Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Gra Piktami (DLC Celtowie)

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Gra Piktami (DLC Celtowie)

    Dyskusja na temat gry Piktami.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  2. #2
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Zagralem sobie szybka kampanie Piktami a raczej rozpoczalem rozgrywke ktora jednak mnie zawiodla ze wzgledu na schematycznosc AI.Otoz juz bodajze w 3 turze pojawiaja sie na Wyspie Jutowie czyli tak jak w kazdej rozgrywce z ktorymi lepiej na poczatku zawrzec PAN a oprocz tego podpisac SO lub SW z pobratymcami,czyli z Kaledonczykami i Irishami(sorry za luzne pojecie).Moze rozgrywka nabierze rumiencow kiedy sie przekroczy kanal i zacznie rozwalke na kontynencie.
    Mysle ze na nadchodzacy weekend trzeba bedzie znow wyslac rodzinke za dom na pare godzin

    P.S.Jednak musze przyznac ze jest swoisty klimat zwlaszcza kiedy przygrywa soundtrack z "King Arthur".

    https://chronicles.totalwar.com/uburuburu/chapter/16801


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #3
    Wojski Awatar jmj06pl
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 21 podziękowań w 12 postach
    U mnie Jutowie się nie pojawili. Spacyfikowałem właśnie Kaledończyków i Zieloną Wyspę i zacząłem wypierać Rzym z wyspy. Zdziwiło mnie tylko że na początku katolicyzm mi się szerzył (niby jako miejscowe zwyczaje) a potem po którejś turze (bodajże 10 chyba) nastąpiła zmiana i pogaństwo celtyckie zaczęło się podnosić (też przez miejscowe zwyczaje) a katolicyzm tylko przez osmozę (co było za słabe i zaczął spadać). Dziwne takie a zaznaczam że świątyń nie budowałem i kapłanów nie miałem, to dopiero po zdobyciu całej prowincji startowej zacząłem je budować (czyli tak między 30 a 40 turą). Nie wiem czy to jakiś bug czy cóś, bo nie chciałem od początku znów zaczynać żeby to sprawdzić
    "Czyż nie wydaje się wam, że mam powód do płaczu, jeżeli Aleksander będąc w moim wieku panował już nad tylu ludami, a ja nie dokonałem jeszcze ani jednego sławnego czynu?" - Gajusz Juliusz Cezar

  4. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Wykopalem Jutow z celtyckiej ziemi chociaz kosztowalo to mnie zerwaniem Sojuszu obronnego z ta frakcja a takze spadkiem wiarygodnosci wobec pozostalych zaprzyjaznionych frakcji ale z biegiem czasu relacje powrocily do normy a Piktowie znow sa wielce wiarygodni a co najwazniejsze dziela Wyspe do spolki ze swoimi pobratymcami.Chcac troche namieszac na poludniu Europy poslalem jedna armie najpierw na podboj Korsyki oraz Sardynii ktore staly sie bazami wypadowymi do uderzenia na Rzym oraz Kartagine.Pierwsza osade zdobylem,spladrowalem i zostawilem(Jak to bedzie po lacinie?) a druga zdobylem,spladrowalem i zostawilem a pozniej raz jeszcze zdobylem i zrownalem z ziemia.
    W miedzyczasie musialem opuscic swoja stolice gdyz pomimo warunkow do tego wielce sprzyjajacych nijak nie moglem prowadzic handlu z pozostalymi frakcjami z racji braku portu.Tak na marginesie brak opcji zmiany stolicy jest czysta glupota i trzeba albo posuwac sie do opuszczenia osady albo doprowadzic do wybuchu buntu i liczyc ze rebelianci zdobeda nasza stolice a my bedziemy wreszcie mogli wymieniac dobra z reszta swiata.
    Tak wiec teraz po skromnym handlowaniu z Kaledonczykami oscylujacym na poziomie 250-280 na ture obrot juz po pierwszej turze po porzuceniu stolicy wzrosl do 2950 co mi sie wielce podoba.Ponadto Rzym dogorywa pod naporem Sasow oraz Zachodniorzymskich rebeliantow ktorzy juz puscili z dymem Wieczne miasto i kieruja sie w strone Sycyli palac wszystko na swojej drodze.Zas Piktowie sobie spokojnie siedza na Korsyce i czekaja z atakiem na Neapol bo walczyc z 3 pelnymi armiami rebeliantow im sie nie chce.Inaczej sytuacja wyglada na drugim iberyjskim froncie gdzie zbrojnie wspieraja Kaledonczykow w walce z Jutami i...Zachodniorzymskimi Separatystami(powariowali z tymi rebeliantami i separatystami).




    ****************************************
    Edit
    Piktowie zaczynaja sie rozpychac lokciami w basenie M.Srodziemnego.Po zajeciu Neapolu(sol) przyszla kolej na Syrakuzy(wino) a nastepnie na cale poludnie Italii.Doczekalem sie wojny domowej ktorej inicjatorzy szukaja schronienia niedaleko Kartaginy.Obroty handlowe nie powalaja ale to juz suma 3500-3800 na ture +6500(8000)z pozostalych zrodel finansowania frakcji czego koncowym efektem jest saldo zamykajace sie w granicach 20k na ture.Obecnie nastepuje "czyszczenie" Plw.Apeninskiego z buntowniczych jednostek,rozbudowa infrastruktury i powoli przymierzam sie do ladowego polaczenia osad lezacych w Prowansji z ziemiami znajdujacymi sie w Italii.Jednak regiony ktore je oddzielaja sa dosc gesto zaludnione wiec moze byc ostra jatka
    Oprocz tego juz czas zaanektowac Baleary gdyz jak champion doniosl stacjonujacy tam legion gdzies wyemigrowal i nadaza sie sprzyjajaca okazja do zajecia osady a tym samym roztoczenia wladzy nad kolejna prowincja.

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 01-04-2015 o 17:49


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #5
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Nici wyszly z zajeciem Balearow gdyz WRE postanowilo zatopic swoja flota moje sily co im sie udalo w 100% .Na pocieche przynajmniej jest swiadomosc ze AI "mysli" a nie bezczynnie czeka na uderzenie.Mowi sie trudno i nalezalo podniesc morale jakims efektownym zwyciestwem.Wybor padl na Getow ktorzy stali na drodze do zjednoczenia ziem Piktow.Zatem przeprowadzilem jednoczesny atak 5 armiami na osady wikingow:Verona,Fiorentia,Genua,Vienna oraz Aquae Sextiae...



    ...po ktorym na dokladke jeszcze zajety zostal Medoilanum a Getowie musieli wyemigrowac za Alpy gdzie padli lupem jednej z hord Hunow lecz glowne sily nomadow pustoszyly Bizancjum i powoli kierowaly sie do polnocnej Italii ktora teraz jest pod moja opieka.Attila chociaz raz zasztyletowany powrocil z zaswiatow tylko po to zeby byc nieustannie nekany przez moich agentow czego finalnym efektem jest jego nieobecnosc na froncie spowodowana ciaglym pobytem w lazarecie .
    Na drugim froncie jako ze zima postepuje na poludnie i wciaz nalezy szukac nowych ziem pod uprawe oraz hodowle z pomoca przyszla frakcja Africa ktora wypowiedziala Piktom wojne a jej efekt,pomimo poczatkowego spladrowania Syrakuz,okazal sie dla agresorow oplakany.Pozostali teraz z jednym regionem a moje Malowane Diably odpoczywaja w Kartaginie i zbieraja sily na zyzna Doline Nilu.



    Wymiana handlowa oscyluje obecnie na poziomie 7000-8500 na ture + 15000(17000) przychodow z wszystkich prowincji co w polaczeniu z oszczednosciami zamyka sie srednio na ture w granicach 30k.Tak sie przedstawia zyznosc na rok 434.Jak widac Piktowie sa tam gdzie najwiecej jest zielonego:

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 04-04-2015 o 10:32 Powód: literowka


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #6
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ciekawa kampania i opis, sporo się mogę też z niego nauczyć, co do samej rozgrywki. Generalnie lepiej zakładać hodowlę bydła, owiec i koni niż farmy pszenicy, z racji na ten spadek żyzności w miarę gry ? Ja się ratuję targami żywności i nadbrzeżami rybackimi.
    Piktami zamierzam zagrać bo grałem tylko Ebdanami z tego DLC.

  7. #7
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Dokladnie tak.Hodowla jest o wiele bardziej oplacalna anizeli uprawa ziemi.Wiaze sie to ze wzrostem brudu jednak wznoszac odpowiednie budynki cywilne oraz sakralne mozna sobie z tym poradzic.Pomocni w tym sa rowniez gubernatorzy ze swoja swita i atrefaktami(+5% od osoby,+5% od przedmiotu oraz +5% cechy zarzadcy dla higieny i zywnosci).Obecnie prowincje polozone najdalej od zmagan wojennych klada nacisk na produkcje zywnosci a nie dobr wytwarzanych przez przemysl.
    Ponadto przy rozgrywce Piktami wiekszosc portow ma ukierunkowanie rybackie i handlowe.Posiadam raptem tylko jeden dok wojenny(Tarentum) z racji planowanej konfrontacji z Bizancjum i Egiptem dla ktorej flota wojenna jest wrecz niezbedna.

    Tutaj mozna znalezc szczegolowy opis kampanii:
    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...onika-Kampanii

    Drzewko postepu technologicznego (tempo 154%)



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #8
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Powoli ostrzę sobie zęby na Attylę, może w zimobraniu w muve będzie za 50% + podobna cena Celtów (którzy kuszą Mnie partyzanckim stylem walki). Natomiast bardzo fajna kampania Ci wyszła tymi Piktami zajac Oby tak dalej Chętnie poczytam o nich więcej A co do zdobyłem, splądrowałem i zostawiłem to chyba po łacinie idzie to tak: Vicit direptisque reliqui
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  9. #9
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Po odczekaniu niezbednego czasu na rozwoj infastruktury oraz wzrost zadowolenia wsrod poddanych w nowych prownicjach Piktowie rozpoczeli kolejny etap ekspansji w basenie M.Srodziemnego.Roztoczyli kontrole nad cala prowincja niegdys nalezaca do frakcji Africa a nastepnie kierujac sie na zachod zajeli czesc Mauretanii przy okazji zawistnie spogladajac ku Balearom.W polnocnej Italii rozpoczela sie krwawa kampania przeciwko Hunom ktorej momentem zwrotnym byla epicka bitwa w okolicach Verony.Nawet sam Attila sie wykurowal i wzial osobiscie w niej udzial...

    Spoiler: 
















    ...tylko po to zeby ratowac sie ucieczka w asyscie garstki niedobitkow.Po tym pyrrusowym zwyciestwie Piktowie przeszli do zdecydowanej ofensywy nekajac nieustannie hordy i nie dajac im zadnej mozliwosci na odbudowanie swojego potencjalu militarnego.Attila ponownie padl ofiara agentow i dwa lata pozniej wyzional ducha.Szczerze to i tak dlugo jak na czlowieka ktory bez przerwy byl podtruwany,sztyletowany i czort tam co jeszcze z nim robili moi szpiedzy.
    Gwoli scislosci nie ja go usieklem.





    Kiedy Hunowie zostali sprowadzeni do roli i wielkosci nic nie znaczacej grupki maruderow mozna bylo rozpoczac z dawna juz przygotowywana kampanie przeciwko ERE.Wykorzystujac skoncentrowanie az 5 pelnych legionow(!)...



    ...ktore zaangazowaly sie w zmagania przeciwko Garamantom w Tripolitanii oraz transportowanie pozostalych 4 legionow droga morska w rejon zmagan wojennych a tym samym kompletnie pozostawiajac swoje prowincje bez militarnej oslony.Piktowie nie mogli nie wykorzystac tak sprzyajajcych warunkow i zaatakowali najpierw Korynt a nastepnie Ephesus,Myra,Tarsus konczac swoj marsz w miescie bedacym wrotami na Wschod,czyli Antiochii.Umiejetnie manipulujac ruchami swych wojsk w Azji Mniejscej oraz Afryce doprowadzilem do ciaglego przemieszczania sil bizantyjskich ktore ostatecznie nie wziely udzialu w tej kampanii krazac od Ptolemais do Constania bez celu i planu tracac na korzysc Piktow cztery osady oraz kontakt ze swoja stolica.
    Widzac co sie dzieje tuz pod ich nosem Sasanidzi zadeklarowali wojne panstwu Malowanych Diablow.Zatem trzeba sie bedzie umocnic w Antiochii i przeczekac pierwsza faze atakow gdyz panstwo jest niezwykle rozciagniete a sily dosc rozproszone.Oprocz tego zostala juz sciagnieta z Italii konna armia ktora tak swietnie sie sprawdzila przeciwko Hunom ze wzgledu na swoja mobilnosc oraz sile uderzeniowa.Obecnie pladruje stoleczna prownicje ERE gdyz dobicie do 7000 z pladrowania jest jednym z warunkow zwyciestwa w grze.Juz niedlugo wiec zostannie poddana probie przeciw wschodniemu imperium.
    W miedzyczasie zostaly poddane eksterminacji hordy Turyngow pod Lugdunum oraz Frankow w okolicach Sycylii gdyz nie cierpie kiedy ktos w zbyt duzej liczbie paleta sie przy moich granicach.Efektow negatywnych na plaszczyznie dyplomatycznej nie bylo zadnych a jednostki ladowe oraz morskie nabraly doswiadczenia a generalowie lojalnosci.
    Kiedy padla Antiochia daleko na Plw.Iberyjskim dali o sobie znac Wandalowie rzucajac wyzwanie Piktom co zakonczylo sie dla nich utrata wschodnich regionow.Ponadto zostaly wreszcie zajete nieszczesne Baleary i chociaz WRE stawialo zaciekly opor przeszlo do historii...na kilka tur gdyz obecnie reaktywowalo sie gdzies na polnoc od Alp.
    Reasumujac panstwo Piktow jest na najlepszej drodze do uczynienia M.Srodziemnego swoim wewnetrznym:



    Ekonomicznie ze wzgledu na powiekszenie sil zbrojnych skarbiec nieco sie skurczyl lecz wciaz jest zasilany co ture suma 25000-30000.Dochody z samego handlu siegnely ok 15k lecz zapewne wzrosna w miare rozbudowy infrastruktury w niedawno podbitych regionach.Oziebienie klimatu spowodowalo calkowite wyjalowienie gleb zatem ratunkiem jest tylko i wylacznie wszelaka hodowla.Kliamtologiem nie jestem jednak uwazam ze spadek jakosci zyznosci Doliny Nilu oraz Eufratu i Tygrysu to juz lekka przesada.



    Na rok 450 panstwo Piktow prezentuje sie nastepujaco:

    Spoiler: 









    Nadmienie ze religijnosc dosc szybko osiaga pulap 40-50% po czym spowalnia i rosnie w zaleznosci od ilosci obiektow sakralnych oraz dzialaniu agentow.

    @henryk5pio Dzieki za pomoc w tlumaczeniu.Sam mialem lacine przez dwa lata ale to bylo wieeeki temu i chociaz zabraklo mi ledwie 4pkt do oceny dobrej to jednak w Indeksie widnieje dostateczna zatem wierze na slowo ze podana przez Ciebie forma jest poprawna
    .
    No chyba ze jest jakis adwokat na sali?
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 06-04-2015 o 23:55


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #10
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    @zajac Czy prowadzisz jeszcze tą kampanię Piktami ? Jestem ciekaw jak Ci idą walki z ERE .Sam rozpocząłem kampanię tą nacją po ukończeniu gry Kaledończykami i bardziej skupiam się podboju lasów Germanii(w dalszej perspektywie terytoriów wysuniętych dalej na północny wschód),niż na wykańczaniu WRE w Hiszpanii.Jest to spowodowane emigracją frakcji germańskich i nordyckich na terytorium dzisiejszej Francji oraz chęcią stworzenia przeze mnie państwa o innych granicach ,niż w kampanii Kaledończykami - taka odmiana ,ponieważ nigdy jeszcze w tej grze nie zapuściłem się na ziemie dzisiejszej Ukrainy,Białorusi i Rosji.
    ,,Vae Victis"


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •