Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Radious Total War Mod

  1. #21
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Pograłem w tego Radiusa trochę godzin i przyznam, że niezbyt mi się on podoba. Może to kwestia, że w ogóle nie przepadam za modami w TW? Zazwyczaj "gryzą" się z normalną wersja. Czy to wyglądem czy bardziej technicznymi sprawami. No ale po kolei.

    1) Jednostki! Niby są bardzo ładne, niby jest ich bardzo dużo... Ale jak dla mnie mamy ich zdecydowanie za dużo. Parę technologii i mam masę bliźniaczo-podobnych jednostek (jeśli chodzi o statystyki). Po co to? Nie lepiej zrobić coś na zasadzie: trzy rodzaje włóczników (lekki, średni i ciężki? Ile można wymyślić w walce włócznią!). W czystej wersji jest lepiej pomyślane, wymagałoby tylko poprawek. Np. żeby ulepszenie było możliwością i żeby nie zwiększało się utrzymanie takich jednostek a jedynie koszt rekrutacji. No i żeby słabsza wersja też była dobrym wyborem (lekki włócznik mógłby się szybciej poruszać albo mógłby się kryć czy cos w ten deseń). A tak mamy 50 rodzajów włóczników. 4 rodzaje mieczników i 10 rodzajów jazdy. Na początku mi się to podobało, teraz już nie.

    2) Armie... Może patrzę przez pryzmat średniego kompa, ale nigdy nie lubiłem spamu armii. Zawsze wolałem żeby wyglądało to tak, że walczą dwie duże armię i porażka jednej z nich oznacza ciężką sytuację dla przegranych. A tutaj jak chce kogoś podbić to muszę ganiać 3 armiami za 6 armiami przeciwnika po ich terytorium i 2 ganiać 4 armii po swoim terytorium. Nuuuuuda! Szczerze? Dużo bardziej się napocę na czystej wersji jak muszę uważać żeby nie odsłonić się za bardzo albo nie dopuścić do buntu. Do tego jak każdy robi taki spam to pojawiają się dwa problemy. Hunowie to zerowe zagrożenie. Zanim "dojdą" do cywilizacji ich legiony są przetrzebione. Zazwyczaj w porównaniu siły łapią się na miejscu 20-40 XD gdzie w tym samym czasie na czystej wersji zawsze są w pierwszej 5. No i tury się ciągną.

    3) Duże garnizony w sumie neutralne jak dla mnie. Mogą być, nie muszą, nie przeszkadzają.

    4) Dyplomacja, cóż trochę przesadziłem. Pograłem i w sumie poza tą Armenią nie widzę wielkich różnić w porównaniu do czystej wersji.

    5) Rozwój (tu w ogóle przydałyby się zmiany) generałów. Mogli się zdecydować na większe zmiany niż tylko dodanie jednego punktu.

    6) Zwiększenie gubernatorów spoko. Chociaż byłbym za tym, żeby ich ilość była nieograniczona ALE im więcej tym trudniej utrzymać ich lojalność.

    7) Budynki spoko, że dają więcej tych jednostek.

    8) plus za optymalizajcę

    Szczerze? Nie widzę wiele zmian w rozgrywce. Może nacje więcej podbijają trochę ale ostatecznie poza tymi nowymi jednostkami za wiele ciekawości tam nie widzę. Jak dla mnie rozczarowanie. Dobrze wspomina mody do Medka2 SS czy Deus'a. Również Rome Total Realism czy Europa Babrbaroum. Ten zaś, to w mojej opinii, jednostki i nic więcej. 5/10

  2. #22
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Update na 25.06.2015!

    Lista zmian tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...763#post353763

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  3. #23
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Oto link do submoda dla Radiousa - jaki podnosi koszty wojska na takie w sumie jak w podstawce, co niweluje problem spamu w Radiousie: http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=475591254

    Plus mod jaki mi polecił Shay Ruan, wprowadza nazwy dla jednostek z Radiousa w większości po polsku, bez tego moda w polskiej wersji językowej nowe jednostki nie mają nazw. Bardzo przydatny mod, poza Radiousem jest i kilka innych modów jakich dotyczy: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?680610
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 05-07-2015 o 22:10

  4. #24
    Chłop Awatar Gen. Icedrok
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    Im Tschenstochau
    Postów
    36
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Mam pytanko. Zmieniłem sobie wartości budynków by budynki produkujące żywność zwiększyły dochód w złocie. I tu moje pytanie czy to odnosi się tylko do mnie czy komputer też ma zwiększony dochód?

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Może ktoś zapodać aktualne mody radiousa ?blood mod, paczkę jednostek itd.

  6. #26
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...pis-i-Download Wszystko masz tu. Linki są aktualizowane przez twórców.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  7. #27
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hej czy jest jakiś mod na powiększenie garnizonu który działa z modami od radiousa bo pobrałem mod magnara double garrison ale z modami od radiousa nie działa a podoba mi się ten mod pack od radiousa fajnie sie na nim gra jeśli się powtażam to sory ale bardzo bym chciał ten mod na wiekszy garnizon bo oba cesarstwa mają przekichane z tymi sąsiadami jeśli znacie jakiś mod pod radiousa na powiekszenie garnizonu to zapodajcie szukam na tw center ale nic nie moge znależć :/

    Mógłby ktoś stworzyć listę submodów które działają wraz z modami radiousa bo ma sporo modów i częśc nie działa z nimi :/

  8. #28
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    dobra nie bede wiecej pisał bo ni cholery nikt nie chce pomóc tylko cały czas ostrzezeniami sypiecie napisalibysc jak zrobic podwojny garnizon czy cos w tym stylu :/ a nie tylko ostrzezenia zero pomocy przeszukałem tw center o podwojnym garnizonie od razu mowie i nic nie znalazlem , a teraz gram i miasto 1 poziomu pokazuje 4 oddzialy legio comitatenses a gdy wchodze na garnizon sa tylko 3 oddzialy może ktoś to wytłumaczyc czy to jakiś błąd czy co bo nie wiem aha czy tryb forsownym marsz zostal usuniety bo ikona jest ale jak ja biore to wogole obszar ruchy armi się nie zwiększa kolejny błąd ? możecie mi na to odpowiedziec przeciez to nic nie kosztuje

    ok mam mod @@@Incressed_Gov_Army.pack i double_garrison.pack i jak mam zaznaczone oba to miasto pokazuje ze dostarcza 2 zwiadowców equites,4 cohors,4 wschodni zbrojni legionisci,2 exploratores,4 legio comitatenses,2 straz graniczna limitanei,3 palatina,4 preventores,2 protectores domestici,4 zbrojni sagittari, 4 sagittari a grecki kościół pokazuje ze dostarcza 4 auxilia palatina,4 straz graniczna limitanei,4 zbrojni sagittari,4 sagittari natomiast posiadłość zarządcy pisze że 4 auxilia palatina,4 straż graniczna limitanei 8 zbrojni sagittari i 4 sagittari

    tyle że to chyba jakiś błąd bo jak wchodze w garnizon to mam 2 auxilia palatina,2 straż limitanei 1 wschodni zrojny legionisci,2 exploratores,2 protectores,3 palatina 4 preventores, 2 balistari 2 equites

    jak mozna zrobic żeby garnizon był taki jak na opisie budynków mam obecnie czy to jest możliwe ?

    przestancie sypac te ostrzezenia :/ moze ktos mi odpowie a nie ciagle warny ida Boże !
    Ostatnio edytowane przez Vorenus ; 22-11-2015 o 18:32

  9. #29
    sadam86
    Gość
    Jak nie działa Double Garnison dla Magnara to tu masz dwa inne na podwojenie garnizonu:
    https://steamcommunity.com/sharedfil.../?id=495211160
    https://steamcommunity.com/sharedfil.../?id=470183240

  10. #30
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    dzięki sadam o i tak można od razu a nie czloweika razic warnami dzieki a wiesz może czy jest jakiś mod na osłabienie jednostek miotających do attyli bo są zwyczajnie za mocne uzywam modów radiousa i są totalnie przegięte te jednostki miotające jakbyś mogł to podaj takiego moda bo nie mogę znależć aha jeszcze jakbyś mogł to na osłabienie artyleri ale to przy okazji najważniejszy to ten mod na osłabienie jednostek miotających bo już mnie one wkurzaja tak samo bylo w podstawce rome II :/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •