Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z dodawaniem osad i prowincji

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    May 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Problem z dodawaniem osad i prowincji

    Witam.
    Co jakiś czas nachodzi mnie na modowanie wszelakich gier. Tak więc od zakończenia swojego dzieła z nw2 pomyślałem że pokombinuje z medieval'em 2 po tym jak do tej gry wyszedł wspaniały mod pt. The Elder Scrolls total war i trochę mnie zainspirował ogromem ich świetnie wykonanej pracy. Tak wiec spędziłem pół dnia , obmyślając co takiego wykombinuje a 2 pół próbując. Nie przypominam sobie bym miał problemy z mapowaniem na mw2 , może coś zapomniałem a może poprostu gafa lecz nie mogę dodać prowincji do mapy pod wcześniej wymienionego moda. Nie pisać od razu że ściągam czy coś takiego prosze Po prostu pomyślałem że moda zrobie w tym samym świecie lecz w czasach późniejszych na przełomie 4e a mapa z moda powyżej świetnie się do tego nadaje , sam też nie jestem pewny czy ładniejszą bym zrobił.
    Próbując wyszukać błędu przestawiłem pare razy różne obiekty na mapie kampani a gra chodziła dobrze więc nie ma problemu z źle zrobioną mapą. Żadna z stworzonych prze zemnie prowincji jednak nie chce się zaimplementować w gre a podczas wybrania frakcji i ładowania mapy świata wyrzuca mnie z errorem , który nie podaje żadnej konkretnej przyczyny. Kod koloru rbg sprawdzałem juz chyba z 10 razy oraz przejrzałem wszystkie skrypty prócz zapakowanych w .bin

    Poniżej zamieszczę skrypty , które napisałem , by stworzyć prowincje, może doszukacie się błędu:

    dscr_regions

    Volkihar_Province
    Volkihar
    scotland
    Livonian_Rebels
    171 164 172
    skyrim, farms
    5
    3
    religions { catholic 100 orthodox 0 islam 0 pagan 0 heretic 0 dagoth_rel 0 auriel_rel 0 orc_rel 0 }



    descr_sounds_music_types


    ; Empire
    regions Imperial_City_Province Ravenrock_Province Anvil_Province... ... ... Volkihar_Province

    factions england normans denmark scotland venice papal_states slave mongols



    descr_strat


    settlement castle
    {
    level large_town
    region Volkihar_Province

    year_founded 0
    population 2500
    plan_set default_set
    faction_creator scotland
    building
    {
    type core_castle_building castle
    }
    }

    imperial_campaign_regions_and_settlement_names

    {Volkihar_Province} Krwiste traktaty
    {Volkihar} Volkihar

    To już wszystkie ważniejsze skrypty , za pomoc bardzo dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    To banalna kwestia ale od czegoś trzeba zacząć, nie przekroczyłeś limitu prowincji? A i zamiast robienia/edytowania mapy ręcznie, polecam program geomod, znajdziesz go na TWC.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    May 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Właśnie dzięki za przypomnienie mam jakiś problem ze downloadem na twc , wcześniej chciałem go ściągnąc. Jak byś mógł zamieścić go na chomikuj czy innym hostingu był bym wdzięczny. Na tw3 co kolwiek zrobie wyskakuje ze kolejne sciaganie za szybko rozpoczynam i musze odczekac 58s mimo ze nic nie sciagalem od 3 dni... A co do moda , liczbe prowincji nie przekroczyłem na pewno , bo na próbę , chciałem zmienić po prostu nazwe istniejącej prowincji lecz okazało się to niewykonalne , ten sam problem ;/ kompletnie zgłupiałem już. Ah zapomniałem aż edytować musiałem. Do tego prosił bym paczke elementów otoczenia mapy na iwte.

  4. #4
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    Jeszcze jedna rzecz, również banał, ale czy na pewno usunąłeś map.rwm po wprowadzeniu zmian?

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    May 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    tak usunąłem tylko jeszcze przed ich wprowadzeniem dziś powróciłem znów pełny optymizmu. Ściągnąłem nową przeglądarkę i geomoda w końcu udało się zassać , zobaczymy czy uda się przebrnąć dalej. Na podstawce daje radę wprowadzić takie podstawowe zmiany jak nowe prowincje czy narody , problem jest kiedy edytuje tego moda... Nie rozumiem już co mnie tak blokuje w nim.

  6. #6
    palę LD pije EB, używam OB i jestem OK Awatar PerWerka
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    2 725
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    31
    Otrzymał 55 podziękowań w 27 postach
    Nie wiem czy trafię. Ja miałam podobny problem gdy bawiłam się modem King of Rivers And Hills. Nie znam geomoda a graficznie operuję w cs-6
    Skoro udaje Ci się na podstawce to zakładam, że robisz wszystko dobrze. u mnie problemem był kolor na mapie. nie zwróciłam uwagi, że krawędzie prowincji mieszają się z sąsiednią prowincją. Kolor był prawie identyczny i całkiem przypadkowo zobaczyłam inną wartość w rbg...

    W pierwszym poście podajesz w przykładach descr_sounds_music_type. Ja wprawdzie dawno temu coś tam modowałam i dokładnie nie pamiętam, ale chyba w nim nic nie zmieniałam. natomiast możliwe, że nie musiałam bo do zabawy w modowanie podeszłam w dość niekonwencjonalny sposób. Zabrało mi to dość sporo czasu, ale za to Dało jak ja to nazywam ''Czystą kartę"

    Zwyczajnie usunęłam wszystkie prowincje z mapy pozostawiając tylko :morze, i dwie gołe prowincje.... tzn byli tam tylko przywódcy danych nacji..

    generałowie, członkowie rodzin, wojsko, dobra handlowe, statki,,, wszystko było usunięte. Potem stopniowo dodawałam kolejne prowincje i po jednym dowódcy. descr_sounds_music_type było czyste do końca modowania. i wszystko działało..


    co mi się jeszcze rzuciło w oczy, ale to może czegoś nie kumam


    oraz przejrzałem wszystkie skrypty prócz zapakowanych w .bin
    Bin się usuwa imo.. będzie on odtworzony po odpaleniu gry, ale gdy się coś zmieni to chyba trzeba "biny" wywalic tak jak map.rwm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •