Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Wątek: Jak grać w KO Krzyżaki 50

  1. #41
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Matisek Zobacz posta
    też jestem na nie co do tych nowych zasad.

    Pliki, które należy pobrać to:
    *descr_export_unit- osłabia Zakon
    http://www.speedyshare.com/file/XbfSJ/e ... r-unit.txt
    *descr_export_buildings- dodaje Norwegię
    http://www.speedyshare.com/file/cG7C2/e ... ldings.txt

    Osłabienie Zakonu- zmniejszyłem tylko staty Krzyżackim włócznikom (koszt rekrutacji itp. też). Są teraz zbliżeni do Polskich włóczników.
    Po wgraniu tego pliku powinno być tak:
    [spoiler:37ocxi5b][/spoiler:37ocxi5b]

    Dodanie Norwegii- można w Norwegii rekrutować już jednostki, tylko trzeba ją dodać jeszcze do frakcji grywalnych (w pliku descr_strat). To zostawiam już mg (tak jak zwiększenie sakiewki Mongołom i ustawienie dyplomatów). Jeśli dodamy ją do frakcji grywalnych i odpalimy kampanię, powinno być tak:
    [spoiler:37ocxi5b][/spoiler:37ocxi5b]

    1. Oba pliki wrzucamy do folderu mods/teutonic/data, nie zapominając o skopiowaniu plików oryginalnych!
    2. Jeśli nie będzie działać to wchodzimy do głównego folderu Medka i otwieramy notatnikiem plik medieval2.preference.cfg i na początku pliku (zachowując oczywiście odstępy takie, jakie powinny być) dopisujemy:
    [spoiler:37ocxi5b]
    Kod:
    [log]
    to = logs/system.log.txt
    level = * error
    
    [io]
    file_first = true
    [/spoiler:37ocxi5b]

    W razie czego piszcie. Mnie wszystko działa.

    PS: Zauważyłem, że te dodane linijki do medieval2.preference.cfg znikają po wyjściu z gry. Możliwe, że trzeba je dodawać przed każdym włączeniem gry (jeśli chcemy grać z tymi zmianami) i możliwe też, że jeśli nie dopiszemy tych linijek, to gra będzie działała "normalnie" (tzn. bez Norwegii itp.). Idąc dalej- może być tak, że żeby grać w inne ko lub przez neta nie trzeba wrzucać oryginalnych plików zamiast moich, tylko usunąć te linijki z m2.pr.cfg, a pliki nadal mieć zmienione.
    Coś mam
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  2. #42
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    2. Jeśli nie będzie działać to wchodzimy do głównego folderu Medka i otwieramy notatnikiem plik medieval2.preference.cfg i na początku pliku (zachowując oczywiście odstępy takie, jakie powinny być) dopisujemy:
    Ok, dzięki! To już coś mi świta, w takim razie chyba jeszcze jeden plik muszę wam podesłać.

    Teutonic.preference.cfg (myślałem, że tylko ja potrzebuję ten plik ale z tego co Matisek napisał wynika, że każdy musi go mieć):

    http://www.speedyshare.com/JtNfS/teu...preference.cfg

    Wklejcie to do głównego folderu Medka - następnie wszystkie moje pliki tam gdzie trzeba. I później odpalcie moim Launcherem.

    Powinno działać.

  3. #43
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Matisek Zobacz posta
    przypuszczam, że błąd wyskakiwał dlatego, iż miałem nie spatchowaną grę. Pliki zmieniłem na wersji 1.4 i dlatego nie działało.
    Zrobiłem reinstall, spatchowałem i na nowo modyfikowałem pliki.

    Proszę abyście podmienili 3 pliki i spróbowali odpalić turę.
    http://www.speedyshare.com/file/9kJMW/plikiiiii.rar

    2 pliki "export..." wrzucamy do folderu data Krzyżaków, a "descr_strat" do folderu mods/teutonic/data/world/maps/campaign/imperial_campaign.

    Następnie ostatni plik- Zakon1tura- wrzucamy do folderu saves Krzyżaków i odpalamy grę.

    A no i nie zapomnijcie o dodaniu tych linijek do medieval2.preference.cfg!

    Zobaczcie czy działa zapis "Zakon1tura".
    Mam nadzieję, że będzie działać, bo jak nie, to się poddaję.
    I to
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  4. #44
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    A no i nie zapomnijcie o dodaniu tych linijek do medieval2.preference.cfg!
    Są dodane - wystarczy pobrać mój plik teutonic.preference.cfg i tam już są dodane.

    Tylko musicie odpalać grę moim launcherem (wtedy odpala z tego pliku teutonic.preference a nie z medieval2.preference).

    Już wiem czemu nie działało - dzięki. Nie zadziałało, bo nie podesłałem wam preference.

    Prawdopodobnie dlatego. Zaraz się przekonamy.

  5. #45
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Matisek
    PS: Zauważyłem, że te dodane linijki do medieval2.preference.cfg znikają po wyjściu z gry. Możliwe, że trzeba je dodawać przed każdym włączeniem gry (jeśli chcemy grać z tymi zmianami) i możliwe też, że jeśli nie dopiszemy tych linijek, to gra będzie działała "normalnie" (tzn. bez Norwegii itp.). Idąc dalej- może być tak, że żeby grać w inne ko lub przez neta nie trzeba wrzucać oryginalnych plików zamiast moich, tylko usunąć te linijki z m2.pr.cfg, a pliki nadal mieć zmienione.
    Wystarczy zmienić plik na "tylko do odczytu" i nie będą znikały.

    Już jest zmieniony.

    =============================

    Jeśli zadziała to założę nowy temat a później poproszę cię WMM o wykasowanie tego, bo straszny chaos się nam zrobił.

  6. #46
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Matisek
    Idąc dalej- może być tak, że żeby grać w inne ko lub przez neta nie trzeba wrzucać oryginalnych plików zamiast moich, tylko usunąć te linijki z m2.pr.cfg, a pliki nadal mieć zmienione.
    Tutaj będzie tak:

    Jeśli nie odpalicie z mojego Launchera to gra ruszy normalnie, a jak z mojego Launchera to na zmienionych plikach.

  7. #47
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Dużo dalej coś takiego po jakichś bugach graficznych i innych wersjach plików

    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    U mnie działa jak zamieniłem te dwa pliki od Matiska na te z linka wyżej (a descr_strat zostawiłem od Matiska i medieval2.preference).

    A podobno to jest "kompletna" wersja (dodali też jednostki Unii Kalmarskiej do Norwegii i do Danii od razu - nie wiem czy Matisek też je dodawał?).

    Edit:

    W tym linku w instrukcji instalacji podają:



    Czyli patrzcie - nawet nie trzeba rozpakowywać Teutonica żeby to działało!

    Ale ja mam rozpakowane pliki z Teutonica a nie zastosowałem się do tych myślników z instrukcji i mimo wszystko działa...

    Hmmm...
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  8. #48
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    Nie no chyba nie.

    Normalnie w kampanii Dania też może mieć te jednostki (musi tylko podbić Norwegię - a jak gramy bez Norwegii to wtedy podbicie komputera-Norwegii zajmie chyba Danii kilka tur - nie?).

    Chyba, że nie może, a mi się coś pomyliło.

    =============================

    Ale patrzcie co piszą o rozpakowywaniu:



    Czyli: wypakuj ZARÓWNO pliki od Krzyżaków jak i te od podstawki Medka!

    Może dlatego Firzenowi i Spikrambo nie działa - bo ja np. mam wypakowane też pliki od podstawki (unpack_all czy tam unpacker - nie pamiętam którym się to robiło).



    To może zrobić tak jak piszą przy instalacji bez rozpakowywania?

    Tylko pewnie wtedy ci którzy mają już wypakowane musieliby przeinstalować medka i teutonic (żeby mieć znowu niewypakowane)?
    i
    Cytat Zamieszczone przez Matisek Zobacz posta
    Żeby zrobić Unię Kalmarską trzeba zająć całą Skandynawię, zaatakować Norwegię (ale nie można ich niszczyć!). Gdy Norwegii zostanie 1 miasto to zabić ich króla i wtedy będzie można utworzyć Unię.
    po 1. trochę z tym kombinowania (zabicie króla a nie niszczenie frakcji, ew. czekanie aż sam umrze)
    po 2. Norwegia nie może stworzyć Unii podbijając Danię (ktoś próbował kiedyś i pisał tu na forum, że mu się nie udało)




    Bez rozpakowywania:
    1. Wrzuć pliki do data.
    2. Do skrótu gry dodaj --io.file_first w jego właściwościach. To można zastąpić tak jak my robiliśmy w m2.preference.cfg.
    Czyli w sumie nic nowego.



    1. Rozpakuj podstawkę i dodatek.
    2. Podmień pliki.
    3. Usuń descr_geography.......
    4. Nie wiem. (zrób skrót modyfikacji?)

    --------------

    Jedyne co może się przydać z rad powyżej to dopisanie do skrótu gry "--io.file_first" (klikamy na ikonę gry ppm, właściwości i dopisujemy tam gdzieś jeśli się nie mylę).
    Te pliki do usunięcia odpowiadają za bitwy, ale na wszelki wypadek można usunąć.
    i
    Cytat Zamieszczone przez firzen Zobacz posta
    Dobra!! Udało się i wczytało w końcu normalnie save'a od ACN:
    http://speedy.sh/xJ9bp/K42t1.sav
    Wszystko dzięki pop517 nie uczestniczy w tej kampanii ale bardzo mi pomógł. Tak więc niedługo zrobię turę i można grać!
    i
    Cytat Zamieszczone przez firzen Zobacz posta
    1. Wypakować podstawkę i dodatek
    2. Usunąć plik map.rwm z D:\Program Files\Medieval II Total War\data\world\maps\base
    3. Analogicznie taki sam plik usunąć z D:\Program Files\Medieval II Total War\mods\teutonic\data\world\maps\base
    4. Dalej powklejać pliki od Matisek'a: http://www.speedyshare.com/file/9kJMW/plikiiiii.rar
    5. edycja medieval2.preference
    6. Mi działa ten save: http://speedy.sh/xJ9bp/K42t1.sav

    Dzięki wszystkim za pomoc!
    A dalej jeszcze 3 strony, aż się boję zaglądać
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  9. #49
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    Czyli właściwie rozchodziło się wszystko o usunięcie pliku map.rwm... Albo wypakowanie podstawki (bo ja nie usuwałem map.rwm a z wypakowaną podstawką działało).
    Mam nadzieję, że nie dostanę bana za spam
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  10. #50
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Ok to zrób tak jak pisałem plus dodatkowo usuń map.rwm (ten plik sam się odnawia jak feniks z popiołów przy każdym uruchomieniu gry).

    I sprawdź czy wtedy będzie działało.

    1. Wypakować podstawkę i dodatek
    2. Usunąć plik map.rwm z D:\Program Files\Medieval II Total War\data\world\maps\base
    3. Analogicznie taki sam plik usunąć z D:\Program Files\Medieval II Total War\mods\teutonic\data\world\maps\base
    4. Dalej powklejać pliki od Matisek'a: http://www.speedyshare.com/file/9kJMW/plikiiiii.rar
    5. edycja medieval2.preference
    6. Mi działa ten save: http://speedy.sh/xJ9bp/K42t1.sav

    Dzięki wszystkim za pomoc!
    No i o te punkty Firzena chodziło. Punkt 5. niepotrzebny jeśli wkleicie mój plik teutonic.preference i launchera.

    To zbrodnia, że ktoś ten temat usunął do archiwum. Powinien być "przyklejony" na forum głównym KO.

    Ale to co Firzen pisze, to wersja z wypakowaniem plików.

    A da się też zrobić tak, żeby działało bez wypakowywania plików. To opisał Matisek wcześniej.

    ===========
    ===========

    Przygotowałem nową instrukcję, którą wkleję do nowego tematu, ale ten zostawimy dla potomności - tylko nazwę tematu trzeba zmienić.

    Nowa instrukcja:

    Save startowy - Zakon Krzyżacki, tura 1:

    <kasacja, nieaktualne pliki - proszę zajrzeć do nowego tematu PRZYGOTOWANIE>

    Oraz pliki potrzebne do gry (poniżej instrukcja):

    <kasacja, nieaktualne pliki - proszę zajrzeć do nowego tematu PRZYGOTOWANIE>

    W pakiecie znajduje się łącznie 5 plików. Oto co należy z nimi zrobić:

    1. Pobieramy folder, rozpakowujemy na pulpicie i otwieramy folder by zobaczyć wszystkie pliki.

    2. Otwieramy w osobnym oknie główny folder z grą Medieval 2 Total War (np. D: Gry / M2TW).

    3. Plik teutonic.preference.cfg wrzucamy do folderu z grą (np. M2TW).

    4. Plik Launch_teutonic.bat też wrzucamy do głównego folderu z grą. Można sobie stworzyć jego skrót na pulpicie.

    5. Plik export_descr_buildings.txt wrzucamy do folderu M2TW / mods / teutonic / data. Podmieniamy istniejący plik.

    6. Plik export_descr_unit.txt wrzucamy do folderu M2TW / mods / teutonic / data. Podmieniamy istniejący plik.

    7. Plik descr_strat.txt do M2TW / mods / teutonic / data / world / maps / campaign / imperial_campaign. Podmieniamy.

    8. Ściągamy save startowy z linku wyżej, wrzucamy do folderu M2TW / mods / teutonic / saves.

    9. Usuwamy plik map.rwm z M2TW / data / world / maps / base (tylko przy pierwszym uruchomieniu).

    10. Analogicznie taki sam plik usunąć z M2TW / mods / teutonic / data/ world / maps / base (j.w.).

    11. Uruchamiamy grę plikiem Launch_teutonic.bat (lub jego skrótem), wczytujemy sćiągnięty save.

    12. Nie ustawiamy haseł tylko rozpoczynamy turę Zakonu, powtarzamy czynność przeklikując klepsydrę aż do Norwegii.

    Działa
    Ostatnio edytowane przez Domen ; 23-03-2015 o 19:50

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •