Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Optymalizacja

  1. #1
    Chłop Awatar Akarinos
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Optymalizacja

    Cześć. Mam problem z graniem w Attilę. Grę mam od premiery, ale nie grałem, ponieważ bardzo słabo chodziła na moim kompie. Pomyślałem ok... Romek II też po premierze chodził słabo, a teraz gram na wysokich/bardzo wysokich ustawieniach graficznych... Myślałem, że patche przyniosą optymalizację, tak jednak się nie stało i ok. 20 fpsów na najniższych ustawieniach graficznych to standard. W Romku na wysokich z niektórymi ustawieniami na bardzo wysokich mam stałe 30-40 fpsów , tylko przy większych bitwach obniżam niektóre ustawienia. Także jak to możliwe, że gry na tym samym silniku chodzą tak różnie na jednym kompie (który co prawda potworem nie jest, ale Roma II ładnie ciągnie)? Mam do was pytanie, czy wiecie może co zrobić, aby poprawić płynność Attili, może jakiś prosty mod, wyłączający niektóre niepotrzebne bajery graficzne, czy cokolwiek innego. Poza tym zauważyłem, że najbardziej framerate obniża u mnie opcja jakość terenu, której ustawienie nawet na wydajność powoduje kosmiczny spadek fpsów do poniżej 10. Co do modów używam tylko modów Radiousa. Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Specyfikacja się przyda, bo jasnowidzem nikt tu nie jest (a przynajmniej nikt się nie ujawnia z obawy przed inkwizycją).


    Ktoś wspominał o inkwizycji?

    Chcesz trafić do karceru Pampa?
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 28-05-2015 o 16:36



  3. #3
    Chłop Awatar Akarinos
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Ach, zapomniałem
    Procek: Intel i3 4160 2x3.6 GHz
    Grafa: nvidia geforce gtx 520
    Ram 8gb
    System: Windows 7 Professional 64 bit

  4. #4
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Jeśli chodzi o tego typu mody to przetestuj Radiusa. Mod procz zmian w rozgrywce wyłącza niepotrzebne bajery graficzne.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Kolega już gra na Radiousie.

    Ja wycisnąłem około 36 frapsów po pewnych kombinacjach, na skali Dużej, teren, trawę, niebo, drzewa, wodę dałem na maksymalną wydajność lub wydajność, cienie na jakość. Wysoko mam detale jednostek, antyaliasingx2 filtrowaniex16. To wymaga testów praktycznych, ale jestem zadowolony teraz. W większych bitwach to spada i do kilkunastu, zależy się waha ale i ponad 30 wyciska. Niestety sama gra nie jest dobrze zoptymalizowana, mam nieco silniejszy sprzęt jak Twój.

    Używanie najnowszych sterowników grafiki i programów typu Ccleaner oraz defragmentrowanie dysku systemowego i tego z grami też pomaga.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 28-05-2015 o 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •