Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Zmiana wyposażenia

  1. #1
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Zmiana wyposażenia

    Kiedyś czytałem tutaj na forum jak ktoś z użytkowników mówił o tym jak za pomocą programu MilkShape zmieniał część wyposażenia jednostki np włócznię w miecz lub na odwrót.
    Ja chcę dla jednostki dismounted_polish_nobles zmienić hełm po odpaleniu programu mam coś takiego i nie wiem co dalej począć
    Chciałbym zmienić ten szpetny kapeluszowy hełm na normański o ile jest to możliwe
    https://imagizer.imageshack.us/v2/89...912/3AAEwS.jpg
    Ostatnio edytowane przez JanuszFanatyk ; 11-05-2015 o 18:17 Powód: Zmiana forum

  2. #2
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Przede wszystkim przeinstaluj Milkshape'a, bo zdaje się, że masz wersję 1.85, to ona powoduje te bohomazy dookoła modelu Zainstaluj 1.84. Co do zmiany hełmu, to znajdź taki, który Ci odpowiada u jakiejś innej jednostki, czy to z podstawki M2 czy z jakiegoś moda, chyba, że chcesz go wymodelować od podstaw Następnie usuń oryginalny kapelutek, z modelu jednostki z hełmem normańskim usuń całą postać poza tym hełmem, połącz oba modele konwerterem którego używasz do przekształcenia meshów na m3d i niemalże gotowe, musisz jeszcze przypisać ten hełm do kości głowy i "włala"

  3. #3
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Tylko, że ja mam milkshape wersję 1.8.4 A jak przypisać ten hełm do kości?
    A co z innymi plikami lod1, lod2, lod3, lod4 ?
    Je też trzeba tak samo przerobić?
    Tylko, że ja nie chce usuwać wszystkich hełmów danego modelu tylko jeden, tak samo tylko jeden hełm chcę z modelu hirdmenn wstawić do dismounted_polish_nobles.

    Zrobiłem zgodnie z twoją instrukcją zostało mi tylko przypisanie hełmu do kości i nie wiem jak to zrobić.
    Ostatnio edytowane przez JanuszFanatyk ; 12-05-2015 o 14:34

  4. #4
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    A próbowałeś już jakoś wyłączyć te kreski? Wydaje mi się, że tylko przy 1.85 miałem ten problem. Wstawić usunąć czy zostawić możesz tych hełmów oczywiście ile zechcesz, po połączeniu modeli wybierasz te nowo dodane hemy klikając na nazwę każdego z nich po kolei dwukrotnie w zakładce "Groups", po czym wchodzisz w zakładkę "Joints" i klikasz "Assign", sprawdź najpierw, czy na pierwszym pasku od góry suwak jest ustawiony n 100. Co do "lodów" to nie jest to konieczne, osobiście nigdy tego nie robię, tylko lod 0

  5. #5
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    U góry ja nie widzę, żadnego suwaka jest na dole ustawiony na wartość x0.000y 0616 z 0106
    https://imagizer.imageshack.us/v2/14...673/nveLFg.png
    Nie wiem jak usunąć te kreski, ale da się pracować nawet jak są.Po dodaniu tego hełmu nie moge spowrotem skonwertować do mesh bo wyskakuje komunikat odnośnie lod.

  6. #6
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Ale nie masz mieć zaznaczonego całego modelu przy przypisywaniu do kości, tylko te hełmy. Zakładka Joints, pierwszy z góry kolorowy pasek ma być ustawiony na 100. A pod jaką nazwą próbujesz to zapisać?

  7. #7
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Pierwszy kolorowy pasek ustawiony jest na 100, hełm zaznaczony jest na czerwono ten co dodałem, zapisuje pod nazwą polish_noblesv2_lod0. Wcześniej nie chciał się zapisać bo nie było końcówki lod0.

  8. #8
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Ok, daj znać czy wszystko działa w grze

  9. #9
    Łowczy Awatar JanuszFanatyk
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    119
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No gra działa, nie wywala błędu, ale ten hełm lewituje obok głowy żołnierza a żołnierz ma hełm standardowy, ale nie ten kapeluszowy lecz nie posiada twarzy natomiast ten hełm co lewituje to jest prawdopodobnie ten co dodałem aczkolwiek tekstury się nie zgadzają bo są z jakiegoś innego hełmu, który posiadał dany model

  10. #10
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Widocznie namieszałeś przy przypisywaniu do kości I zapomniałem o jednej rzeczy, po wycięciu z tej drugiej jednostki wszystkiego poza potrzebnym Ci hełmem musisz jeszcze w zakładce "Model" kliknąć przycisk "Comment", wykasuj wszystko w nowo otwartym okienku. Potem połącz oba modele, odznacz wszystkie części modelu (mają być białe) zaznacz ten nowy hełm i jeszcze raz przypisz do kości głowy, zakładka "Joints", zaznaczasz "bone_head", dajesz pierwszy z góry pasek na 100 jeśli nie jest i klikasz "assign". Co do tekstury, to po prostu znajdź w teksturze tych hirdmennów czy od kogo te hełmy bierzesz ich teksturę i skopiuj ją do tekstury polskich możnych, nie zapomnij o normal mapie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •