Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 237

Wątek: Nora MG

  1. #221
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach
    Obie armie faktycznie można pokonać bezproblemowo, więc to kwestia tego, jak twarde są muzułmańskie wojska. Cudem morskim jest to, że jakieś niesycylijskie statki zatonęły.

    Wydaje mi się, że analogia do oblężonego miasta jest niekoniecznie trafna, bo w przypadku oblężenia różne rzeczy są mechanicznie niemożliwe, a przy blokowaniu portów są wykonalne. Regulamin jasno mówi, że niektóre możliwe ruchy są zabronione. Logiczne zatem, że te niezabronione są dozwolone. Można się zastanawiać, czy zakaz wypływania statkami z portów objętych blokadą morską nie oznacza zakazu ataku (bo do ataku potrzebny jest ruch), ale wtedy ściśle rzecz biorąc byłby zakazany atak na statki blokujące.

    Ogólnie to skłaniałbym się raczej do jakieś rekompensaty/kary przez Gobblera, bo sytuacja jest trochę szara.

  2. #222
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    W przypadku ataku na statek blokujący port, do bitwy włączają się wszystkie statki sąsiednie, nawet jeśli one nie blokują. I kwestia tego, który statek zatonie, to jest po prostu kwestia ilości wczytań bitwy. To nie jest tak, że może zatonąć tylko ten bezpośrednio zaatakowany.

    Statki "posiłkowe", które nie blokowały portu, też mogą w takiej bitwie zatonąć.

    Więc tutaj nie ma o czym mówić, żadnej kary ani nic - bo nie było złamania regulaminu.

    Gdyby atakował statek blokujący to ten statek z armią też by walczył i mógłby zatonąć. Zupełnie bez różnicy.

    W sumie to nawet nie wiem skąd Mefisto wiedział, który statek Gobbler zaatakował.

    Cudem morskim jest to, że jakieś niesycylijskie statki zatonęły.
    Niby dlaczego cud? Nawet jak przegrywasz bitwę morską to flota zwycięzcy może stracić statki - albo w wyniku zatopienia, albo w wyniku wybicia całej załogi. Tutaj chyba zatonął tylko jeden statek, ale akurat na tym jednym była armia. Mefisto zrobił błąd, że zostawił przy brzegu wyspy najmniejszą flotę (składającą się z jednego statku). Oblegająca armia po klęsce wycofuje się na flotę cumującą przy brzegu, a nie na najsilniejszą.

    Pamiętam, że takie sytuacje się wielokrotnie zdarzały w różnych KO.

    PS:

    Blackhand, przy okazji skoro i tak tura stoi to mógłbyś jeszcze zobaczyć, w jaki sposób Avasil zniszczył jedną armią moje dwie silne armie w walkach na południe od Angers? Oblegałem mu miasto, a podobno nawet ślad nie został po tych armiach. On miał jakieś milicje włócznicze i chłopskich łuczników, do tego o połowę mniej żołnierzy, więc coś nie chce mi się wierzyć. Zerknij do tury Anglii albo spytaj Avasila na PW jak możesz.

    Cytat Zamieszczone przez Mefisto7 Zobacz posta
    Bzdura. Jeżeli statek blokuje port to zwraca się do niego dziobem.
    To zrób sobie test.

    Zablokuj port kilkoma statkami. Zapisz grę. Wczytaj zapisaną grę. Sam zobaczysz, że po wczytaniu tylko niektóre statki będą nadal zwrócone dziobem do portu. Poza tym gdy neutralny statek przepływa obok statku innej frakcji, to ten stojący odwraca się do niego dziobem - nawet jeśli blokuje port. Nie powoduje to zdjęcia blokady portu, ale statek nie stoi już dziobem do portu. Jak nie wierzysz to sobie zrób kilka takich eksperymentów.

    Swoją drogą:

    Pokaż nam zrzut ekranu z tej blokady i napisz, które statki blokowały, a które stały obok. Bo jeśli ktoś zaatakuje statek blokujący port to wszystkie stojące obok włączają się do bitwy. Wtedy nie ma różnicy, który jest bezpośrednio atakowany. Każdy z walczących może zatonąć.

    I jeszcze połowa armii obleganej to milicja.

    Frakcje włoskie (Wenecja, Sycylia, Genua) mają przecież najsilniejsze milicje ze wszystkich frakcji.

    To, że nie mogłem zdobyć miasta szturmem nie oznacza ani trochę, że w drugą stronę armia oblegana może pokonać 2 armie oblegające
    Różnie to chyba bywa. Czasami nie oznacza, a czasami oznacza. Ja bym raczej nie ryzykował pozostawienia armii w oblężeniu w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli miałeś katapultę. Poczekałbym na przybycie posiłków i spróbował jeszcze raz szturmu. Zdecydowałeś się na spore ryzyko. Jeśli stosunek sił był faktycznie 1:1 to nawet duża przewaga liczebna mogła nie wystarczyć do powstrzymania odbijającej oblężenie armii. To był gruby błąd.

    W KO na Krzyżakach kiedyś nie mogłem zdobyć zamku Duńczyka trzema armiami i mimo to zostawiłem je w oblężeniu.

    Nie odbił oblężenia, ale 3 armie to jednak nie 2. Poza tym tam są większe bonusy do obrony za murami niż na WWmwE.
    Ostatnio edytowane przez Domen ; 20-09-2016 o 16:46

  3. #223
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    159
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach
    Mój dowódca miał w bitwie pod miastem 9 gwiazdek. U Mefista jeden miał 3 a drugi 2. To też ma wpływ. Później atakowałem chyba ten statek po lewej (pewien nie jestem bo nie wiem na który kliknąłem myszką, za blisko siebie stały - ale w ten sposób zaatakowałem, żeby ten mający 39 ludzi załogi i pokonaną armię na pokładzie brał udział w bitwie - wczytywałem aż go zniszczyłem, chyba za czwartym razem akurat ten zatonął, albo zginęli wszyscy marynarze):


  4. #224
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Ten mający pokonaną armię na pokładzie miał 50 ludzi załogi, więc zdjęcie powyżej bzdurą. (Nie widzę uczciwego powodu by nie ukazać prawdziwego stanu) W mojej turze statek blokujący po lewej ma tylko dwóch marynarzy mniej, co oznacza, że raczej na pewno zaatakowanym był statek nie blokujący powyżej.
    Argumentacja o zmianach położenia statków jest zbędna, gdyż nie występuje to tutaj w ogóle. Względem innych statków mógł się przekręcać jedynie w lewo lub lewo-dół, do czego i tak nie ma okazji. Pomijając statek sycylijski, względem którego mógł się obracać dopiero poprzez działania Gobblera.

    Akurat obległem je w ten sposób celowo ryzykując, więc o błędzie tu mowy nie ma. Katapultą mogłem atakować do usranej śmierci. Brałem pod uwagę, że ten nierzeczywisty generał i jeszcze bardziej popieprzona włoska milicja mogą odwalić taki numer. Cyrkiem nazywam przewidywany rezultat. Ale było to raczej wątpliwe, biorąc pod uwagę siłę armii zatopionej, a ewentualne pokonanie oblężenia brane było pod uwagę niekoniecznie z tak małymi stratami.
    Zresztą dlatego biorę to w spoiler, gdyż nie jest to ważne. Powtarzam, że brałem to pod uwagę. Niemniej atakowania statku nie blokującego już nie.
    To jaka jest decyzja? Powtarzanie jakieś czy mam robić turę?

  5. #225
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Sorry blackhand, że ci zawracam głowę kolejną sprawą
    Co z tym co zgłaszałem wcześniej o nielegalnym przejściu po ziemiach Francji przez Danię? Mało co nie naraziło mnie to na duże szkody i być może przegraną wojnę, ale udało mi się to obrócić w przewagę dla mnie. Nie zmienia to tego, że nawet jeśli przymknąć oko na to co porobił teraz Domen (znalazł sobie na szybko gracza, który nawet żadnej tury nie zrobił i nikogo się nawet nie pytał o zdanie czy może dołączyć, byle tylko wypowiedzieć mi wojnę i dać sobie prawa przemarszu), to w turze wcześniej też to się stało i kary nie było. Fajnie gdybym chociaż miał jakieś symboliczne odszkodowanie od Danii.

    Blackhand, przy okazji skoro i tak tura stoi to mógłbyś jeszcze zobaczyć, w jaki sposób Avasil zniszczył jedną armią moje dwie silne armie w walkach na południe od Angers? Oblegałem mu miasto, a podobno nawet ślad nie został po tych armiach. On miał jakieś milicje włócznicze i chłopskich łuczników, do tego o połowę mniej żołnierzy, więc coś nie chce mi się wierzyć. Zerknij do tury Anglii albo spytaj Avasila na PW jak możesz.
    Pisałem ci już na PW, pokonałem je jedna po drugiej i ślad został, ok. 30 wikingów żeby miał kto opowiadać o znamienitym kunszcie wojennym moich żołnierzy. A moja armia nie miała żadnych chłopskich łuczników(za to twoja już chyba tak) i była na podobnym poziomie co twoje.

  6. #226
    Szambelan
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    4 521
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    77
    Otrzymał 22 podziękowań w 18 postach
    Avasil,

    znalazł sobie na szybko gracza, który nawet żadnej tury nie zrobił
    Będzie robił przecież. Zainstalował złego patcha. Brałeś udział w dyskusji w "Kolejce":

    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...l=1#post415575

    nikogo się nawet nie pytał o zdanie czy może dołączyć
    Nie przypominam sobie by kiedykolwiek był taki zwyczaj. Wystarczy zgłosić, że się przejmuje.

    Co z tym co zgłaszałem wcześniej o nielegalnym przejściu po ziemiach Francji przez Danię?
    Wszystko odbyło się legalnie po podpisaniu i zerwaniu odpowiednich paktów.

    Jeśli uważasz, że przejście było nielegalne to nie atakuj Francji w tej turze.

    i ślad został, ok. 30 wikingów
    Gdzie się wycofali

    ======================

    Mefisto7,

    Ten mający pokonaną armię na pokładzie miał 50 ludzi załogi
    Może niech MG sprawdzi. W końcu już wchodził w turę Sycylii i widział, że bitwę da się wygrać.

    To niech sprawdzi ilu ludzi załogi miał statek obok portu, na który wycofała się pokonana armia.

    Tylko co to ma do rzeczy? Kilku ludzi więcej lub mniej nie robi różnicy.

    nierzeczywisty generał
    To Król Roger, nie? On od początku gry jest koksem. Odpal sobie na Singlu kampanię Sycylią i zobacz.

    Powtarzam, że brałem to pod uwagę. Niemniej atakowania statku nie blokującego już nie.
    Od zarania KO atakowało się nieblokujące statki obok portu i nikomu to nie przeszkadzało aż do teraz.

  7. #227
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    znalazł sobie na szybko gracza, który nawet żadnej tury nie zrobił


    Będzie robił przecież. Zainstalował złego patcha. Brałeś udział w dyskusji w "Kolejce
    Nom, miał ze 3 tygodnie na ogarnięcie tego sobie, a nawet jak już stwierdził, że ma złego patcha, to ile to roboty, 20 minut?


    Co z tym co zgłaszałem wcześniej o nielegalnym przejściu po ziemiach Francji przez Danię?


    Wszystko odbyło się legalnie po podpisaniu i zerwaniu odpowiednich paktów.
    Taa, a tura wcześniej? I nawet tu dopiero jak przestraszyleś się kiedy mg stwierdził że nie wolno ci było przechodzić

    i ślad został, ok. 30 wikingów


    Gdzie się wycofali
    Jakiś fort na wschód

  8. #228
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Już ma do rzeczy, że zdjęcie jest szwidlem. Poza tym zaatakowany statek nie straciłby ledwo dwóch marynarzy, kiedy statek pomocniczy całą załogę.

    Pomyśl chwilę. Myślisz, że nie wiem czym jest Roger? Czy to, że występuje od początku oznacza, że nie mogę go nazwać nierzeczywistym? Gro sytuacji w grze we wszelkich kampaniach pokazuje, że gwiazdki znaczą dość mało. Tutaj dodają w domyśle całą armię...

    "Od zarania" używa się generalizacji "od zarania"... Rzeczywiście sytuacja bardzo często spotykana, aby można było wysnuć taką regułę. Ja jakoś takiej nie miałem. Zablokowany statek może atakować tylko statki blokujące, to uważam za oczywistość.

  9. #229
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach
    Okeeeej... Czyli po kolei.

    Statek niosący armię ma w sejwie Sycylii 39 żołnierzy, więc to się zgadza.

    Inna sprawa, że ten statek nie przyłączał się do bitwy morskiej o ile nie został zaatakowany on bezpośrednio lub sąsiadujący z nim statek, który też nie blokował portu (w obu przypadkach było to widać).

    Ponieważ regulamin w tej sprawie nie jest jednoznaczny, uznaję, że Sycylia nie miała prawa atakować statków nie blokujących portu, biorąc pod uwagę, że było widać, które nie blokują.

    Zasądzam karę dla Sycylii w wysokości skasowania oddziałów o łącznej wartości około 1200 utrzymania, ponieważ Sycylia jest na minusie (Gobbler może sobie wybrać z której armii).

    Co do Domena i Avasila, niech mi Avasil wyśle na PW jak wygrał to sobie to odtworzę i po sprawie, a Domen niech wpłaci Avasilowi 500 tak jak ostatnim razem.

  10. #230
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    No to nie wiem. Przed moim kliknięciem klepsydry statek z armią ma 50 (tzn wtedy jeszcze bez armii).

    Szczerze mówiąc: skoro konkluzja jest taka, że nie mógł atakować statku nie blokującego, to wydany wyrok nie zwraca mi niesprawiedliwie wtedy zatopionych resztek armii.

Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 1321222324 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •