Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czy macie sposób na jednostki walczące bronią dwuręczną ?

  1. #1
    Chłop Awatar szerlu
    Dołączył
    Apr 2015
    Lokalizacja
    Lubin.
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Czy macie sposób na jednostki walczące bronią dwuręczną ?

    Cześć, miałem ostatnio pewien problem: Walczyłem Anglią przeciwko Szkocji wszystko szło pięknie, lecz nagle Szkoci wpuścili do boju swoją Szlachtę górali, i tu zaczął się problem, pokonałem ich ale poniosłem wielkie straty.
    Czy macie sposób na jednostki walczące bronią dwuręczną ?

  2. #2
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zwykle używam strzeleckiej jazdy i łuczników pieszych/ew. strzelców z bronią palną - idealnie się nadają do łamania morale wroga.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  4. #3
    sadam86
    Gość
    Można ich łucznikami trochę wybić, albo związać w walce jakimiś słabymi jednostkami co da czas na wjechanie im w plecy jazdą lub zwyczajnie zmasakrować ich przewagą.

  5. Użytkownicy którzy uznali post sadam86 za przydatny:


  6. #4
    Chłop Awatar szerlu
    Dołączył
    Apr 2015
    Lokalizacja
    Lubin.
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    A czy pikinierzy również będą sobie radzić ?

  7. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Szlachta górali nie jest aż tak potężna jak się może wydawać. Dostają duży bonus z szarży, co razem daje 20 (14 ataku podstawowego + 6 bonusu), ale to sprawdzi się tylko na krótko. Potem kończy im się szarża co przy zaledwie 9 punktach obrony kończy się dla nich marnie. Ogólnie jednostki walczące bronią dwuręczną są bardzo dobre w ataku, ale słabe w obronie. Jeżeli wystawiłeś przeciwko nim jakąś słabszą piechotę, to nie dziw się, że poniosłeś duże straty. Staraj się skupić ostrzał na najlepszych jednostkach przeciwnika, w tym przypadku - szlachty górali, zauważysz, że gdy idą do szarży to pod ostrzałem staną i wówczas atakuj swoimi jednostkami. Wykorzystuj kawalerię jeżeli taką posiadasz i wykorzystując taktykę atak - odskok możesz bardzo ładnie przetrzebić jednostki przeciwnika przy niewielkich swoich stratach.
    W późniejszym okresie możesz napotkać spiesznych rycerzy - jednostki, które mogą rekrutować Francja i Portugalia, które mogą być wyzwaniem 21+6/13, które są moim zdanie najlepszymi jednostkami takiego typu.

    Cytat Zamieszczone przez szerlu Zobacz posta
    A czy pikinierzy również będą sobie radzić ?
    Ogólnie najlepsze jednostki pikinierów ma Szkocja -
    http://wiki.totalwar.com/w/Units_in_Medieval_II:_Total_War#Scotland - ,ale takie jednostki w Medivalu nie radzą sobie zbyt dobrze. Przy późniejszych armiach, gdy komputer rekrutuje już najlepsze oddziały, to sprawdzą się tylko przy obronie ciasnych uliczek lub przy obronie bram, ale też nie szczególnie dobrze.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. Użytkownicy którzy uznali post chochlik20 za przydatny:


  9. #6
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez szerlu Zobacz posta
    Cześć, miałem ostatnio pewien problem: Walczyłem Anglią przeciwko Szkocji wszystko szło pięknie, lecz nagle Szkoci wpuścili do boju swoją Szlachtę górali, i tu zaczął się problem, pokonałem ich ale poniosłem wielkie straty.
    Czy macie sposób na jednostki walczące bronią dwuręczną ?
    Ogien ogniem zwalczaj.Jednoczesne uderzenie na flanki ciezka jazda z wypasiona szarza i pozamiatane.Ewentualnie ciezkozbrojni kusznicy rowniez szybko sprowadza Hihgland nobles(Szkocja) lub Forlorn hope(HRE) do parteru.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •