Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Gra Kaledończykami (DLC Celtowie)

  1. #1
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach

    Gra Kaledończykami (DLC Celtowie)

    Dyskusja na temat gry Kaledończykami.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  2. #2
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Pierwsza frakcja ,którą osiągnąłem pomniejsze zwycięstwo. Więc tak, na początku w kilka tur rozbiłem Rzymian w Brytanii oraz sprzymierzyłem się z innymi Celtami,Germanami i udałem się do Galii ,tam zastały mnie bunty i po raz pierwszy Rzymianie zaczęli stawiać opór.Podbiłem te tereny choć zajęło to trochę dłużej od zawładnięcia Brytanią.Kolejnym krokiem było zdobycie Półwyspu Iberyjskiego ,ale wobec kuszących bogactw dosyć szybko zdominowałem Italię i związałem się umową handlową z ERE ,ale niestety Wizygoci (początkowo nastawieni pozytywnie) nakierowali wyzwoloną Macedonię do wypowiedzenia mi wojny tak samo jak potem Italię i rozpoczęli demonstracje siły przepływając obok Tarentu .W tym czasie byłem zajęty podbojem północnej Hiszpanii oraz Korsyki i Sardynii więc wystawiłem tylko jedną flotę plądrującą na morzu,a Italię zaś najpierw sprowadziłem do statusu protektoratu ,a jak się zbuntowała - wchłonąłem do mojego państwa.Później zdominowałem Półwysep Iberyjski ,co poszło mi z łatwością ,ponieważ wcześniej już tam się osiedlili moi sojusznicy jak i z Afryki ,jak i z północy i wspierali mnie.Kolejnymi wrogami z którymi się rozprawiłem byli Zachodniorzymscy Separatyści,Septymania,Goci ( Wizy- i Ostro-,aczkolwiek ci drudzy zawarli ze mną pokój)i zdradzieccy Frankowie.Teraz prowadzę wojnę z naszymi głównymi bohaterami czyli Hunami oraz z Sasanidami ,którzy wchłaniają ze swymi satrapiami już małe ERE .Jest o tyle trudno,że Hunowie są trzecią potęgą ,a Sasanidzi drugą (na dodatek ich wszystkie satrapie jescze walczą ze mną)więc trudność się zwiększyła ,ale zgodnie z zasadą Perdikkasa bronię się na jednym froncie ,a na drugim atakuję.
    Gorąco polecam tą frakcję do gry ze względu na ich oryginalność pod każdym względem i położenie umożliwiające szybkie podboje.
    ,,Vae Victis"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •