Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Religia

  1. #1
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Religia

    Od kiedy pojawił się ten współczynnik, ciągle przybiera nowe kształty. W Attyli mamy wiele wyznań, stąd też dziwi mnie brak dyskusji o tym co jest dobre, co lepsze, a co warto przyjąć i kiedy. Jak najlepiej przeciwdziałać obcym religiom, strategie na sprawną ekspansję, patriarchowie etc.



  2. #2
    Pampa
    Gość
    Katolicyzm chyba ma najsłabsze bonusy i jest najdroższy w utrzymaniuu, prawosławie podobnie. Reszta to kwestia gustu.

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Bonusy z kościołów prawosławnych są całkiem wysokie wg mnie, kościoły można budować w stolicy prowincji, a biskupstwa w innych regionach prowincji niż stolica. Słabsze bonusy do porządku publicznego mają biskupstwa - jakie można budować w regionach, jakie nie są stolicą (wyjątki to siedziby pentarchii). Ale za to mają chyba, większy wpływ na nawracanie ludności. Ja używam budowli religijnych, obok budynków zarządcy i akweduktów oraz łaźni do trzymania wysokiego poziomu porządku. To działa. Gram na bardzo trudnym obecnie.

    W strolicy stawiam kosciół a w innym regionie danej prowincji biskupstwo. Wspomagam się kapłanami i mam wysoki poziom prawosławia.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 10-04-2015 o 08:16

  4. #4
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Jeżeli chodzi o religię, to ostatnio (celuję w najwyższe zwycięstwo Sasanidami i nie wiem czy zdążę na czas) denerwuje mnie znaczenie użytego słowa "dominująca" w wymaganiach do zaliczenia zwycięstw w punkcie "dominująca religia w tylu i tylu prowincjach gdzie posiadasz przynajmniej jeden region": Jeżeli pasująca nam religia ma np 35%, a następna w kolejności np 22%, to nie wystarczy.... Musi być 50% albo więcej....

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Pod poniższym linkiem jest masa danych o grze. W zakładce Religia budynki i bonusy z nich, dla wszelkich nacji. Chyba zając ją podał, ja z niej korzystałem dawno przy Medku, nie sadziłem, ze Attyla tak jest tam rozbudowany.

    http://www.honga.net/totalwar/attila/faction.php?l=pl&v=attila&f=att_fact_ghassanids&i=

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Koszalin
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Katolicyzm chyba ma najsłabsze bonusy i jest najdroższy w utrzymaniuu, prawosławie podobnie. Reszta to kwestia gustu.
    Ale za to nie kosztuje jedzenia.
    Nie rozumiem tej, dość powszechnej opinii, że budynki chrześcijańskie są do niczego bo żrą kasę. Fakt, te w stolicach prowincji są dość drogie (do 1500 kasy za upkeep, nie licząc V poziomu), ale w miarę pogarszania się żyzności żywności zaczyna brakować.
    A kasy wręcz przeciwnie. Dla mnie to akurat główna zaleta tej religii w Attyli, pod kątem kwestii utrzymania budynków idzie najbardziej z duchem gry.

    Przyznam natomiast rację, że same bonusy łacińskiej odmiany są przeciętne. Bonus do porządku jest taki sobie, bonus do czystości tylko w jednej prowincji jest słaby.

    PS
    A anulowanie antycznej technologii w miarę rozwoju kościelnej ścieżki ma tylko miejsce w WRE/ERE niezależnie od religii? Jak to wygląda w razie przejścia na poganizm?

  7. #7
    Pampa
    Gość
    W Cesarstwie Zach. Rzymskim jednak każda strata gotówki boli po kieszeniach dlatego nawet nie dochapałem się budynku IV poziomu, a i o III ciężko było.

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Koszalin
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    W Cesarstwie Zach. Rzymskim jednak każda strata gotówki boli po kieszeniach dlatego nawet nie dochapałem się budynku IV poziomu, a i o III ciężko było.
    Oj nie zgodzę się. Obecnie mam jako WRE 21000 dochodu na turę (rok 417), w zasadzie nie ma co wydawać kasy.
    Żywności też spora nadwyżka (ok 1100), ale zaraz kolejna faza "globalnego ocieplenia", więc róznie może być

    Stąd kościoły jako kasożerca to zbawienie, to te parę punktów do porządku zawsze się przyda.

  9. #9
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Przed patchem 1.2 WRE było o wiele trudniej...

    Visca el Barca!!!

  10. #10
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Grajac Piktami odnotowalem fakt ze nie mozna wzniesc poganskich swiatyn w osadach bedacych siedzibami biskupstw,czyli w:
    -Konstantynopolu
    -Aleksandrii
    -Rzymie
    -Aelia Capitolina
    Troche to komplikuje krzewienie prawdziwej druidzkiej wiary na podbitych terenach ale ogolnie nie jest zle.Zawsze mozna powolac odpowiedni edykt do zycia,zatrudnic do pracy agentow lub rozbudowywac swiatynie.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •