Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 197

Wątek: Mody do Attyli - Polecane/Poszukiwane

  1. #161
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach
    Dziękuję za odpowiedź na mój wątek drogi zajac. Oczywiście wiem,że wrogów przyjemnie masakrować w bramie,jakieś oddziały shield wall,bądź pikinierzy,rzymskie testudo,w drugiej linii piechota wspierająca,w trzeciej łucznicy,bądź oszczepnicy,jeśli łucznikami nie dysponujemy i można pokonać sporo silniejszą nawet armię. Taktyka szczególnie skuteczna na hordy atakujące głównie kawalerią. W walce w bramie z ciężką piechotą w formacji testudo mają marne szanse. Ja osobiście stosuję w oblężeniach również obronę samego centrum miasta,często jest to wzgórze łatwe do obstawienia.Pozwalam wrogowi zdobywać bramy i wieże,a on ponosi straty od tychże wież i biega męcząc się. Do tego wyprowadzam kawalerię poza miasto i ukrywam gdzieś w lasku. Kiedy wróg atakuje moją piechotę w centrum,ja wypadam z chaszczy na pozostawionych na tyłach łuczników bądź onagery i masakruję ich kawalerzystami.Potem dobijam wroga związanego walką z moją piechotą ciosem w plecy,w postaci szarży kawalerii. I wróg załatwiony na cacy Taktyka szczególnie opłacalna w przypadku bronienia miasta bez murów,jak również w przypadku znacznej przewagi liczebnej przeciwnika. Sęk w tym by piechota w centrum wytrzymała wystarczająco długo by wytłuc,bądź związać walką wrażą kawalerię i pozwolić na wyprowadzenie własnych konnych z ukrycia i narobienia zamieszania na tyłach wroga. Generalnie się to opłaca i metodę polecam... Tak czy siak brak mi tej wrzącej oliwy w bramie...i pozostaje kwestia tego,że wróg rozbija warowne wrota bez tarana zdecydowanie za szybko. To brak realizmu i przydałoby się to zmienić. Linki,które podałeś przetestuję.

  2. #162
    Wojski Awatar Desperado32
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 7 podziękowań w 6 postach

    Ilośc budowli w osadach

    Czy istnieje mod do Attyli na zwiększenie ilości parceli budowlanych w osadach?


    Włączyłem Twoje dwa ostatnie zapytania o mody do tego wątku. Na przyszłość proszę się pilnować z zakładaniem odrębnych tematów, gdy już istnieje jeden właściwy zbiorczy.


    Polemajos
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 10-11-2016 o 16:14

  3. #163
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Siema.

    Czy jest jakiś mod, który pozwala mieć podczas kampanii 40 zamiast 20 oddziałów w armii Gdzieś mi się obiło o oczy i uszy że coś takiego jest ale jakoś nie mogę znaleźć. Ktoś pomoże

  4. #164
    Sara Temer
    Gość
    Pod jednym generałem może być jedynie 20 oddziałów w kampanii, jednak jak masz dwie armie koło siebie, to w bitwie będziesz mógł dowodzić 40 oddziałami

  5. #165
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hymm, rozważałem taką opcję łączenia dwóch armii podczas bitwy, ale miałem nadzieję, że jakaś modyfikacja to rozwiązywała. No nic dzięki

  6. #166
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Który mod/zestaw modów jest lepszy?

    Witam

    Pytanie jak w temacie który zestaw jest lepszy, albo czy ktoś w skrócie może przedstawić zalety i wady obu jeśli grał i ma możliwość porównania.
    Fall of the Eagles + Europa Perdita v0.4 czy może Radious Total War z resztą dodatków?

    Dopiero kupiłem Attylę nie podoba mi się vanilla i szukam czegoś co być może będzie przypominało DeI.

    Pozdrawiam

  7. #167
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Myślę, że najlepiej byłoby samemu porównać i znaleźć rozwiązanie dla siebie.


    Dresden to modder, który jest mózgiem zespołu DeI i jednocześnie głównym autorem Fall of the Eagles. Jego projekty skupiają się bardziej na odwzorowaniu historii, zaś Radious stawia na poprawę mechanik gier.
    ,,Vae Victis"


  8. #168
    Pampa
    Gość
    Szukam moda który całkowicie usunie opcję ,,atomówki" z gry. Jest coś takiego?

  9. #169
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Nie wiem czy takowy istnieje ale możesz przynajmniej ograniczyć możliwość niszczenia prowincji:
    Raze=Sack
    http://steamcommunity.com/sharedfile...43&searchtext=


    Ewentualnie sprowokować AI do osiedlania się w zniszczonych prowincjach:
    AI will colonize the burned world
    http://steamcommunity.com/sharedfile...79&searchtext=


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #170
    Chłop Awatar Ruda
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 25 podziękowań w 8 postach
    Poszukuję modyfikacji do dyplomacji.
    -Która daje możliwość poproszenia innej frakcji o zaprzestanie wojny z inną frakcją
    (Dla przykładu, mój sojusznik prowadzi wojnę z krajem z którym chcę zawrzeć pokój, Oni niestety dalej będą się tłuc)
    -Która daje możliwość zostania lennikiem
    -Która daje możliwość poproszenia sojusznika o pomoc w bitwie, wspólnej inwazji, gdzie i on może też o to prosić)
    -Stworzenia konfederacji
    -GDy odmówię jakiejś frakcji czegoś, to nie będzie mnie natręt jeden prosił tego co turę... (To jest naprawdę irytujące, na tyle że gdy mnie tak prosi o coś co chwilę to w nerwach wypowiadam mu wojnę i niszczę)

Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 71516171819 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •