Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Uwaga!! Zmiany w regulaminie!

  1. #21
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Hej spokojnie, nie zapomniałem o tej kwestii, po prostu nie bardzo miałem czas w tygodniu.

    Proponuję co następuje:

    "Zabrania się stawania statkami na czerwonych polach statków, z których państwami mamy PONa. Wpłynięcie na czerwone pole jest dozwolone jedynie w celu przeładowania wojsk z innego statku lub z lądu. W innych szczególnych przypadkach gracze dogadują sprawę z MG jako pośrednikiem."

    Bez "ewidentnej blokady", bo choć to pojęcie jest wystarczająco ostre, to jak znam KO będą spory w poszczególnych przypadkach.

    "Ewidentna blokada" to w moim rozumieniu zablokowanie ruchu w te strony, gdzie dany statek zmierzał, a więc niekoniecznie "całkowita blokada". Wyobraźmy sobie, że chcesz przepłynąć armią ze Szwecji pod Gdańsk a blokują ci ruchy na południe, wschód i zachód.

    Byłaby to blokada co prawda nie całkowita (możesz wrócić do Szwecji), ale ewidentna.

    Mniej ekstremalny przypadek w tej sytuacji to zablokowanie (utrudnienie) tylko ruchu na południe - tu już może nieco mniej ewidentna.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Domen za przydatny:


  3. #22
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Ok, wprowadziłem tę zmianę.

  4. #23
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    Hej spokojnie, nie zapomniałem o tej kwestii, po prostu nie bardzo miałem czas w tygodniu.

    Proponuję co następuje:

    "Zabrania się stawania statkami na czerwonych polach statków, z których państwami mamy PONa. Wpłynięcie na czerwone pole jest dozwolone jedynie w celu przeładowania wojsk z innego statku lub z lądu. W innych szczególnych przypadkach gracze dogadują sprawę z MG jako pośrednikiem."

    Bez "ewidentnej blokady", bo choć to pojęcie jest wystarczająco ostre, to jak znam KO będą spory w poszczególnych przypadkach.

    "Ewidentna blokada" to w moim rozumieniu zablokowanie ruchu w te strony, gdzie dany statek zmierzał, a więc niekoniecznie "całkowita blokada". Wyobraźmy sobie, że chcesz przepłynąć armią ze Szwecji pod Gdańsk a blokują ci ruchy na południe, wschód i zachód.

    Byłaby to blokada co prawda nie całkowita (możesz wrócić do Szwecji), ale ewidentna.

    Mniej ekstremalny przypadek w tej sytuacji to zablokowanie (utrudnienie) tylko ruchu na południe - tu już może nieco mniej ewidentna.
    Patrz Domen, znowuż edytowałeś, a ja przeczytałem oryginał jedynie. :d Nie do ciebie kierowane tak po prawdzie, a do reszty. Czekałem na przynajmniej trzeciego.

    Dobre rozważenie. Wprawdzie Avasil wprowadził już teraz tę bezpieczniejszą wersję, ale czy myślisz, że właśnie takie rozróżnienie moglibyśmy wprowadzić? W regulaminie "całkowite", "ewidentne", "zwykłe", a w tutorialu interpretacja? Można też zablokować drogę jednym stateczkiem (cieśniny etc), a też nie wiem czy podobnie szczegółowe restrykcje nie będą już nadmierną ingerencją w wolność morską. Dobrze, że przynajmniej powstały jakiekolwiek konsensualne rozstrzygnięcia tej kwestii. Niemniej nie da się tego idealnie rozwiązać.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •