Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Prusy vh/vh

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Prusy vh/vh

    Hej, mam problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. Po podbiciu świata Hiszpanią na hardzie, przerzuciłem się na Prusy poziom vh/vh. Po 15 niezmiernie radosnych rundach przegrywam, mając wojnę z Rosją, Szwecją, Austrią, Polską, Wielką Brytanią. Nie pomagały chęci zawarcia pokoju (o ironio, po wypowiedzeniu mi wojny przez Szwecję, zająłem jej część główną by następnie prosić o pokój i w warunkach oddając im tę Szwecję główną za tylko podpisany pokój-nic z tego) Komputer jest bezlitosny, oferuję pieniądze i technologie-na pokój się nie zgadza. Nie wiem dlaczego Wielka Brytania z którą mam przyjazne stosunki, kilka tur po Szwecji robi mi desant na Prusy Zachodnie. Nie będę tu wspominał o Austrii która chyba zawsze wypowiada wojnę na początku. Ktoś miał może podobne przygody i ma jakieś praktyczne porady jak przetrwać początek?

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Ja mam podobne przejścia po grze Polanami na VH/VH. Zerżnęli mnie prusaki. austriaki, ruski i turki. Wojna też ze szwcją z którą prawie nie graniczyłem i a Wlk. Brytanią.
    Myślę, że gra jest zaprogramowana tak, żeby nikt nie mówił, że jest łatwa nawet na VH tylko, że jest to zrobione w tak głupi spobób, że psuje rozgrywkę kompletnie. Obawiam się, że nic z tym nie da się zrobić.

    Chyba, że ktoś jest kozakiem, a my tylko bolkami?

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Cytat Zamieszczone przez profilone
    Ja mam podobne przejścia po grze Polanami na VH/VH.
    Dziwne, mnie z państw które wymieniłeś zaatakowała tylko Austria (na VH oczywiśćie).
    Chyba poprostu miałeś pecha :]

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    41
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Osobiście uważam, że grając vh/vh jest bardzo niesprawiedliwie i mało realne. NIE DA SIĘ w sposób zrównoważony (wojsko i rozwój) prowadzić gospodarki. Jak chcemy bronić, naszych granic, a w międzyczasie zbierając armię na ewentualną agresję w bliżej nie określonej perspektywie, to za "chiny ludowe" nie jest możliwy rozwój państwa. Każda nowo rekrutowana jednostka jest cholernie obciążająca budżet. Albo jestem złym "ekonomikiem", albo tylko u mnie, w mojej wersji gry grając vh/vh te zadanie jest nieosiągalne. Jak wytłumaczyć STAŁĄ rekrutację jednostek w państwach agresorów z jednoczesnym jego rozwojem? Wybaczcie, ale kiedy państwo jest odcięte od morza, nie ma za wielu partnerów handlowych, to jakim CUDEM zbiera armię 3 krotnie przewyższającą moją łącznie ją zbierając grając francją w 20-25 turze gry?
    rewolucja zacznie się od Ciebie

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Bo na vh/vh trzeba grać agresywnie i zapewniać sobie szybki rozwój poprzez podbój, terytorialnie zwyczajnie na tym poziomie się nie da.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Jak cię denerwuje taka dyplomacja to proponuję ci grę na modach . Kilka dni temu zacząłem rozgrywkę Polską grając na European Wars na vh/vh. Mam 1720 rok i do tej pory wojnę wypowiedziały mi jedynie Prusy i Imperium Osmańskie . Na dodatek inne państwa chętnie zawierają umowy handlowe i sojusze oraz jest ,,możliwość podpisania pokoju'' nawet nic nie ofiarując w zamian i to nie po podbiciu prawie całego państwa wroga .

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Też próbowałem vh/vh Prusami. Na początku zwykła wojna z Polską, szybko zakończona podbojem Saksonii i Prus Zachodnich. Jedna tura pokoju, wojna z Austrią. W międzyczasie Szwedzi zaatakowali Hanower, więc jako honorowy sojusznik stanąłem po stornie sąsiada. Całkiem niepotrzebnie, bo Szwedzi zablokowali mi port (od zewnątrz, bo miałem w nim milicję, żeby się bronić przed inwazją), więc nie mogłem wyprodukować żadnej floty, i nie mogłem uzyskać praw do przemarszu od Danii, ani od Kurlandii - Szwecja była więc bezkarna. Zignorowałem więc ich i zająłem się Polakami i Austriakami, na zmianę, bo co z jednymi zawiązałem pokój, drudzy wypowiadali mi wojnę, i tak na zmianę. Już nawet nie chciało mi się ich podbijać (za duże niezadowolenie w zdobywanych prowincjach, dochodził problem rebeliantów), więc rozbijałem ich armie w polu i starałem się podpisać zawieszenie broni.
    Do tego momentu nawet mi się podobało, ale gdzieś w okolicach roku 1725 zaatakowali mnie Anglicy. Zrobili desant przez Hanower i zajęli mi Berlin (oczywiście nie broniony, bo mi już kasy zaczynało brakować na garnizony). Odbiłem stolicę po dwóch turach, przegoniłem Anglików.. i w tym momencie wojnę wypowiedzieli mi Hindusi... nie mam pojęcia dlaczego. Kilka tur później, gdy byłem zajęty ponowną wojną z Austrią i Polską zrobili mi desant na Prusy Wschodnie. I na tym skończyłem kampanię Prusami, już nie miałem sił użerać się ze wszystkimi

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Cóż, ja bez żadnych modów po prostu podbiłem Polskę co chwilę podpisując pokój z Austrią (która najczęściej wypowiadała mi wojnę a potem zgadzała się na darmowy pokój). Po podbiciu Polski zająłem się Austrią, ale zdążyłem podbić tylko ich stolicę i Węgry nim do ofensywy przeszła Rosja. Wysłałem wojska które zdobyły Kijów, Chanat Krymski i Moskwę. Niestety Rosja nie chcę się zgodzić na podpisanie pokoju nawet przy propozycji oddania Moskwy (może to dlatego, że najpierw wszystko im tam wyburzyłem żeby mi nie zagrażali od tył ). Ostatnio nie miałem czasu grać Prusami więc na razie na tym etapie skończyłem.

    Ogólnie na początku Prusami jest dość trudno, kogokolwiek się zaatakuje wypowie się wojnę dwóm państwom na raz. Chyba najlepszym wyjściem jest chyba szybki desant na Szwecję, ewentualnie można spróbować podbić Danię i zająć się Polską, ale wtedy ryzykujemy zaatakowanie od tył przez Szwedów i od boku przez Austriaków.
    Grając na VH imo najważniejsze jest podbicie jak największej ilości regionów w najbardziej początkowej fazie gry (np. ja grając Polską na VH w ciągu 3-4 tur zajmuje Prusy Wschodnie i Brandenburgię, miałem tyle farta, że gdy moje wojska po zdobyciu Prus wschodnich maszerowały na Berlin Prusy wysłały prawie całą swoją akcję na Saksonię, pewnie liczyli na to, że nie odważę się zaatakować niepewnymi siłami) zanim komputer, za przeproszeniem, wyjmie se wojska z dupy. Wyjściem może być szybkie zajęcie Warszawy która jest dość dochodową prowincją, niestety warszawiacy mają STRASZNIE wysokie niezadowolenie i przez długi czas będziemy zmuszeni trzymać tam duże ilości wojska co może związać nam ręce.

    Jeżeli dobrze to rozegramy jesteśmy w stanie wystawić wojsko o podobnej sile do tego wystawianego przez komputer, a wtedy mamy dość dużą szansę pokonać go w polu.

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    No, tutaj przecież...
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    Cytat Zamieszczone przez Gteam_tomek
    Jak wytłumaczyć STAŁĄ rekrutację jednostek w państwach agresorów z jednoczesnym jego rozwojem? Wybaczcie, ale kiedy państwo jest odcięte od morza, nie ma za wielu partnerów handlowych, to jakim CUDEM zbiera armię 3 krotnie przewyższającą moją łącznie ją zbierając grając francją w 20-25 turze gry?
    To proste... komputer oszukuje , tzn. dla państw prowadzonych przez AI koszty utrzymania armii i dochody są zupełnie inne niż dla Ciebie.
    Kaloi kai Agathoi

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prusy vh/vh

    hehehe też się nad tym zastanawiałem dwa miesiące od czasu kupienia gry jak to możliwe ,że Kurlandia ma więcej wojska niż Rosja czy Austria ;]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Preview frakcji nr 1 - PRUSY
    By KLAssurbanipal in forum European Wars II
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 23:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •