to gra nie uznaje że ,,odznaczyliśmy" tą opcję?
    To chyba tylko satrapie tak mają, że muszą razem z nami przystąpić do wojny. Jeśli mamy sojusz wojskowy/obronny to odznaczenie opcji działa i sojusznicy nie przyłączają się do wojny.

  4. #114
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez FireFighter Zobacz posta
    Już gdzieś wspominałem, że po tylu filmikach na start i w trakcie kampanii zawiodłem się, że nie stworzono żadnego na zakończenie, nawet podsumowania w stylu Rome II nie ma ;/
    Zaraz, zaraz - osiągnąłeś już ten ostatni rodzaj zwycięstwa?

  5. #115
    Wojski Awatar jmj06pl
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 21 podziękowań w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Plantator Zobacz posta
    To chyba tylko satrapie tak mają, że muszą razem z nami przystąpić do wojny. Jeśli mamy sojusz wojskowy/obronny to odznaczenie opcji działa i sojusznicy nie przyłączają się do wojny.
    Potwierdzam, u mnie też działa poprawnie odłączenie sojuszników jak nie chcę ich mieszać w wojnę. jedynie "lennicy" walczą bo na nich ta opcja nie działa
    "Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?" - Gajusz Juliusz Cezar

  6. #116
    Cześnik Awatar FireFighter
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Zaraz, zaraz - osiągnąłeś już ten ostatni rodzaj zwycięstwa?
    Niee.. osiągnąłem pomniejsze zwycięstwo ale to chyba bez znaczenia, bo jeśli miałby być jakiś filmik podsumowujący to pewnie bez znaczenia dla jakiego warunku

  7. #117
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Mam pewien problem z nastawieniem Longobardów. W panelu dyplomacji jest pokazane, że w następnej turze będzie poprawa chyba z -20 ileś na + ileś. Problem w tym, że od początku gry niby ma iść w górę a jest ciągle na minusie i to coraz bardziej. O co chodzi? Dawałem im nawet te podarunki, wszystkie te czynniki po zsumowaniu są na plus a się w ogóle nie poprawia relacja. Z innymi frakcjami obok wszystko jest w porządku i działa jak należy. Problem tylko z Longobardami.

  8. #118
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @UP
    Też mam ten problem, wpompowałem już kilkadziesiąt tysięcy w poprawę stosunków z jedną frakcją ale idzie mi to jak krew z nosa. W oknie dyplomacji nie jest napisane dokładnie "zmiana w następnej turze" tylko obecne nastawienie, strzałeczka i jakieś inne nastawienie, więc możliwe że ta zmiana nie ma nastąpić w przeciągu jednej tury. tak czy inaczej powinni to naprawić.

  9. #119
    Łowczy Awatar hummels
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    113
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Hmm a zauważ, że ta strzałeczka i druga wartość nastawienia działa przy innych frakcjach. Z innymi jak mam mieć poprawę o 10 pkt to w następnej turze mam w górę o 10 pkt. Przy Longobardach mam mieć poprawę to mi spada.. Wygląda więc na to, że zbugowane. Sporo jest z tego co już zauważyłem takich błędów, premiera kiedy była a patcha dalej nie widać, no ale dlc przecież musi być ;d

  10. #120
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez hummels Zobacz posta
    Sporo jest z tego co już zauważyłem takich błędów, premiera kiedy była a patcha dalej nie widać, no ale dlc przecież musi być ;d
    Patch jest zapowiedziany w dniu premiery dlc.

Strona 12 z 42 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •