Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Co będzie po Total War: Attila (Historyczne)?

  1. #11
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Mogliby zrobić przerwę (i dlatego... pasuje mi WHTW) bym mógł zdążyć pograć w dodatkowe kampanie i nacje które czekają w kolejce. A moje oczekiwania? Powtórzę się n-ty raz:
    - "Renesans TW" jako nieustanne miejsce numer jeden z rozbudowaną kampanią amerykańską (DLC) o Imperium Inków których brakło mi w Kingdoms!
    - wobec entuzjazmu dla Zmierzchu samurajów na orgu (kompletnie miejsce i okres mnie nie interesujący i jedyna część nie zakupiona) oczekiwałbym coś z XIX w (Wojna secesyjna!, krymska itd, ale jako okres dla kampanii ogólnoświatowej to już to nie to co okresy zawarte w przedziale: starożytność-epoka napoleońska)
    - Medek III tylko aby rozpoczynał się w okresie wczesnośredniowiecznym. Wiem, powielenie w dużej części Attyli. Jaki by nie był: Medek kupuję w ciemno!
    - Empire TW II. Odsłona strasznie "jechana" na orgu. A dla mnie całkiem apetyczna. Na następną odsłonę też bym nie narzekał.
    - Mimo moich zainteresowań także militarną historią XXw nie czułbym gry WWI TW albo późniejszych.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #12
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Gajuszu secesyjna jak dla mnie raczej jako większe DLC, bo sama w sobie moim zdaniem nie nadaje się na samodzielny tytuł z racji zbyt małej różnorodności nacji

  3. #13
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Przypomnij mi, ile nacji ma tak chwalony Zmierzch samurajów? Wielka jest różnorodność jednostek? Jest wydany jako samodzielny tytuł? W secesyjnej dyplomacja na początkowym etapie gry powinna mieć niezłe pole do popisu. Ile stanów się wahało? Nie bronię wojny secesyjnej jak niepodległości jako tytuł. Chciałem pokazać, że w XIX wieku były konflikty które pasowałyby do serii jako rozbudowane DLC, natomiast wszechświatowa kampania byłaby trochę... dziwna jak dla mnie.

    -Jeżeli chodzi o wzmiankowany Renesans. Trochę nieczytelnie napisałem przy okazji kampanii amerykańskiej. Chodziło mi o to, żeby tym razem mapa sięgnęła Imperium Inków, których tak bardzo mi brakowało. Zresztą nie wiem czym kierowali się twórcy omijając ten kierunek konkwisty.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #14
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ca ja bym chciał? W sumie każda opcja poza W1 mi pasuje.
    - medek3 jak najbardziej tylko na dużej mapie, a jak zrobią go na wzór R2 (paczki nacji i mini kampanie) to będzie hit. Do tego wybór miedzy wczesnym i późnym okresem startowym.
    - Empire2 - w sumie to mój drugi po romku2 najczęściej i najwięcej grany tw. Ale to tylko na nowym silniku. Przy czym on sam akurat nie zestarzał się jeszcze aż tak bardzo.
    - 17 wiek chyba (czasy miedzy medkiem a empire).

    Tak po prawdzie powiem tylko że cały cykl wszedł w za szybki cykl wydawniczy, ewentualnie to ja mam dużo mniej czasu. W samym ramku2 zostało mi do zabawy ponad połowa nacji. A o Attyli nawet nie wspomnę.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 01-06-2015 o 10:24

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #15
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach
    Każdy okres historyczny będzie mnie ciekawil. Nie mniej jednak w ostatnich częściach zaniedbano flotę. Nie chodzi przy tym o samą mechanikę bitew, a znaczenie floty. W pierwszym Rome duże znaczenie miało blokowanie portów. Empire zapewniało bardzo duże znaczenie floty (handel). Natomiast późniejsze części jakkolwiek rozwinęły mechanikę bitew morskich, to pozbawiły grę tego znaczenia (ok, starożytności nie można porównywać z nowożytnością w tym zakresie, ale nikt mi nie wmówi, że towary przewożono wyłącznie na wołach i osiołkach. Ai niemal nie blokuje portów, nie rabuje szlaków handlowych (co na lądzie robi cały czas).
    Więc w nowej części nieważny będzie okres czasu, a użycie floty.
    Wojny światowe tez mogą być w tym zakresie dobre.

  6. #16
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Gajuszu co do Fots to chwalą bo grali a ty nie grałeś i się czepiasz. To jeden z lepszych TW, tak jak i cały Shogun. Spróbuj to zobaczysz.

    Empire to kicha bo po 1 to sam okres jest strasznie drętwy. Ot grupki bogu ducha winnych ludzi podchodzą do siebie na 80m i strzelają do siebie ;/ - Oczywiście jest kilka ciekawszych momentów w XVIII w. ale po 2 to sam system gry i oprawa jest strasznie odpychająca. Napoleon niby podobny a miażdży Empire tak że bardziej się nie da.

    Arroyo - weż z tymi DLC przestań. Fajnie jak jakieś większe wyjdzie raz na 2/3 miesiące ale z pierwszego postu można wywnioskować to że niezależnie co będzie następnym total warem to musi być tam dużo dlc bo inaczej będzie słaby. serio...
    A i co ma jeden oddział studia z Australii który medka 2 zrobił dawno temu do prawdopodobnego Medievala 3?
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  7. #17
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Andrij, nie czepiam się, tylko stawiam za realny wzór tego, co jest tu atakowane przy okazji "wirtualnej", póki co, secesyjnej. Przy jednej odsłonie to samo jest gut, przy drugiej bee? Na przykład wbrew pozorom nawet po stronie Północy była duża różnorodność pułków ochotniczych. O Południu wszyscy chyba zdają sobie sprawę.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #18
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Akurat XVIII w jest bardzo ciekawy tylko został w grze słabo przedstawiony. Jednostki kopiuj wklej, prowincje wielkości całego kraju i popsute ai bitewne.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Shay w sumie to o coś takiego mi chodziło. Taka Francja to jedna prowincja. Gdzie tu jest logika jak Holandia może w 2 tury zająć całą Francję atakując jedno głupie miasto? (Po prostu subiektywnie nie lubię XVIII w.)
    Gajusz - ja nie atakuje pomysłu wojny secesyjnej i sam uważam żę było by to ciekawa opcja jako dodatek do pełnego total wara bo Fots JEST dodatkiem a nie osobną częścią. Tylko takim trochę większym niż pozorne dodatki jak dlc z kampaniami w Romku i w Attyli czy nawet Kingdoms choćby. - Fots to coś jak BI do Roma I.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  10. #20
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    -Jeżeli chodzi o wzmiankowany Renesans. Trochę nieczytelnie napisałem przy okazji kampanii amerykańskiej. Chodziło mi o to, żeby tym razem mapa sięgnęła Imperium Inków, których tak bardzo mi brakowało. Zresztą nie wiem czym kierowali się twórcy omijając ten kierunek konkwisty.
    Myślę że podstawowym powodem byłby rozmiar mapy takiej kampanii(od Rio Grande aż po Patagonię) nawet uwzględniając "wykrojenie" wschodnich krain geograficznych leżących po drugiej stronie Andów.O ile w samej Mezoameryce nie ma problemu z ilością możliwych frakcji (tak jak w dodatku Kingdoms) to problem zaczyna się pojawiać na ziemiach obecnych państw jak Nikaragua,Honduras,Panama,Kostaryka gdzie Hiszpanie mieli do czynienia z prymitywnymi kulturami plemiennymi których poziom można określić jako stan pomiędzy ludami Amazonki a państwami-miastami Majów.W większości nawet nie znamy z imienia tychże pierwotnych mieszkańców.
    Już lepiej wygląda sytuacja w Ekwadorze oraz Kolumbii zamieszkałych przez plemiona Czibcza i Arawak które przed pojawieniem się Hiszpanów zostały podbite i włączone w skład państwa Inków.Co do jego samego należałoby rozważyć opcję rozpoczęcia kampanii tą frakcją,czyli okresu wojny domowej pomiędzy Huascarem a Atahualpą czy też zaraz po jej zakończeniu.Oprócz tego pojawia sie problem z ilością nacji w granicach samego Peru pomimo że szacuje się liczbę zamieszkujących w nim plemion na ok.200 to na pierwszy plan wysuwają sie oczywiście Inkowie,zaraz po nich Indianie Ajmara (którzy jednak w okresie konkwisty nie byli wolnym narodem) oraz liczne ludy obecnego Chile którego południe skutecznie stawiało opór zarówno wojskom z Cuzco jak i samym Hiszpanom.Tutaj na pierwszy plan wychodzą Arukanie.
    Oczywiście nie mam nic przeciwko pojawieniu sie takiej kampanii.
    Natomiast wracając do głównego zagadnienia zawartego w tym temacie po raz kolejny optuję za okresem Średniowiecza zawartego w okresie pomiędzy panowaniem Karola Wielkiego a odkryciami geograficznymi.Mnogość możliwych frakcji oraz różnorodność ich jednostek a także ilość prawdopodobnych dodatków z pewnością by zadowoliła największych maruderów.Na dalszym miejscu z chęcią bym widział Europę okresu Renesansu a póżńiej wieku XVII.
    P.S.Tutaj przydałaby się sonda
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 01-06-2015 o 12:46


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •