Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: Mistrzostwa Polski na Attyli

  1. #31
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    Co do punktacji - są koła okrągłe a Ty wymyślasz kwadratowe -Rozumiem że wygrana, remis i porażka mają się równać 3 remisom. Tak samo mozna zastosowac 4 za wygraną 2 za remis i 0 za porazkę - wyjdzie na to samo tylko będą inne wartości punktowe. Mi się dobrze liczy do 4
    Atakujący obrońca - tu atak czy obronę determinuje nacja. Jeśli dasz ze obrońcą wybiera pierwszy - to ja wybieram Jutów i już z racji nacji będę atakował a nie się bronił.
    Tu masz Ciekawy przykład
    Factions are chosen one by one, the first one who picks up the table.
    Inaczej mówieac mozna robic dodatkowe losowanie kto na jakim jest w miejscu w grupie i masz sprawę załatwioną
    In the third game - the player who lost the second game.
    To w przypadku pucharowej rozgrywki
    ]
    Lub tak
    At the group stage both players are obliged to advance and attack, at the playoff the player located above in the bracket is the designated attacker in the first battle, by rotation afterwards

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  2. #32
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Dla mnie dziwne są te rankingi u ruskich, na podstawie których ustalają kto pierwszy wybiera nację w danym meczu.

    A swoją drogą to te całe wskazywanie atakującego i obrońcy mija się z celem. Obie strony powinny wykazywać inicjatywę w walce.

  3. #33
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    Tak szczerze to w Attyli inaczej się nie da...............więc skupmy sie na tym kto wybiera pierwszy nację. Mamy parę metod - warto wypracować kompromis

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  4. #34
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    Don, było spotkanie szachistów bodajże w styczniu gdzie wszystkim wytłumaczyłem ten system punktacji i został on powszechnie zaakceptowany. Dla świętego spokoju powtórzę argumentację.
    Główną wadą 4-2-1-0 jest nierówna ilość punktów za mecz. Jeśli jest remis pomiędzy graczy rozdzielane są 4 punkty, w przypadku wygranej przez jedną stronę rozdawanych jest 5 punktów. Drugi problem to zły sposób równania. Tutaj dwie porażki równają się remisowi a dwa remisy zwycięstwu. Jedyna różnica jest taka, że tu zostały rozegrane dwa mecze a tu jeden. Dlatego lepszym systemem jest ten który uzna zwycięstwo i porażkę (2-2 w bitwach) za równą dwóm remisom (również 2-2 w bitwach). 1 punkt za porażkę jest po to by ukarać tych, którzy nie rozegrali jakiegoś meczu - oni dostają 0. Pozostaje kwestia czy użyć systemu 3-2-1 czy 5-3-1. Większość jeśli nie wszyscy opowiedzieli się za drugą opcją, ponieważ bardziej promuje wygranych a karze przegranych (dwie porażki nie równają się remisowi i porażka i remis nie równają się zwycięstwu).
    Co do atakujący-obrońca. Jest to tylko sugestia typu: w tej bitwie możesz się bronić/musisz zaatakować jeśli ten drugi zechce się bronić. Nikt nie zabrania "obrońcy" zaatakować. Zapobiega to sytuacji gdy obaj gracze "powinni" zaatakować ale nie muszą więc zdecydowali się bronić. Również definiowanie tych ról pomaga w wybieraniu frakcji. Po MP w Rome II ustaliliśmy, że pierwszy powinien wybierać obrońca. Podoba mi się jednak propozycja, żeby ten kto wybiera pierwszy wybiera również czy chce się atakować czy bronić co jak ustaliliśmy wcześniej jest tylko przyzwoleniem na zaczekanie na atak przeciwnika. Osobiście też tak robię bo gdy grałem best of 5 pogubiłem się czy w danej bitwie jestem atakującym czy obrońcą, bo w każdej niezmiennie atakowałem. Natomiast zasada o tym, że w ostatniej, rozstrzygającej bitwie atakuje zwycięzca poprzedniej już pisałem wcześniej, można to teraz przemienić na wybiera pierwszy frakcję i rolę co wiele tak na prawdę nie zmieni. Przyjmijmy te zmiany raz a dobrze, a nie przed każdym turniejem trzeba będzie wszystko na nowo dyskutować.

  5. #35
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    To mnie na tym spotkaniu nie było bo sobie tego nie przypominam. Wystarczy dać 4 pkt za zwycięstwo 2 za remis zero za porażkę i będzie miał swoje "dwie porażki nie równają się remisowi i porażka i remis nie równają się zwycięstwu ". Rzeczywiście - w systemie 4:2:1:0 występują przypadki że dwie porażki są = remisowi, a dwa remisy = wygranej co do których masz krytyczne podejście, ale w Twojej punktacji - dwa remisy przewyższają zwycięstwo co jest jeszcze wiekszym absurdem.

    Dalej patrząc - mecz wygrywam i przegrywam mam 6pkt - dwa mecze remisuje - mam 6 pkt .
    Nie wiem gdzie tu jest twoja argumentacja w promowaniu wygranych

    W przypadku 4:2:1 - 5pkt za przegraną i wygraną - dwa mecze remisuje mam 4 pkt. Wygrywając jeden mecz mimo że przegrałem jeden mam lepiej niż bym dwa zremisował.

    Mówisz o karaniu przegranych i jednocześnie o promowaniu wygranych - Ten system ma tyle samo wad i zalet co poprzedni


    Jedynym systemem punktowania który załatwi wszystko jest 3 pkt za zwycięstwo 1 za remis i 0 za porażkę. System mocno promujący zwycięstwo. I jednocześnie dający mocno po ..... za porażkę. A i najważniejsze dla Ciebie - dwa remisy nie będą równe wygranej , dwie porażki nie równają się remisowi i porażka i remis nie równają się zwycięstwu .

    Można jeszcze zastosować inną punktację ( z rosyjskiego turnieju ) - W trakcie meczu ( grupowego) rozgrywane są 3 bitwy - za każdą wygraną bitwę ma się 1 pkt. I tak wygrywasz 3:0 masz 3 pkt, Przeciwnik 0. wygrywasz 2:1 - masz 2 pkt - przeciwnik 1. Teoretycznie minusem brak remisów ale.......



    Dziękuje
    Ostatnio edytowane przez DonVega ; 01-05-2015 o 19:24

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  6. #36
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Padło stwierdzenie, że MP na Attyli miałyby ruszyć po wakacjach. Wiadomo, że to jeszcze szmat czasu, ale rzucam pod rozwagę, żeby na spokojnie osoby decyzyjnie przemyślały temat - czy takie mistrzostwa mają obecnie jakikolwiek sens? Nie kojarzę jednej osoby na scenie, która grałaby multi na Attyli. Jeżeli już to kampania.

    Za to Romek 2 nadal ma swoich fanów, pod względem grywalności jest dużo fajniejszy od Attyli (co pokazują choćby Czwartki). Więc może zamiast Attyli i robienia czegoś na siłę - można by zorganizować kolejne MP na Romku? Wiadomo, że przy takim turnieju na ogranej już grze byłoby trudniej z negocjowaniem ewentualnych nagród ze sponsorami. Ale chyba przede wszystkim chodziłoby o to, żeby turniej cieszył. A przy odpowiednich zasadach (uniemożliwiających spam piechoty) Romek 2 jest nadal ciekawy pod względem multi.

  7. #37
    Moderatorzy Lokalni Awatar DonVega
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    2
    Otrzymał 57 podziękowań w 45 postach
    Pop517 Gra na multi - ja znowu niedługo powrócę jak mi sie Wiedźmin 3 znudzi

    Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi.
    Albert Einstein


  8. #38
    Podkomorzy
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Zamek w Lotaryngii
    Postów
    1 540
    Tournaments Joined
    7
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    164
    Otrzymał 112 podziękowań w 68 postach
    Popieram Pirxa. Trzeba patrzeć na to w co chcą grać ludzie a nie z kim chce grać gra
    Jak dla osoby która wyleciała z obiegu multi te wszystkie cyferki, numerki, normotwórcze dysputy na temat zasad które tu czytam a które raczej przewijam to jako dla osoby po jakimś, czasie świeżej, to mnie zniechęcają a tym bardziej przerażają od jakiegokolwiek udziału.
    PS
    Jedyny miesiąc odpadający z wakacji to lipiec, resztę można spokojnie przeznaczyć na organizacje turniejów.

  9. #39
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Może ktoś zorganizuje jakiś nowy turniej? Forum przegląda tyle osób, na pewno nie wszyscy grają teraz w Warhammera

  10. #40
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Na tę chwilę duża część ludzi rzuciła się na WH ale w przyszłości napewno powrócimy do Attili

    Przepraszam za błędy, piszę z telefonu
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •