Strona 31 z 42 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 419

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #301
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Na czas zimy zwolnij z podatków prowincje przemysłowe z ujemnym bilansem żywności. W ten sposób stracisz dochody, ale produkująca na swoje potrzeby prowincja powinna znacznie mniej przejadać, tak koło 0.



  2. #302
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    czy da sie wchlonac silowo i/lub pokojowo(dyplomatycznie) jakas frakcje? oczywiscie tego samego wyznania i pochodzenia? to w rome 2 bodaj byla konfederacja . oraz czy da sie wiecej niz z jedna frakcja tak zrobic?
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  3. #303
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez jmj06pl Zobacz posta
    Mnie chodziło że zanim wskoczysz do bitwy otwiera się okno z porównaniem sił i kto jakie posiłki dostanie, na tym panelu jest krateczka którą możesz oznaczyć czy sterujesz całą armią czy też posiłki oddajesz SI (wtedy od początku bitwy wszystkie armie oprócz głównej są pod kontrolą kompa). Natomiast w przypadku gdy masz trzy armie i nie oddałeś ich kontrolę to musisz pamiętać że jednocześnie na planszy możesz mieć 2 pełne armie czyli 40 jednostek, natomiast jednostki z 3 armii czekają i wchodzą pojedynczo za oddziały utracone lub te co uciekły z dwóch poprzednich. Na polu bitwy pod kontrolę SI możesz oddać tylko te jednostki które weszły do walki. Nie możesz oddać tych które czekają poza polem bitwy. i minimum 1 jednostką musisz dowodzić a resztę oddać pod kontrolę SI tylko nie wiem czy wtedy posiłki wejdą bo nie praktykowałem tego(w sensie komputer uzna że oddałeś jednostki i przejmujesz kontrolę na 3 armią), bo w każdej chwili bitwy możesz odebrać kontrolę komputerowi (w przypadku gdy oddałeś taką kontrolę SI przed rozpoczęciem bitwy nie masz już możliwości cofnięcia tego w bitwie). Po za tym ten panel oddawania pod kontrolę SI w bitwie się chowa chyba z lewej strony ekranu, i jak zaznaczysz jednostki i ustawisz w grupę to albo wyskoczy, albo samemu trza wysunąć będzie (chyba taki trójkącik będzie widać ale głowy nie dam sobie uciąć, sprawdzę popołudniu jak grę odpalę do dokładnie opiszę ci to, no chyba że sam zdążysz pogrzebać ) Mnie kontrola 40 jednostek jednocześnie nie sprawia problemu ale jeśli ty chcesz tylko jedną walczyć to używaj opcji przed bitwą, by oddać kompowi posiłki, no chyba że chcesz naprzemiennie oddać, odbierać ale to już twój wybór. Pamiętaj że jeśli nie używasz modów to jednocześnie sterujesz maksymalnie 40 jednostkami i tego nie przeskoczysz. Jeśli masz ich 60 to 20 będzie czekało na swoją kolej.
    Właśnie problem jest w tym, że nie mogę oddać (albo jestem ślepy) mam tlyko tę opcję z dowodzeniem dużą armią, a opcja w trakcie bitwy o przekazaniu jednostek pod wodzę SI pojawiła mi się chyba tylko w trakcie 2 bitew oto screeny, jeśli jestem ślepcem to zaznaczcie gdzie to jest przed, bo w trakcie jest chyba przy sztandarze grupowania ale jak pisałem, mnie się opcja oddania do SI pojawiła ze 2 razy. 2015-11-08_00001.jpg2015-11-08_00002.jpg

  4. #304
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 12 podziękowań w 11 postach
    Hej,

    Można jakoś przyśpiszyć ruch szpiegów ? Lub żeby w ogóle ich nie mielił Strasznie to spowalnia turę. Jak nie ma szpiegów to rach ciach a tak to on idzie idzie i jeszcze ta animacja :/

  5. #305
    Wojski Awatar moochaPL
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 8 podziękowań w 6 postach
    Spacją Kolego, spacją...

  6. #306
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Spacja nie działa w tym przypadku. U mnie przyspiesza armie i floty, ale nie wrogich agentów.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #307
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    W Medieval 2 oraz Rome wystarczyło jednorazowe uruchomienie spacji i był spokój z wojskiem oraz agentami. Tutaj podobnie jak w Rome2 trzeba tą czynność powtarzać kilkukrotnie w trakcie rozgrywki.

    Czekam aż ktoś zrobi moda usprawniającego przemieszczanie się po głównej mapie.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #308
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 12 podziękowań w 11 postach
    Czyli napierdzielanie w klawiature spacje przy ruchach agentow pomaga ? Mega mi to psuje pozna rozgrywke a jednak agentow chce miec. Ech zenujace

  9. #309
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Przecież spacja działa - w sensie wystarczy kliknąć raz żeby przyśpieszyć ruch. Niestety nie przyśpiesza to działań szpiega, więc jak nasza nacja nacja jest celem to sobie poczekamy :/ Przynajmniej jaj tak mam

  10. #310
    Chłop Awatar Rbk23
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na pokonanie jazdy strzeleckiej Hunów? Gram Gotami na modach Radious na jednostki również.

Strona 31 z 42 PierwszyPierwszy ... 21293031323341 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •