Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: CK2 - Nasze imperia, ciekawe screeny itp.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Cześnik Awatar Ponury Joe
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Little Poland
    Postów
    204
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 112 podziękowań w 54 postach

    CK2 - Nasze imperia, ciekawe screeny itp.

    Zauważyłem, że parę osób z forum pogrywa w CK2, więc może temat będzie cieszył się jakimś wzięciem. Aktualnie pykam sobie relaksacyjne Wessexem. Nie ugrałem za dużo, ale spotkałem się z bardzo nietypową sytuacją.



    Oto kardynał-kobieta! Do tego królowa-biskup(ica?) i... następczyni papieża?!

    W tle wojna Wessexu z Mercją. Wykorzystałem powstanie chłopskie w tym państwie i podniosłem roszczenie mojego stewarda do Gloucester. W wyniku wojny powstało niezależne hrabstwo, którego tytuł sobie potem... uzurpowałem i szybko podbiłem. Mój były steward zbiegł do innego państwa, ale że miałem modyfikator +200 (za wywołanie wojny w jego interesie), to zaprosiłem go ponownie na mój dwór i nadałem ponownie hrabstwo, ale już jako mojemu wasalowi. No co? Dobry steward to podstawa. Przy okazji wojna chłopska w Mercji zakończyła się sukcesem i powstańcy utworzyli niezależne hrabstwo w Leicester. Szczęście dopisało i w miarę szybko uzurpowałem i ten tytuł, po czym przepędziłem plebs. Tym samym upiekłem trzy pieczenie na jednej wojnie - osłabiłem najsilniejszego sąsiada oraz zdobyłem w łatwy sposób dwie prowincje. Królestw Anglii coraz bliżej.



    A oto papieżyca Emma!

  2. Użytkownicy którzy uznali post Ponury Joe za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •