Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Wątek: [DLC] Celts - Culture Pack

  1. #11
    Cześnik Awatar FireFighter
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 13 postach
    To prawda.. i krwi nadal nie ma

  2. #12
    Łowczy
    Dołączył
    Mar 2011
    Postów
    165
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 27 podziękowań w 17 postach
    Zabrzmię jak heretyk, ale muszę to powiedzieć. W moim odczuciu dobrze się stało, że Celtic Culture Pack wychodzi wkrótce, a nie za np. 3-4 miesiące i prawdę mówiąc wolałbym żeby następny Culture Pack wyszedł w przeciągu 2 tygodni. Czemu? Oto 3 powody.

    1. Na tą chwilę mam 16 grywalnych frakcji, a nie zdążyłem się nacieszyć jeszcze żadną (mało czasu na granie). Kolejne frakcje nie są więc mi kompletnie teraz potrzebne.
    2. W momencie gdy nacieszę się obecnie posiadanymi przeze mnie frakcjami (czyli 3-4 miesiące najwcześniej) i będe się rozglądał za nowymi wyzwaniami Celtowie na 100% będą tańsi niż w dniu premiery, więc zamiast zapłacić 7e, zapłacę ok. 3-4e.
    3. Ja nie będe mógł obecnie grać Celtami, ale AI za to będzie miało nowy rooster jednostek + dodatkowe pierdoły, czyli znowu skorzystam bo moja kampania będzie bardziej urozmaicona.

    Dla mnie to sytuacja typu win-win. Ktoś się zgadza?

    To co mnie martwi przy Attyli to brak FLC wydawanych równolegle do Culture Packów, miałem nadzieję że ta praktyka wejdzie na stałe do modelu biznesowego CA, szkoda że się tak nie stało.

    No i gdzie jest wsparcie Steam Workshop i Blood&Gore

  3. #13
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja raczej kupię za jakiś czas, dodatki do Attyli nie są moim priorytetem zakupowym. Co innego gdyby były to DLC do R2.
    Po mimo tego że chce Celtów, to są to dalej barbarzyńcy a tych mam dość. Ciekawe czy zrobią im cały roster jednostek.

    To tempo wydawania sugeruje mi że ich firma potrzebuje kasy. Jest szansa że jak nie osiągną swoich celów to "może" spróbują wydać/dodać coś do Roma2.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #14
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Wydaje mi się że Rome2 to już dla CA zamknięty rozdział i chłopaki skupią swoją uwagę na najnowszym produkcie...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #15
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wiem, ale nie mogę Numidii odżałować i dalej liczę na jeszcze jedno DLC do Roma2. Choć myślę że robili dlc z brytami i germanami ale doszli do wniosku że lepiej sprawdzą się w Attyli.

    Żeby nie było całkowitego off-topu. To napiszę że jest to kolejne dlc w którym nacje z niego są koło siebie (są sąsiadami), czego trochę nie lubię. Tak samo było z wikingami. Całość w jednej prowincji?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #16
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Do Rome 2 zabrakło 3 DLC:
    - Plemiona pustynne (w tym m.in. Nabatea, Numidia),
    - Germanie (jedna frakcja grywalna obecnie; brakuje chociażby Markomanów),
    - Kampania Boudyki w Brytanii (z 3 grywalnymi frakcjami celtyckimi) lub ewentualnie same frakcje (jak w przypadku Germanów jest tylko jedna frakcja brytońska - Icenowie)
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #17
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Niezłe porównanie ktoś wsadził na FB - Rome 2 od premiery 560 dni, a 4 Culture Packs, Attila od premiery 28 dni, a 3 Culture Packs itp.

    Co do samego DLC jestem nieco zawiedziony. Bardzo liczyłem na Celtów, ale to co widzę wygląda mi na kolejnych "Germanów" z dodanymi kilkoma jednostkami do klasycznego rosteru. Te jednostki poza tarczami nie mają nic nowego czego by już wcześniej nie było. Nie napawa to optymizmem.

    Najbardziej mnie martwi fakt, że tak szybko wypuszczają te DLC jakby lada chwila mieli zapowiedzieć kolejną grę co pewnie zrobią w lipcu. Nie dadzą się nacieszyć Attylą, a Rome 2 już pewnie olali.
    Z tego co widziałem, to Celtowie mają mieć całkowicie nowy roster od zera (nie ma jeszcze go podanego, ale można bazować na najemnikach z nowego patcha) + dużo jednostek unikalnych dla każdej nacji:

    Spoiler: 
    Ebdanians
    Gallowglass: Tier 2 very heavy sword infantry
    King's Warband: Tier 3 very heavy sword infantry
    Ebdani Raiders: Tier 2 light javelin skirmishers
    Kerns: Tier 2 light javelin skirmishers
    Righdamhna: Tier 3 light javelin skirmishers
    Ebdani Cavalry Raiders: Tier 2 light skirmisher cavalry
    Chosen Raiders: Tier 3 light skirmisher cavalry
    King's Fianna (General): Tier 3 very heavy melee cavalry


    Caledonians
    Cateran Brigade: Tier 2 very heavy spear infantry
    Horse Whisperers: Tier 3 very heavy spear infantry
    Caledonian Axemen: Tier 2 very heavy axe infantry
    Highland Archers: Tier 2 light bow infantry
    Elite Highland Archers: Tier 3 light bow infantry
    Noble Archers (General): Tier 2 medium bow infantry
    Royal Archers (General): Tier 3 medium bow infantry


    Picts
    Pictish Axemen: Tier 2 light axe infantry
    Pictish Swordsmen: Tier 2 medium sword infantry
    Black Blades: Tier 3 light sword infantry
    Pictish Berserkers: Tier 2 light axe berserkers infantry
    Followers Of Morigan (General): Tier 3 very heavy axe infantry


    No i dużo unikalnych zadań, budynków, fabularnych smaczków, mechanizmów itd. Na pewno jest to dużo bardziej rozbudowane, niż DLC do Rome II. Pozostaje tylko jedno pytanie - GDZIE SĄ BRYTONOWIE (czyli ci bardziej zromanizowani Celtowie, żeby uniknąć nieścisłości)!?

  8. #18
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Tak, posta pisałem po trailerze i screenach z Factions wiki. Dopiero dzień później pojawił się steamowy opis, z jednostkami, eventami itp.

    Jednak wizualnie są za bardzo germańscy. Mogli im dać kraciaste spodnie z RTW2 (dużo elementów stamtąd przenieśli np. pasiaste spodnie, czapki trackie) oraz tuniki z gołymi nogami. Każda frakcja nosi te same spodnie - czy to Sasanidzi, czy Celtowie, czy Nordycy, czy Numidyjczycy.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  9. #19
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Po przeczytaniu opisu DLC na Steamie wydaje mi się, że zdolność wystawiania jednostek poza swoją strefą będzie niedostępna na multi. Dostaniemy to jako bonus kulturowy, a te oddziaływają tylko na kampanię.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  10. #20
    Wojski Awatar bebecho
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    73
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Napisane jest, że każda jednostka będzie miała tą zdolność, czyli powinno to działać w multi. W kampanii to może być fajna zabawa, ale w multi może to spowodować, że będzie ich trudno zbalansować. Do tej pory jednostki tego typu były zwyczajnie zbyt słabe i za drogie, nie radziły sobie ze standardowymi jednostkami, a efekt zaskoczenia szybko mijał. Z drugiej strony przy większych bitwach np 2 vs 2, można błyskawicznie zaatakować 1 przeciwnika 2 armiami, może to doprowadzić do sytuacji, że szybko powstaną zasady, które będą limitowały rozstawianie jednostek poza strefą.
    Osobiście podoba mi zawartość nowych kultur paków, są dużo lepsze od dodatków Rome 2, gracz single i multi czerpie z nich korzyści i to jest fajne, mogłyby być trochę tańsze i byłoby super. Szkoda, że nie ma Romano-Brytów, nadają się idealnie na darmową frakcję.
    Przydałoby się też, żeby zrobili coś z Vikingami, teraz wyglądają strasznie biednie przy wyspiarzach i długobrodych.
    W następnej kolejności liczę na jakąś nową kampanię, najlepiej z Arabami i nacjami z Afryki.

  11. Użytkownicy którzy uznali post bebecho za przydatny:


Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •