Strona 3 z 230 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2294

Wątek: Kościół Katolicki

  1. #21
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Kakashi
    Stąd pochodzi mężczyzny i kobiety zjednoczenie, które nazywamy małżeństwem; stąd też rodzenie dzieci i ich wychowanie: widzimy, że i inne zwierzęta, także dzikie podlegają doświadczeniu tego prawa” („Ius naturale est, quod natura omnia animalia docuit; nam ius istud non humani generis proprium, sed omnium animalium [quae in caelo], quae in terra atque in mari nascuntur, avium quoque commune est. Hinc descendit maris ac feminae coniunctio, quam nos matrimonium appellamus, hinc liberorurum procreatio, hinc educatio: videmus enim cetera animalia, feras etiam, istius iuris peritia censeri” (D. Iustiniani Sacratissimi principis institutionum, II, Prooemium)
    Ależ Ty mądry jesteś. Znasz łacinę
    Szkoda tylko że zapomniałeś, że to nie rzymskie lecz polskie forum, a Polacy nie gęsi lecz swój język mają.
    Chyba zacznę pisać głagolicą żeby i mnie inni nie mogli zrozumieć bo wtedy będę mógł uchodzić za mędrca gdyż nikt mej wiedzy nie będzie mógł zweryfikować, a ja będę mógł drwić z tych którzy mnie nie będą rozumieli
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

  2. #22
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Oczywiście forumowa gwiazdeczka, oszołom numero uno nie miał już się czego się przyczepić. Jak masz pisać w ten sposób to się nie odzywaj w ogóle.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  3. #23
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    478
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Pisz tak aby każdy mógł Cię zrozumieć, a wtedy nie będę się czepiał. Przypominam, że to jest polskojęzyczne forum.
    Sprzedali Polskę: papież Pius VI, biskup Michał Sierakowski, biskup Józef Kossakowski, biskup Wojciech Skarszewski, biskup Jan Giedroyć, biskup Ignacy Massalski, prymas Władysław Łubieński, biskup Andrzej Młodziejowski, prymas Gabriel Podoski, prymas Antoni Ostrowski

  4. #24
    Podkomorzy Awatar Sam Fisher
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
    Postów
    1 664
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    24
    Otrzymał 10 podziękowań w 6 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Niklot
    Pisz tak aby każdy mógł Cię zrozumieć, a wtedy nie będę się czepiał. Przypominam, że to jest polskojęzyczne forum.
    Przecież napisałem posta po polsku, wszystko jest jasne. A tekst po łacinie jest cytatem jedynie, dodatkiem.

    Sam Fisher: [having grabbed one of the men torturing Morganholt] I already don't like you, so don't make this any worse for yourself.

  5. #25
    Lena
    Gość

    Re: Kościół Katolicki

    Panowie, proszę o spokój. W regulaminie nie ma wzmianki o zakazie używania łaciny (ty bardziej w cytatach), więc ta dyskusja jest zbyteczna.

    Cytat Zamieszczone przez Niklot
    Polacy nie gęsi lecz swój język mają.
    "Polacy nie gęsi - też swój język mają"

  6. #26
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Mikołaj Rej
    A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język maj
    :roll:

  7. #27
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Kościół Katolicki

    Ja wolałbym żyć w kraju świeckim, w którym nikt nie będzie w miejscach publicznych propagował swoich wyznań i przekonań religijnych
    Ja, podobnie jak Kwidzu, wolałbym żyć w kraju normalnym, w którym nie ma dyktatury mniejszości laickiej. W kraju, w którym w święto katolickie do kościoła idą oprócz katolików prawosławni i muzułmanie i na odwrót. W takim kraju, w którym nikt nie zabroni mi nosić krzyża, pierścienia czy chusty; w którym na plaży będę mógł zobaczyć kobiety w szatach i w toples. Takim niedoścignionym wzorem są kraje świata tureckiego jak Kazachstan.

    Chyba zacznę pisać głagolicą żeby i mnie inni nie mogli zrozumieć bo wtedy będę mógł uchodzić za mędrca gdyż nikt mej wiedzy nie będzie mógł zweryfikować, a ja będę mógł drwić z tych którzy mnie nie będą rozumieli
    Uważaj, żebyś się nie zdziwił.

  8. #28
    Pampa
    Gość

    Re: Kościół Katolicki

    ale łacina to piekny język szkoda tylko że umrały. Równie dobrze można by po arabsku pisać.

  9. #29
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Kościół Katolicki

    Cytat Zamieszczone przez Pampalinex
    ale łacina to piekny język szkoda tylko że umrały. Równie dobrze można by po arabsku pisać.
    Taa, piękny. Też tak uważałem dopóki nie zacząłem się go uczyć
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  10. #30
    voitek
    Gość

    Re: Kościół Katolicki

    Ta, jest taki piekny, ze nikt nie wie jak brzmial

Strona 3 z 230 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •