Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: 15 lat Total Warów - temat wspominkowy

  1. #11
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Rome I oczami Lwa wisi już na portalu.

    http://www.totalwar.org.pl/index.php/entries/view/4585



  2. #12
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Romek to moje pierwsze spotkanie z serią Total War. Pamiętam do dziś (jak to brzmi ), że tak ok. 2007 roku będąc po coś w Media Markt skręciłem w alejkę z grami. Okładka przykuła moją uwagę

    , a po przeczytaniu na tylnej stronie zawartości i przykłady grafiki z gry, wiedziałem, że właśnie została sprzedana .
    Niewiele mam do dodania po słowach Lwa. Odblokowanie innych nacji było bajecznie proste po szybkiej kampanii Julkami na Galię (nie mówiąc o grzebaniu w plikach). Przez lata grałem wszystkimi nacjami. Mimo wielu mankamentów dopiero 2013 przyniósł zmianę warty przy wydanym Romku 2. Oba dodatki, w tym krytykowany Aleksander też dał mi wiele godzin świetnej rozrywki. Co do wspomnianej przez Lwa grafiki. Po zakupie i rozpoznaniu że gra wcelowała w moje oczekiwania, rozejrzałem się w temacie serii i znalazłem możliwość kupienia pakietu gier z serii w cenie bardziej niż korzystnej:

    Znalazłem tam oprócz Medieval II TW i jego dodatku Królestwa także Antologię Romka (od ręki sprzedaną) jak i poprzednie tytuły serii. Po co o tym piszę przy recenzji Romka? Bo właśnie grafika spowodowała, że po wgraniu Medievala TW i Shoguna TW przyzwyczajony do Romka nie miałem serca grać w te dwa tytuły tak bardzo serdecznie wspominane w tym temacie. Po prostu po Romku i Medieval 2 "nie czułem cha-chy" i nie grałem wiele w te dwa tytuły. W praktyce prawie wcale...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #13
    Podczaszy Awatar LEGION
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    هندوکش
    Postów
    585
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale nocne bitwy wprowadzał dopiero Barbarian Invasion. Chyba.
    Tyberiusz wrócił na Capri..

  4. #14
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Masz rację, dopiero dodatek BI dawał taką możliwość

  5. #15
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Serio? Ja pamiętam, że i w zwykłym Rome można było walczyć w nocy, tylko w BI to udoskonalono ogólnie przyciemniając tą noc i dając pochodnie wojakom.

    Niech żyje Gwardia!

  6. #16
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Lwie, ja też kojarzę że w BI, może jakiś mod Ci się wplątał w pamięć o R1?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #17
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    A może w kampanii nie można było... Bo we własnych bitwach na bank się dało walczyć w nocy.

    Niech żyje Gwardia!

  8. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    W kampanii napewno nie - w bitwach się dało chyba.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  9. #19
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Nie masz racji Lwie. Dopiero BI dawał możliwość toczenia bitew nocnych i wprowadzał to na samego Romka. Może dlatego Ci się skojarzyło.

    cytat z Wikipedii:

    "Gra wprowadza kilka innych istotnych zmian:


    • niektórzy dowódcy mogą walczyć w bitwach nocnych,"

  10. #20
    Cześnik Awatar Ponury Joe
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Little Poland
    Postów
    204
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 112 podziękowań w 54 postach
    Myślę, że w przypadku Rome mamy doskonały przykład przerostu formy nad treścią. W momencie ukazania się tytułu był to strzał w dziesiątkę, bo nigdy wcześniej czegoś takiego nie było, nie na taką skalę, więc gracze wiele wybaczyli twórcom gry. A było co wybaczać, bo z dzisiejszej perspektywy gra jest naprawdę kiepsko zbalansowana i z czasem przeradza się w nużące likwidowanie kolejnym spam-armii nasyłanych na nas przez AI. Zarządzanie miastami leży i kwiczy. Chory przyrost liczby ludności, który zmusza do regularnego pacyfikowania własnych poddanych, niemożliwość utrzymania porządku na przyzwoitym poziomie (szczególnie gdy się gra na mniejszych oddziałach), głupi system zarządzania prowincjami (brak dostatecznej liczby zarządców) i armiami (armie dowodzone przez kapitanów), co było krokiem wstecz w stosunku do Medievala I. Kiepski balans startowy frakcji i durne AI nimi kierujące. Totalnie niezbalansowana ekonomia, która była przyczyną spamu armii (grzech pierworodny dodatku Aleksander). A przecież były jeszcze wpadki z jednostkami (cały Egipt, nonsensy jak płonące świnie czy wrzeszczące kobiety) oraz ich balansem (jazda generalska przełamująca falangę od frontu) itp. Ale, tak jak napisałem, to widać dopiero z perspektywy czasu. W momencie premiery wszyscy grali i się zachwycali, bo było czym, a liczne błędy i głupoty twórców i tak naprawili moderzy, wyciskając z silnika gry wszystko, co tylko się dało.
    Ostatnio edytowane przez Ponury Joe ; 04-05-2015 o 21:27

  11. Użytkownicy którzy uznali post Ponury Joe za przydatny:


Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •