Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: Ambasada Króla Francji, Ludwiczka Nieomylnego zwanego Remixem

  1. #21
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Avasil
    Francja zabroni duńskim wojskom dostępu do swoich ziem
    To jest nieregulaminowe, nie może mi nic zabraniać. Jedynie poprzez zerwanie sojuszu mógłby coś takiego zrobić.

    Cytat Zamieszczone przez Avasil
    Król Aragonii w uznaniu dla dzielnej walki króla Francji, Ludwiczka Nieomylnego zamiast go zabijać w boju, kończąc tym samym jego dynastię ofiaruje zakończenie konfliktu, który kosztował już życie dziesiątek tysięcy.
    I tak nie miałeś jak go zabić bo ochroniłem go fortem i armią pod Paryżem, więc nie wiem po co takie bajeczki.

  2. #22
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta


    To jest nieregulaminowe, nie może mi nic zabraniać. Jedynie poprzez zerwanie sojuszu mógłby coś takiego zrobić.
    Regulamin 2k+l, właściwie to jeśli trzymać się sztywno, to w ogóle nie miałeś prawa po jego terenie chodzić bez oficjalnej zgody i gdyby Remix chciał, to mógłby się upomnić, ale nie proszę o to, bylebyś tylko po następnej turze nie zostawił nic na ziemiach Francji

  3. #23
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    W tym nowym regulaminie masz:

    l) Wycofanie praw przemarszu przez państwo A państwu B daje państwu B jeszcze okres 2óch tur swobodnego prawa przemarszu, w 3eciej turze nakłada natomiast obowiązek udania się najszybszą bezpieczną drogą na terytorium, na którym prawo przemarszu mu przysługuje (w tym wrogie/rebelii)
    Czyli mogę jeszcze dwie tury swobodnie chodzić, a w 3eciej rozpocząć wymarsz w tym kierunku, gdzie mi najwygodniej.

    Ale uważam ten punkt za bezsensowny, bo sojusz powinien równać się prawom przemarszu. Zwłaszcza jeśli był podpisany by ratować skórę sojusznikowi. Sojusz bez praw przemarszu to byłby ledwie pon z okresem czekania 4 tur po zerwaniu i paroma innymi benefitami.

    w ogóle nie miałeś prawa po jego terenie chodzić bez oficjalnej zgody
    Nie rozśmieszaj mnie, gdyby nie moja pomoc to Francja już by nie istniała. Czyli powinieneś wydedukować, że zgoda była.

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    Czyli mogę jeszcze dwie tury swobodnie chodzić, a w 3eciej rozpocząć wymarsz w tym kierunku, gdzie mi najwygodniej.

    Ale uważam ten punkt za bezsensowny, bo sojusz powinien równać się prawom przemarszu. Zwłaszcza jeśli był podpisany by ratować skórę sojusznikowi. Sojusz bez praw przemarszu to byłby ledwie pon z okresem czekania 4 tur po zerwaniu i paroma innymi benefitami.
    To najlepiej zawrzeć to w umowie, zdecydowaliśmy się rozdzielić to głównie przez sytuacje w którejś z wko, gdzie jeden z graczy, wiedząc że sojusz bedzie zrywany i prowadzona wojna, poustawiał sobie wygodnie jednostki na terenie przyszłego wroga, tutaj mefisto mógłby więcej powiedzieć o tego typu scenariuszach.

    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    Nie rozśmieszaj mnie, gdyby nie moja pomoc to Francja już by nie istniała. Czyli powinieneś wydedukować, że zgoda była.
    Tak, ale nieoficjalnie, na forum chyba nic nie było o tym.

  5. #25
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Avasil
    jeden z graczy, wiedząc że sojusz bedzie zrywany i prowadzona wojna, poustawiał sobie wygodnie jednostki na terenie przyszłego wroga
    Z tego co pamiętam w wypadku zerwania sojuszu trzeba było najpierw wycofać wojsko poza granice byłego sojusznika, a dopiero później można było atakować (chyba, że mówisz o sytuacji kiedy to właśnie państwo, na terenie którego znajdowało się wojsko, zerwało sojusz ).

  6. #26
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Tu chodzi o sytuację z WKO30, kiedy Joopiter - Litwa będący ze mną w sojuszu - który miałem zamiar zerwać w związku z wojną Litwy z Niemcami - pozostawał na moich ziemiach. Zerwanie w takiej sytuacji skazywało mnie od razu na straty. Skończyło się nadzwyczajnym rozstrzygnięciem MG.

  7. #27
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Proponujemy pokój dla Francji wzamian za Rheims i prowincje nad kanałem La Manche.

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Gdybyśmy to podpisali stracilibyśmy wtedy sens życia, wolimy zginąć w walce.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  9. #29
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Dziwna ta Francja... Spodziewałem się czegoś innego ale wasza wola.

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Nie chcemy po prostu wieść rolniczego życia z kilkoma miastami, jak wspomniałem wolimy zginąć w walce i zabrać ze sobą jak najwięcej wrogów.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •