Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Shogun z MI - dyskusje ogólne

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Shogun z MI - dyskusje ogólne

    Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat Shoguna i jego dodatku.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. #2
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Ciężka kawaleria i Naginata

    Tytułem wstępu:
    @Horvath
    I to jest właśnie najbardziej za*****te w tej grze : grasz w nią nie tylko gdy siedzisz przy kompie ale także gdy rozmyślasz w różnych momentach dnia o kolejnym ruchu!!

    A przemyśleć trzeba!!! To ma kluczowe w grze znaczenie!!!
    Witaj w elitarnym klubie strategów!!

    A teraz do sedna.
    .................................................. ......................
    Cytat Zamieszczone przez NexaT
    witam. sorry za spam, ale w temacie mi nikt nie odpowie. chodzi o shoguna 1. spelniam wszystkie wymagania, aby moc rekrutowac ciezka kawalerie, ale mimo to nie moge... to samo z naginata. ktos wie gdzie jest problem?
    ...
    Czy aby na pewno W S Z Y S T K I E ? ? ?

    Cytat Zamieszczone przez Samick
    A dodatek masz? Jazda naginata weszła dopiero w MI.
    No właśnie!!
    Cytat Zamieszczone przez NexaT
    nie mam, to wiele wyjasnia. ale nadal nie wiem dlaczego nie moge robic ciezkich kawalerzystow. to samo ninja bojowi. mam wybudowane dojo szermierzy i nieslawny dom ninja, a mimo to nie moge zbudowac dojo bojowych ninja.
    Cytat Zamieszczone przez NexaT
    no chyba ze oni tez pojawiaja sie dopiero w dodatku.
    Po pierwsze
    oddzielmy kwestię naginata, bojowych ninja, kensei, naginata konnych od kwestii ...
    naginata, naginata konni, ciężka kawaleria. - zaraz będzie jasne dla czego

    Po drugie :
    Tak - ninja bojowi pojawiają się w dodatku i sam nie wiem czy w pierwszej jego wersji (mongol invasion) czy dopiero w "Zlotej edycji" będącej zlepkiem różności a nie tylko pierwotne Mongol Invasion. podobnie naginata, naginata konni, kensei,

    po trzecie:
    Niektóre jednostki można rekrutować TYLKO w prowincjach gdzie masz zbrojownię (ulepszenie pancerza), zaś zbrojowni nie zbudujesz wszędzie - potrzebne są specjalne złoża (iron sand deposits- zapomniałem jak w polskiej wersji)- albo poprostu sprawdź czy da się zbudować zbrojownia / warsztat płatnerza - to już chyba najniższy zamek umożliwia ... chwila ..nie! - zamek na 2 poziomie wtedy chyba już powinno być widać czymasz opcję budowy zbrojowni / warsztatu płatnerza.

    dotyczy to ZWŁASZCZA naginata (tak pieszych jak i konnych) ORAZ CIĘŻKIEJ KAWALERII! (o ile pamiętam).


    Oczywiście zakładam że w twoich szeregach ujawnił się wielki mistrz szermierki (filmik) i możesz rekrutować no dachi (potrzebne bodaj warsztat kowala - ulepszone miecze)

    Nie pamiętam czy w zamku rekrutacyjnym musi być dość miejsca żeby nowy oddział się zmieścił (chyba po rekrutacji pojawią się po prostu w prowincji poza zamkiem). Ale pamiętaj że trzeba na to duuużo funduszy i bodajże 2 tury a nie 1 !!

    Nie pamiętam czy istnienie "chrześcijańskich" budowli (kościół , dojo broni palnej, punkt chandlowy) nie wyklucza przypadkiem niektórych jednostek "rdzenie japońskich". Ale chyba blokuje ... któreś.

    ==============================
    PS:
    Ja wiele lat grałem w wersję podstawową i wierz mi: jest wieeeeeeele taktyk, metod i stylów walki związanych z dostępnymi typami jednostek.
    Samymi tylko jari samurai można tak grać że szok.

    A jak sięgniesz po wojowniczych mnichów (tylko sporadycznie w ekstremalnych sytuacjach uciekają z walki, za to wywołują ucieczkę w szeregach wroga) to odkryjesz nowy świat bitew, w których ani jedna noga z armii przeciwnika nie uchodzi z bitwy żywa.

    Zaś co do rzadkiego grania: rzadko gram w Shoguna 1 bo obowiązki moderatorskie zjadają czas. Tak to bym w niego grał na zmianę z medieval 1
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  3. Użytkownicy którzy uznali post kirlan za przydatny:


  4. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Nie pamiętam czy w zamku rekrutacyjnym musi być dość miejsca żeby nowy oddział się zmieścił (chyba po rekrutacji pojawią się po prostu w prowincji poza zamkiem).
    Będzie tak jak w nawiasie.

    Nie pamiętam czy istnienie "chrześcijańskich" budowli (kościół , dojo broni palnej, punkt chandlowy) nie wyklucza przypadkiem niektórych jednostek "rdzenie japońskich". Ale chyba blokuje ... któreś.
    Chrześcijaństwo blokuje dostęp do mnichów w zamian za broń palną. Chyba że zdobędziesz prowincję z odpowiednim budynkiem ,wtedy hulaj duszo, piekła nie ma.



  5. #4
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Hej, gram w to krótko, ale podstawy już znam i umiem czytać komunikaty, więc spokojnie.

    Już sobie poradziłem dzięki wam z ciężką kawalerią. Trzeba było rozbudować stajnie... wszędzie czytałem o tym, że potrzebna jest zbrojownia i stajnia. Rozbudowywałem zamek do cytadeli, zbrojownie, ale z tego wszystkiego nie pomyślałem o stajni.

  6. #5
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  7. #6
    Cześnik Awatar NexaT
    Dołączył
    Jan 2014
    Lokalizacja
    okolice Olsztyna
    Postów
    200
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Mam pytanie dotyczące dodatku Inwazja Mongołów.
    Mianowicie, grał ktoś Mongołami w tego Total Wara? Jak przejść kampanie? Na początku zniszczyłem główne armie Hojo na wyspie gdzie nominalnie leży klan Shimazu i wysyłałem jeden oddział do każdej prowincji, żeby je zająć. Sytuacja miała się tak, że opanowałem w kilka tur wyspę klanu Shimazu i teren gdzie leży Mori, ale wybuchają bunty, poparcie wynosi 50-70%.

    Chciałbym poczytać, jak wy to przechodziliście.
    Wytrzymujcie Polaków natarcia w jak najgęstszym szyku, albowiem luźni niezwłocznie ich natarcia nie wytrzymacie. Niechaj zaś żaden z was w ucieczce ratunku nie szuka, albowiem nic nie jest w stanie ujść przed nadzwyczajną koni polskich rączością i wytrzymałością.

    W bitwie pod Chocimiem szarża 700 husarzy spędziła z pola 10.000-15.000 Turków, na widok czego młody osmański dowódca popłakał się z żalu i bezsilności.

  8. #7
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    przejście mongołami - spoiler

    Ja to robię tak: a wynika to z podpowiedzi jaką znalazłem w oficjalnej instrukcji załączonej do złotej edycji
    Spoiler: 
    zdobywam tylko prowincje położone w górnej części mapy na wybrzeżu - jak najszybciej wędruję wzdłuż górnego wybrzeża w prawo - dzięki temu przybywają posiłki i mogę dalej szybko zajmować kolejne prowincje, aż do zwycięstwa -Naprzód!! Mniejsza o tyły!


    Jeszcze jedna podpowiedź: może zacznij od niej , jest bardziej ogólna mniej "spoilerowa": (podpowiada, a nie zdradza wszystko)
    Spoiler: 
    nie trzeba kontrolować całej Japonii - wystarczy zapewnić warunki do lądowania posiłków
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  9. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Shogun 1 Total War

    W tej części shoguna trudno mi jest ogarnąć specyfikę gry. Nie rozumiem np. jak moja armia, która ma przewagę liczebną przegrywa na równym terenie? Dla nie których z was może to być pytanie proste...a może ta pierwsza część nie jest na tyle dopracowana?

  10. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Bo jest gorsza jakościowo.

    Przy okazji, wydano dwa patche i dopieszczono grę. Nic więcej nie trzeba w tej grze dopracowywać.



  11. #10
    Asuryan
    Gość
    Można kupić ten tytuł wraz z dodatkiem w świątecznej promocji na steam - za niecałe 2 euro.
    Dzięki Temer.

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 05:58
  2. Dyskusje Ogólne
    By Avasil in forum WKO XXXIV
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 12:27
  3. Dyskusje ogólne
    By McAbra in forum Rome KO III
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 15:41
  4. Dyskusje Ogólne
    By Avasil in forum WKO XXXIII
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •