Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Tabula Rasa - Kampania EU4 Multiplayer

  1. #1
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach

    Tabula Rasa - Kampania EU4 Multiplayer

    Witam. Zachęcany przez Mackoffa postanowiłem wreszcie założyć temat. O co się rozchodzi? Proponujemy założenie własnej kampanii multiplayer w Europie Universalis 4 dla max 14 graczy. Spotykalibyśmy się raz w tygodniu na 3-4 godziny w z góry ustalonym terminie.

    Na początek sugerowane zasady (w razie pytań i niejasności pytajcie):

    TEMPO GRY:
    1) Domyślna prędkość to 3 z możliwością zmniejszenia do 2 w razie wojen.
    2) Dozwolona jest jedna pauza na miesiąc w grze (na gracza)

    OGÓLNE
    1. W czasie wojny na żądanie drugiej strony należy natychmiast podać warunki pokoju. Muszą być one realne i konkretne.
    2. Poddanie się lidera wojny silnikowej oznacza poddanie całej strony(sojuszu silnikowego)
    3. W jednej wojnie(silnikowej) można zabrać maksymalnie 99% warscore od całego sojuszu.
    4. Nie wolno wysuwać żądań dla państw, które nie uczestniczą w tej samej wojnie silnikowej.
    5. W przypadku poddania się sojuszu silnikowego, pokój podpisywany musi być z liderem (white peace można brać osobno)
    6. Jeśli celem wojny jest prowincja, musi być częścią pokoju.
    7. Po poddaniu się, pokój należy podpisać jak najszybciej i zaprzestać wszelkich walk. Poddanie się jest nieodwołalne.
    8. Przyjęte warunki pokoju nie podlegają dalszym negocjacjom.
    9. Jeśli w momencie poddania się zwycięzcy brakuje punktów DIP na zabranie wszystkich roszczeń, to musi obniżyć roszczenia. Wygrany wysyła pokój.
    10. Jeśli punkty 8 i 9 nie zostały spełnione, poszkodowany ma prawo zapauzować grę i zgłosić sytuacje do GM.
    - GM może nakazać natychmiastowe wysłanie pokoju
    - GM może podjąć decyzję o pozostawieniu pauzy do momentu podpisania pokoju.
    11. Gramy na normalnym poziomie trudności AI, bez bonusów.
    12. Zakaz transportowania armii w czasie wojny na okrętach państw neutralnych.
    13. Zakaz zrywania unii i wasalizacji kosztujących 100% Warscore.
    14. Zakaz exploitowania.
    15. Zakaz fake warów.

    REHOST:
    1) Każdy ma prawo do jednego rehosta na żądanie na sesje w dowolnym momencie.
    2) W innym wypadku niż wyżej, osoba którą rozłączyło z gry może liczyć na rehost po decyzji GMa.

    IDEE:
    1) Na każdą idee militarną należy wcześniej wybrać ideę dyplomatyczną lub administracyjną. Wyjątkiem jest Naval.

    PROWINCJE:
    1) Zakaz przenoszenia stolicy na inny kontynent.
    2) Prowincji bez core można sprzedać tylko swojemu własnemu wasalowi.

    MOD:
    1)Brak wymogu pozytywnych relacji do zawarcia sojuszu.
    2)Decyzja o tworzeniu zjednoczonych Włoch nie zmienia idei narodowych ani ustroju, nie wymaga też Rzymu.
    3)Jedno z państewek niderlandzkich dostaje dodatkowe 2-3 prowincje by stało się grywalne. (Jeśli gralibyśmy na patchu przed wyjściem Common Sense)

    Grywalne frakcje:

    - Anglia
    - Francja
    - Austria
    - Dania/Norwegia/Szwecja
    - Polska
    - Moskwa
    - Ottomani
    - Brandenburgia/Hanza
    - Mediolan/Toskania/Wenecja
    - Portugalia
    - Kastylia
    - Mamelucy
    - Timurydzi/Persja
    - Niderlandy
    - Morocco/Tlemcen/Tunis

    Co byłoby potrzebne do zrealizowania tej kampanii? Osoba z wszystkimi DLC i dobrym łączem by służyć nam jako host rozgrywki. No i musielibyśmy ustalić datę spotkań. Mi przykładowo pasują soboty (w miarę) i poniedziałki w godzinach nawet między 19:30 a 24:00. Chętni do kampanii niech podadzą swój preferowany czas i zobaczymy czy uda się coś z tego ulepić. Oprócz tego niech każdy poda 3-4 kraje z listy, którymi mógłby zagrać (zaznaczając czy kolejność ich wypisania ma znaczenie dla was czy nie).

    Lista chętnych:
    1. Arris (Brandenburgia, Szwecja, Austria, Polska) - Preferowane dni: Soboty i Poniedziałki, ewentualnie środy i czwartki.
    2. mackoff (Wenecja, Hanza, Persja) - preferowane dni: Czwartki lub Niedziele od 21:30 lub 22:00
    3. Pampa (Austria, Moskwa, Kastylia) - preferowane dni: ?
    4. Volv (Anglia, Polska, Moskwa, Włochy) - preferowane dni: Czwartki (ewentualnie się dostosuje do innych)
    5. Deathlord (Polska, Moskwa, Ottomani) - preferowane dni: Co drugi tydzien od poniedziałku do czwartku do 23 czasu polskiego i od 23 zależy która zmiana. w niedziele albo do 23 albo overnight. sobota luz chociaż czasem moge wypaść. (Problematyczne terminy ale coś może wymyślę by umożliwić grę)
    6. _yourself_ (Francja/Kastylia/Mediolan/Mamelucy) - weekendy
    7. Kobrax (Anglia, Włochy, Kastylia) - Dni rozgrywki: Cały tydzień z wyjątkiem soboty/niedzieli/piątku. Zależy jak pracuje w danym tygodniu (dowiaduję się o tym w niedzielę wieczorem).
    8. WaregWenedyjski (Skandynawia/Polska/Timurydzi/Kastylia) - weekendy
    Ostatnio edytowane przez Arris ; 09-06-2015 o 20:33

  2. #2
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Cóż, nawet i bym się chętnie pobawił w ten projekt po sesji ale jest jeden mały problem. Mianowicie jestem noobkiem w porównaniu do niektórych graczy na tym forum i mam przeczucie graniczące z pewnością że zostałbym zjedzony jako jeden z pierwszych

  3. #3
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez _yourself_ Zobacz posta
    Cóż, nawet i bym się chętnie pobawił w ten projekt po sesji ale jest jeden mały problem. Mianowicie jestem noobkiem w porównaniu do niektórych graczy na tym forum i mam przeczucie graniczące z pewnością że zostałbym zjedzony jako jeden z pierwszych
    Uwierz mi że ja także dopiero zaczynam grać w tą grę - myśle że brak doświadczenia nie powinien być powodem dla którego rezygnujesz. Poziom będzie naprawdę różny.



    Arris dopisałem siebie do listy poniżej i rozesłałem wici do zadeklarowanych graczy.

    Czekamy na odzew.

    Lista chętnych:
    1. Arris (Brandenburgia, Szwecja, Austria, Polska) - Preferowane dni: Soboty i Poniedziałki, ewentualnie środy.
    2. mackoff (Wenecja, Hanza, Persja) - preferowane dni: Czwartki lub Niedziele od 21:30 lub 22:00
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  4. #4
    Pampa
    Gość
    Też bym dołączył ale nie mam wszystkich DLC, w zasadzie to nie mam żadnego.

    Gdyby co to bym mógł wziąc Austrię, Moskwę albo Kastylię.

  5. #5
    Chłop Awatar Volv
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Po to zakładamy temat na forum orga ,a nie forum starych wyjadaczy EU żeby wszyscy bez względu na poziom mogli sobie pograć.

    W momencie gdy HOST (patrz ja) ma wszystkie DLC reszta ich nie musi posiadać gdyż będą aktywne dla wszystkich.

    Zapraszam także aby klimatycznie sobie pograć ,a nie spinać się ,że słabo komuś pójdzie ...

    Frakcje: Anglia,Polska,Moskwa,Włochy

    Dni: Czwartki (ewentualnie się dostosuje do innych)

  6. #6
    Cześnik Awatar Arris
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    219
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 40 podziękowań w 22 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volv Zobacz posta
    Po to zakładamy temat na forum orga ,a nie forum starych wyjadaczy EU żeby wszyscy bez względu na poziom mogli sobie pograć.
    Dlatego też taka a nie inna nazwa tej kampanii.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Arris za przydatny:


  8. #7
    Podczaszy Awatar Kobrax
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    622
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 57 podziękowań w 38 postach
    Mam parę pytań.
    W którym roku zaczyna się gra? To ma wpływ na dostępne nacje. Dostępne są tylko nacje z pierwszego postu? Jeżeli tak to Volv musi zmienić swoje frakcje bo w pierwszym poście nie ma ani Anglii ani Włoch.


  9. #8
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Też bym dołączył ale nie mam wszystkich DLC, w zasadzie to nie mam żadnego.

    Gdyby co to bym mógł wziąc Austrię, Moskwę albo Kastylię.
    Pampa napisz jeszcze kiedy Ci pasuje grać.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  10. #9
    Pampa
    Gość
    U mnie to jest różnie bardzo. Raczej w tygodniu.

  11. #10
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Jednak spróbuję,w końcu raz się żyje ,co do dostępności to u mnie będą to z pewnością weekendy, nacje to Francja/Kastylia/Mediolan/Mamelucy(kolejność bez znaczenia).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •