Strona 29 z 42 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #281
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Pytanie dot bitwy. Otóż, w niektórych bitwach mogę ustawić sobie armie posiłkowe (mojej frakcji ale przybywają później) jako SI (obronny/atakujący) a czasami nie. O co się tu rozchodzi, Bo na prawdę nie zamierzam oblegac miasta 3 armiami z każdej strony atakując i jeszcze nie dopuszczając do miasta posiłków przeciwnika

  2. #282
    Wojski Awatar jmj06pl
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 21 podziękowań w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ozzy11 Zobacz posta
    Pytanie dot bitwy. Otóż, w niektórych bitwach mogę ustawić sobie armie posiłkowe (mojej frakcji ale przybywają później) jako SI (obronny/atakujący) a czasami nie. O co się tu rozchodzi, Bo na prawdę nie zamierzam oblegac miasta 3 armiami z każdej strony atakując i jeszcze nie dopuszczając do miasta posiłków przeciwnika
    Jeśli przystępujesz do bitwy jako strona atakująca/broniąca się(ale nie w mieście), np oblegasz miasto i oprócz główniej armii obok stoi twoja inna to możesz tą drugą oddać pod kontrolę komputera i wtedy to on będzie dowodził nią w bitwie. Natomiast np w sytuacji gdy bronisz miasta i masz w nim armie z generałem to garnizon zwykły tego miasta jest traktowany jako posiłki ale automatycznie jest oddany pod twoją kontrolę i nie możesz oddać go SI. Zresztą wtedy obie armie są w mieście, żadna z nich nie dochodzi z narożnika mapy. Wydaje mi się że o coś takiego idzie. Głowy nie dam czy w ogólę armię z garnizonu jeśli wspiera cię w bitwie polowej, można oddać pod kontrolę SI, nie pamiętam dokładnie bo nigdy kompowi nie oddawałem swych posiłków, sam steruję całą armią (oczywiście można mieć 40 jednostek pod kontrolą, nadstan czeka jak ci wytłuką kogoś i wtedy wchodzi na jego miejsc). Natomiast jak komputer dowodzi posiłkami to wchodzą one od razu do bitwy, ale jak powiedziałem wolę sam dowodzić niż zdawać się na to by częścią mej armii SI sterowało
    "Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?" - Gajusz Juliusz Cezar

  3. #283
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No właśnie mi chodzi o to, że to ja oblegam trzema armiami z czego wszsytkie muszę kontrolować. Czasem pozwala mi na kontrolę SI a czasem nie, i tu jest problem bo ogarnięcie 3 armii każda z innej strony jest ciężkie Wiem, że ustawianie SI jest pod grupowaniem sztandaru ale czasem to po prostu nie wyskakuje i nie wiem czy to błąd gry czy mój ;p

  4. #284
    Wojski Awatar jmj06pl
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 21 podziękowań w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ozzy11 Zobacz posta
    No właśnie mi chodzi o to, że to ja oblegam trzema armiami z czego wszsytkie muszę kontrolować. Czasem pozwala mi na kontrolę SI a czasem nie, i tu jest problem bo ogarnięcie 3 armii każda z innej strony jest ciężkie Wiem, że ustawianie SI jest pod grupowaniem sztandaru ale czasem to po prostu nie wyskakuje i nie wiem czy to błąd gry czy mój ;p
    Mnie chodziło że zanim wskoczysz do bitwy otwiera się okno z porównaniem sił i kto jakie posiłki dostanie, na tym panelu jest krateczka którą możesz oznaczyć czy sterujesz całą armią czy też posiłki oddajesz SI (wtedy od początku bitwy wszystkie armie oprócz głównej są pod kontrolą kompa). Natomiast w przypadku gdy masz trzy armie i nie oddałeś ich kontrolę to musisz pamiętać że jednocześnie na planszy możesz mieć 2 pełne armie czyli 40 jednostek, natomiast jednostki z 3 armii czekają i wchodzą pojedynczo za oddziały utracone lub te co uciekły z dwóch poprzednich. Na polu bitwy pod kontrolę SI możesz oddać tylko te jednostki które weszły do walki. Nie możesz oddać tych które czekają poza polem bitwy. i minimum 1 jednostką musisz dowodzić a resztę oddać pod kontrolę SI tylko nie wiem czy wtedy posiłki wejdą bo nie praktykowałem tego(w sensie komputer uzna że oddałeś jednostki i przejmujesz kontrolę na 3 armią), bo w każdej chwili bitwy możesz odebrać kontrolę komputerowi (w przypadku gdy oddałeś taką kontrolę SI przed rozpoczęciem bitwy nie masz już możliwości cofnięcia tego w bitwie). Po za tym ten panel oddawania pod kontrolę SI w bitwie się chowa chyba z lewej strony ekranu, i jak zaznaczysz jednostki i ustawisz w grupę to albo wyskoczy, albo samemu trza wysunąć będzie (chyba taki trójkącik będzie widać ale głowy nie dam sobie uciąć, sprawdzę popołudniu jak grę odpalę do dokładnie opiszę ci to, no chyba że sam zdążysz pogrzebać ) Mnie kontrola 40 jednostek jednocześnie nie sprawia problemu ale jeśli ty chcesz tylko jedną walczyć to używaj opcji przed bitwą, by oddać kompowi posiłki, no chyba że chcesz naprzemiennie oddać, odbierać ale to już twój wybór. Pamiętaj że jeśli nie używasz modów to jednocześnie sterujesz maksymalnie 40 jednostkami i tego nie przeskoczysz. Jeśli masz ich 60 to 20 będzie czekało na swoją kolej.
    "Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?" - Gajusz Juliusz Cezar

  5. #285
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witam po nieobecności dłuższej. Ja mam problem z zarazą. Gram Bizancjum - miałem nadzieję że sama minie. Zbudowałem już budynki drugiego poziomu w jednej prowincji a Armia cały czas umiera. Problem jest taki że zaczyna chorować kolejna, a ja mam przeprawę z ilyrią Cesarstwo Ginie Pomocy

  6. #286
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Budynki generujące higienę to nie wszystko gdyż najważniejsze jest aby wynik równania brud vs higiena był na "+" dla tej drugiej właściwości.Oprócz tego nie ruszaj zainfekowaną armią lub generałem poza granice danej dzielnicy gdyż własnie tak rozprzestrzeniasz zarazę.Podobnie się stanie jeśli zdrowymi jednostkami wejdziesz na skażoną dzielnicę.Sama zaraza nie trwa dłużej aniżeli 4-6 tur (jeśli zastosujesz się do w/w wskazówek).Po prostu musisz dokładnie wyliczać ile będziesz mieć dodatnich wartości higieny dzięki budynkom,postaciom i ich cechom,etc...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  8. #287
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Wystarczy wejście na zarażoną/y prowincję/region, czy wejście do zarażonego miasta? Bo wydaje mi się, że to drugie ;-)
    Ewentualnie zarażoną armią do zdrowego/zdrowej.

  9. Użytkownicy którzy uznali post kysiol89 za przydatny:


  10. #288
    Wojski Awatar jmj06pl
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 21 podziękowań w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez kysiol89 Zobacz posta
    Wystarczy wejście na zarażoną/y prowincję/region, czy wejście do zarażonego miasta? Bo wydaje mi się, że to drugie ;-)
    Ewentualnie zarażoną armią do zdrowego/zdrowej.
    Jedno i drugie. nie zawsze się złapie zarazę ale zaraza liczy się za dany region a nie tylko samo miasto.
    "Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?" - Gajusz Juliusz Cezar

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało jmj06pl za ten post:


  12. #289
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2015
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam. Jest jakiś sposób na bohaterów wrogich armii, którzy przez miliard tur stoją pod moim miastem i demolują?

  13. #290
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Użyj przeciwko nim swoich własnych agentów.Jeśli nie są dość doświadczeni potrenuj ich "w terenie":na wrogich armiach,miastach lub samych akcjach dywersyjnych na terenie danej dzielnicy(szerzenie wiary,siatka szpiegowska,etc.) a następnie wróć i się zmierz z nieprzyjacielskimi bohaterami.Bezczynność Twoich agentów działa przeciwko nim samym i całemu państwu.Po prostu musisz ich cały czas rozwijać podobnie jak generałów.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  14. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


Strona 29 z 42 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •