Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 237

Wątek: Nora MG

  1. #211
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A co to ma do rzeczy?

    Poza tym nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek był moderatorem. W Kolegium natomiast dalej jestem i pisaliśmy regulamin, więc niejako mogę szepnąć co ustawodawca miał na myśli. A jak już tak piszesz o wyłącznej kompetencji MG do interpretacji, to może sam zamknij jadaczkę i się dostosuj, bo wychodzisz na hipokrytę.

  2. #212
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Cytat Zamieszczone przez Domen Zobacz posta
    Prywatne Wiadomości się nie liczą, a na forum ostatecznie wrzuciłem dużo później.

    Mogę wrzucić turę z poprawionym ruchem floty, ale ruchu tej armii nie zmienię.
    Nope, napisałem w temacie MG 6 godzin po twoim wrzuceniu tury na forum.

    Ok, z mojej strony koniec dyskusji z tobą, jak dzisiaj wrócę, to zrobię turę i wnoszę o karę dla Danii i zadośćuczynienie dla mnie za nielegalne przejście przez francuskie ziemie, co w konsekwencji kosztuje mnie utratę miasta i zmusza do czysto defensywnych ruchów.

  3. #213
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Cytat Zamieszczone przez Avasil Zobacz posta
    Nope, napisałem w temacie MG 6 godzin po twoim wrzuceniu tury na forum.

    Ok, z mojej strony koniec dyskusji z tobą, jak dzisiaj wrócę, to zrobię turę i wnoszę o karę dla Danii i zadośćuczynienie dla mnie za nielegalne przejście przez francuskie ziemie, co w konsekwencji kosztuje mnie utratę miasta i zmusza do czysto defensywnych ruchów.
    Już nie trzeba. Znalazłem gracza na Francję. Za chwilę założy ambasadę, podpisze ze mną prawa przemarszu i wypowie ci wojnę.

    Tymczasem ja dla formalności powtórzę turę, żebyś nie twierdził, że przez most przeszedłem zanim dostałem prawa przemarszu.

    Myślę, że zdążę wrzucić nowego sejwa do momentu twojego powrotu.

    Cytat Zamieszczone przez Avasil Zobacz posta
    Teraz kiedy Francja nie ma gracza i pewnie go nie znajdzie, to zgadzam się, że trochę słabo żebyś był wiecznie blokowany z tego powodu i jestem tutaj skłonny wykazać dobrą wolę
    Czytaj wyżej - właśnie znalazłem gracza na Francję.

  4. #214
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Nagle wraca 2 lata od porzucenia wszystkich kampanii i bierze niemal upadłą frakcję, bo go sobie namówiłeś dla własnych korzyści? Ja nie zgadzam się, żeby przejmował teraz cokolwiek, szczególnie w takich okolicznościach, w rolach twojej marionetki.

  5. #215
    Asuryan
    Gość
    Przypominam, że nie piszemy następnego posta pod swoim w krótkim odstępie czasu, jeśli nikt nam nie odpowiedział. Zamiast tego używamy opcji "edytuj post". Dzisiaj dwa razy łączyłem posty Domena (dzisiejsze i z 21.08.16). Jeśli to przypomnienie nie pomoże, rozwiążę worek z ostami.

  6. #216
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Nagle wraca
    Wrócił już cztery miesiące temu, w kwietniu tego roku.

    bierze niemal upadłą frakcję
    Skończ już takie bzdury wypisywać.

    Ta frakcja "niemal upadła" to była jakieś 10 tur temu, a obecnie ma coraz lepsze perspektywy.

  7. #217
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Hola, hola. Gobbler zaatakował statkiem z portu blokowanego statek, który portu nie blokował. Wprawdzie stał obok, ale nie blokował. Poprzez analogię z oblężenia miasta wyciąga się raczej wniosek o niestosowności takiego zagrania. Powinno to być potraktowane jako wyjście z portu.
    Jakie jest zdanie MG w tej kwestii?

    Kwestia odwrócenia tego ruchu jest dla mnie ważna, jako że statek zaatakowany miał pełną armię i został zatopiony.

    Już inną kwestią jest, że pokonanie obu moich armii to jakiś cyrk.

  8. #218
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Jeśli można się włączyć do dyskusji:

    Armii stojącej obok miasta, która go nie oblega, nie można atakować bo nie pozwala na to mechanika gry.

    Natomiast w przypadku statku mechanika gry pozwala atakować każdy statek stojący na polu obok portu.

    Poza tym w grze nie widać, który statek blokuje, a który tylko stoi. Więc Gobbler nie mógł tego wiedzieć.

  9. #219
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    159
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Tak jak pisał Domen nawet nie widziałem, który statek blokuje a który nie. W jaki sposób to rozróżniasz? Przy oblężeniu miasta takie rzeczy widać, bo dowódca oblegający ma inną animację (stojący po prostu nie ma żadnej animacji, a oblegający jest przykucnięty, rusza się i sobie tam wymachuje mieczem).

    Cytat Zamieszczone przez Mefisto7 Zobacz posta
    Już inną kwestią jest, że pokonanie obu moich armii to jakiś cyrk.

    Przecież w jednej z oblegających Palmę armii była katapulta. Więc na pewno próbowałeś zdobyć miasto, ale nie udało się wygrać bitwy. Więc skąd teraz to zdziwienie, że moja doborowa armia była lepsza niż obie oblegające razem? Gdy odbijałem oblężenie to stosunek sił był 1 do 1 i bez problemu wygrałem.

  10. #220
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Bzdura. Jeżeli statek blokuje port to zwraca się do niego dziobem. Statek ten stałby wtedy na ukos. Stał poziomo. Wystarczy sprawdzić, zamiast gadać bez pokrycia.

    To, że mechanika na to pozwala, nie znaczy, że atak taki zgodny jest z regulaminowymi ograniczeniami względem flot zablokowanych w porcie.

    Spoiler: 
    To, że nie mogłem zdobyć miasta szturmem nie oznacza ani trochę, że w drugą stronę armia oblegana może pokonać 2 armie oblegające niezłożone ze śmieci. Tutaj to prawie auto_win attacker. I jeszcze połowa armii obleganej to milicja. Dobre sobie.

Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 122021222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •