Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324
Pokaż wyniki od 231 do 237 z 237

Wątek: Nora MG

  1. #231
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez blackhand
    sąsiadujący z nim statek, który też nie blokował portu
    Pokaż screena na dowód.

    Zresztą tak jak pisałem, blokujący statek może się obrócić dowolnie po wczytaniu sejwa. Sprawdź na Singlu.

    Poza tym nieblokujący statek też przecież można sobie ustawić dziobem do portu...

    Cytat Zamieszczone przez blackhand
    Statek niosący armię ma w sejwie Sycylii 39 żołnierzy, więc to się zgadza.
    Przypomnijmy, że Mefisto nawet zarzucił Gobblerowi przerobienie zrzutu ekranu (!):



    Cytat Zamieszczone przez blackhand Zobacz posta
    Zasądzam karę dla Sycylii w wysokości skasowania oddziałów o łącznej wartości około 1200 utrzymania, ponieważ Sycylia jest na minusie (Gobbler może sobie wybrać z której armii).
    Chyba sobie żartujesz. To jest 1200 żołnierzy (licząc 8 milicji po 150 żołnierzy o kosztach utrzymania 150), czyli prawie tyle, ile miała jedna z dwóch pokonanych armii Mefista (bo Mefisto "zapomniał", że to nie była pełna armia - wg. Gobblera miała 1500 ludzi). Jestem sojusznikiem Gobblera więc jakby co mogę zapłacić karę z własnej kiesy. Ale moim zdaniem tutaj nie doszło do żadnego złamania regulaminu i nie powinno być w ogóle mowy o karze.

    Po prostu Mefisto ma ostry ból dupy i tyle.

    Jeśli już musisz (ale przemyśl to jeszcze raz), to zasądź karę finansową i ja zapłacę w imieniu Gobblera.

    Kasowanie miałoby sens gdyby chodziło o 1200 kosztów ale rekrutacji, a nie utrzymania. To już gruba przesada.

  2. #232
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    159
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Nie zgadzam się na utratę wojsk. Przecież to się w ogóle nie opłaca. Zatopiłem Mefistowi mniej wojska niż miałbym skasować. Poza tym on może sobie w każdej chwili wyszkolić nowe a ja nie mam takiej możliwości bo jestem na minusie. W tej sytuacji to w ogóle nie opłacałoby mi się zatapiać tych resztek. Przestań się mazgaić Mefisto bo na własne życzenie straciłeś dwie armie, trzeba było nie oblegać miasta. Blokowałeś ten port tyle tur to parę więcej nie zrobiłoby różnicy.

  3. #233
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach
    Zaraz, jako MG to ja mam pokazywać screena na dowód komuś nie bezpośrednio związanemu? Ranisz mnie. Gdyby statek był ustawiony dziobem do portu to nie byłoby nawet sprawy.

    Czyli Mefisto uważa, że zasądzone za mało, a Gobbler, że za dużo? Brzmi jak sprawiedliwość.

    Zatopiłeś Mefistowi jakieś 1800 utrzymania (zatonęła większa armia), więc wychodzi jedną trzecią do przodu biorąc pod uwagę tylko liczby.

    Nie brałem pod uwagę inne opcji płacenia kary, bo widziałem, że Sycylia jest na minusie. Jeśli Domen zapłaci 5000 to zgoda.

    Wyrok wydany i nie planuje go zmieniać, jeśli chcecie się dogadywać między sobą albo iść do kolegium to droga wolna.

    Co do Avasila, bitwa jest OK.

  4. #234
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Jeśli Domen zapłaci 5000 to zgoda.
    Mogę zapłacić (komu, Papieżowi czy Maurom?) ale wydałeś ten wyrok tylko na podstawie własnego widzimisię, a nie regulaminu.

    W regulaminie nie ma nic na temat statków stojących dookoła portu. Ciekawe, że nigdy wcześniej nie było takiej sytuacji

    Ja sam np. w różnych KO wielokrotnie atakowałem z portu statek stojący obok, w ogóle nie patrząc czy blokuje czy nie.

    Jakoś nikomu to do tej pory nie przeszkadzało.

    jeśli chcecie się dogadywać między sobą albo iść do kolegium to droga wolna
    A kto obecnie zasiada w Kolegium? Chyba nawet nie ma pełnego składu.

    Na pewno w Kolegium jest Mefisto, którego ta sprawa dotyczy, więc nie może zabrać głosu. Poza nim kto jeszcze?

  5. #235
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Avasil, Janker, Ja i Mefisto

  6. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:


  7. #236
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach
    5000 do Maurów.

  8. #237
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Wysłałem te 5000 do Maurów, ale do ich tury jeszcze sporo czasu, więc jeśli Gobbler odwoła się do Kolegium to w razie gdyby Kolegium zdecydowało, że jednak kara tutaj nie powinna mieć miejsca, to niech Mefisto nie przyjmuje mojej propozycji. Będę widział po stanie skarbca w kolejnej turze, czy przyjął.

    Avasilowi 500 wypłacę w następnej turze, bo mam tylko jednego dyplomatę. Może sam się pofatygować swoim jeśli chce.

Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •