Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Mistrzostwa Polski na Attyli

  1. #21
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    W sumie ciekawe opinie padły, tak z grubsza podsumowując to są dwa punkty widzenia:
    1. Z Mistrzostwami trzeba się wstrzymać do czasu, jak ludzie znowu wrócą na Attylę.
    2. Mistrzostwa trzeba robić teraz, póki jeszcze ktoś w Attylę gra.

    Myślę, że żadnemu z tych punktów widzenia nie można odmówić racji. Z jednej strony, na Romku 2 Mistrzostwa odbyły się pod koniec ery tamtej gry i zakończyły się, moim zdaniem, sukcesem organizacyjnym (sporo graczy, spora aktywność, niezły poziom). Mistrzostwa mają to do siebie, że z reguły łączą się z nimi ciekawe nagrody, które przyciągają nie tylko bywalców sceny multi, ale również "świeżych" graczy, singlowców. Więc na frekwencję bym nie narzekał, nawet jeżeli wstrzymamy się z Mistrzostwami jakiś czas.

    Z drugiej strony, na międzynarodowej scenie odbyło się już sporo poważnych turniejów, u nas na razie wkraczamy w decydującą fazę Zmierzchu Bogów. Trochę tego mało. A jak pokazuje właśnie Zmierzch - turniej na scenie polskiej, bez odpowiedniej otoczki oraz nagród (które gwarantują wyłącznie mistrzostwa), przyciąga "tych co zawsze", czyli stosunkowo wąską grupę ludzi.

    Tak więc odpuszczenie teraz Mistrzostw będzie oznaczało ni mniej, ni więcej - odpuszczenie gry przez większość ludzi, również z racji braku dopływu świeżej krwi.

    Faktycznie, coś musi być nie tak z tą grą, jeżeli zapaleńcy multi masowo przerzucają się na Arenę (nie powiem - fajna gierka, ale dla mnie bez takiej "duszy", jak typowe multi - ot latasz tymi 3 oddziałami, czasem z kimś współpracujesz, czasem nie, bitwa za bitwą, bitwa za bitwą, oby więcej siana i expa, oby do nowych jednostek; nie przepadam za grami, gdzie o sile Twojej armii decyduje ilość czasu spędzonego w grze, bo zwyczajnie tego czasu nie mam). Mnie osobiście Attyla cieszy, ale cieszyłaby dużo bardziej, gdyby... było z kim pograć (co gwarantują właśnie przygotowania do Mistrzostw). Z tej perspektywy może rzeczywiście niegłupim pomysłem jest ten od Dona, żeby rozbić fazę grupową i pucharową. Fakt, flaki z olejem by z tego wyszły. Z drugiej jednak strony przez wakacje ileś tam osób by ostro trenowało, żeby się pokazać w fazie pucharowej. Gdyby faza pucharowa jeszcze odbyła się na lanie, to już w ogóle byłoby ciekawe rozwiązanie (każdy miałby czas, żeby sobie dokładnie zaplanować przyjazd itp.).

  2. #22
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    może rzeczywiście niegłupim pomysłem jest ten od Dona, żeby rozbić fazę grupową i pucharową. Fakt, flaki z olejem by z tego wyszły. Z drugiej jednak strony przez wakacje ileś tam osób by ostro trenowało, żeby się pokazać w fazie pucharowej.
    Ileś tam osób będzie ostro trenowało a drugie ileś tam będzie mieć 2 miesięczną przerwę w grze z powodu wakacji. Jeżeli tymi mistrzostwami chcecie przyciągnąć graczy na scenę mutli, to wakacyjna przerwa w czasie turnieju mija się z celem. Wielu graczy, w tym mnie, Attyla za bardzo nie pociąga, więc im krócej będę zmuszony w nią grać tym chętniej zapiszę się do turnieju, a jeżeli utrzymanie formy od początku do końca MP będzie wymagało ode mnie 3 miesięcy regularnej gry to chyba se odpuszczę.

  3. #23
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Winą za słabą siłę ludzką jest postawa twórców TW. Za dużo podobnych i dobrze zrobionych tytułów, co w sumie powinno być zaletą, ale człowiek odczuwa przesyt w pewnym momencie. CA przechodzi na roczny cykl wydawniczy czym sama skraca żywotność swoich gier.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #24
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez ( ͡º ͜ʖ ͡º) Zobacz posta
    Wielu graczy, w tym mnie, Attyla za bardzo nie pociąga, więc im krócej będę zmuszony w nią grać tym chętniej zapiszę się do turnieju, a jeżeli utrzymanie formy od początku do końca MP będzie wymagało ode mnie 3 miesięcy regularnej gry to chyba se odpuszczę.
    Ten argument, cóż, jak dla mnie kończy dyskusję o 2-miesięcznej przerwie między fazami. Widząc obecny poziom niechęci do Attyli, trudno zmuszać ludzi, żeby cięli przez wakacje w grę, która na dłuższą metę nie sprawia im przyjemności. A ta gra, właśnie, powinna przede wszystkim się wiązać z przyjemnością, a nie obowiązkiem.

  5. #25
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    O MP się nie martwcie - będą, ale kiedy, gdzie i w jakiej formie to czas pokaże

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  6. #26
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    81
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Moim zdaniem problem niechęci do gry nie wynika ze słabości Attyli (gra nie jest zła, aczkolwiek trochę monotonna wg mnie), tylko z czasów w jakich jesteśmy. Ludzie którzy zaczynali dawno przygodę z TW, wyrośli, przez co nie ma już tyle czasu na grę jak kiedyś (obowiązki), a nowych graczy można szukać jak ze świeczką, gdyż multi Attyli nie oferuje kompletnie nic w porównaniu z popularnymi CSami, LoLami, WoTami i innymi grami gdzie ligi, turnieje z nagrodami wyrastają jak grzyby po deszczu. W dobie gier Free to play jest to zrozumiałe i stąd pomysł CA z Areną. Obawiam się, że jak już wyjdzie pełna wersja Areny to multi w podstawowych seriach zniknie całkowicie lub będzie traktowane jeszcze bardziej marginalnie niż teraz.

    Turniej z nagrodami pewnie na jakiś czas rozrusza trochę scenę, osobiście na pewno wezmę udział.

  7. #27
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    [szachista] Przybliżona data i forma MP w Attyli jest już ustalona od początku marca. Kiedy to będzie to wam nie mogę powiedzieć, bo to tajne, chyba, że kardynał orzecze inaczej . Wypowiedzi kolegów szachistów chyba były dla zmyłki. Musimy ustalić wszystko od strony organizacyjnej by móc wyjść do was z w pełni przygotowanym produktem (nie to co CA). Także czekajcie na oficjalne ogłoszenie.[/szachista]
    Od siebie chciałbym zapytać czy jako gracze dalej podtrzymujecie swoje postulaty, które zostały wygłoszone po MP w Rome II, a wprowadzone w życie w MP w Napoleonie? Tyczyły się one między innymi sposobu determinowania atakującego i obrońcy w rozstrzygającej bitwie oraz losowania miejsc atakujących zamiast kierowania się alfabetem. Powiązaną zmianą była również zmiana kolejności wyboru frakcji. Zmianie uległ też system punktowy z 4-2-1-0 na 5-3-1-0 z powodów czysto matematycznych. Wszelkie zmiany możecie zaobserwować porównując regulaminy MP w Rome II i Napoleonie.
    Należy również określić się co do eliminacji frakcji. Opcje są trzy: całkowita eliminacja frakcji z ewentualnymi resetami jak w MP w Rome II, eliminacja frakcji tylko w obrębie pojedynczego meczu jak w większości jeśli nie wszystkich turniejach prócz MP w Rome II lub całkowity brak eliminacji. Osobiście uważam, że druga opcja jest najlepsza bo łączy zalety obu skrajnych rozwiązań. Wpływa na różnorodność państw i taktyk jakie zobaczymy (w większości przypadków) oraz zachowuje sprawiedliwość czyli równe szanse dla wszystkich, które są szczególnie ważne w jeśli gra toczy się o wysoką stawkę.
    Na koniec proszę byście nie zmuszali mnie do przeprowadzania dowodów aksjomatów, które i tak już dowodziłem. Liczę na to, że wasze zdanie się na te tematy nie zmieniło przez te 4 miesiące.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  8. #28
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie wiem WMM, czy to przypadkiem nie powinien być post na forum szachistów. Ale jeżeli chodzi o takie wrażliwe zasady, które zawsze budzą trochę emocji - byłoby super, jakby przed ostatecznym ustaleniem zasad powstał temat do dyskusji. Ludzie mogą mieć sporo doświadczeń wyniesionych ze sceny międzynarodowej i przed to jakieś ciekawe pomysły.

  9. #29
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    No właśnie to jest temat do dyskusji a ja się do ludu zwracam by wyraził swoje opinie teraz, bo potem będzie narzekał, że artylerii nie ma, a wszyscy przecież chcieli.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  10. #30
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ok, to w takim razie:
    - do punktacji się nie wtrącam, żaden ze mnie matematyk,
    - jestem za grą jak największą liczbą frakcji w trakcie turnieju, także jestem za eliminacją nacji: w fazie grupowej, potem w fazie pucharowej do finału, potem w finale / meczu o 3 miejsce (czyli podobnie jak to wyglądało na MP na Romku). Jestem przeciwny eliminacji nacji tylko na poziomie danego meczu, bo w praktyce będzie to oznaczało, że wystarczy grać dobrze 3-4 frakcjami, żeby dojść wysoko w turnieju. W turniejach zagranicznych, które śledzę regułą jest eliminacja nacji w kolejnych fazach.
    - wybór atakującego / obrońcy zdecydowanie nie powinien wynikać opierać się o alfabet. Albo losowanie dla każdego meczu, albo np. jak jest w Zmierzchu Bogów - w zależności od pierwszeństwa rejestracji do turnieju (co może przyspieszyć proces rejestracji).
    - w fazie pucharowej decydujący mecz powinien być grany nacjami wylosowanymi dla danego etapu rozgrywek przez sędziów (co eliminuje nam problem z wyborem atakującego / obrońcy).

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •