Strona 5 z 40 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 392

Wątek: Co będzie po Warhammer?

  1. #41
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wizja Medka3 na nowym silniku. Gdzie będzie ponad 100 nacji i grywalnych tak koło 30. Na mapie powiększonej niż ta z dwójki o tereny azjatyckie.
    Jeszcze bardziej rozwinięta linia dynastyczna i tytularna.
    Lepsza dyplomacja, ustrój Cesarstwa, wasalizacja.
    Dużo więcej jednostek.

    Marzy mi się TW na olbrzymiej mapie z Ameryką Europą i Azją. A w nacjach Europejczycy + Chińczycy/Japończycy + Aztekowie i Majowie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  3. #42
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Ja najbardziej chciałbym XVIIw. i Chiny. Obydwa te okresy nie były jeszcze w serii. Poza tym w każdym z nich moglibyśmy dostać dużo mini-kampanii. Wspomniany XIXw. według mnie nie wyszedłby za dobrze. FotS pokazał, że CA nie radzi sobie z nowoczesną bronią palną.
    Jednak wydaje mi się, że mogą zacząć się trzecie części. Jeśli tak to dla mnie mógłby być nowy Shogun, ale na 99% byłby to Medieval. W sumie gdyby dobrze go zrobili, mógłby nawet uchodliwie wyjść. Najważniejsze byłoby powiększenie mapy, żeby była możliwość pogrania jakimś cywilizowanym państwem. Na pewno powinniśmy dostać dużą część Afryki, bo trochę tam się działo w średniowieczu (Songhaj, Mali, Etiopia). Do tego trzeba by poszerzyć wschód. W końcu mogliby dać Mongołów grywalnych (zwłaszcza, że w Attyli pokazali, że kampanie nomadami potrafią zrobić bardzo dobrze), do tego Chiny, Indie. Co do Ameryki, to bardziej na mini-kampanię mi pasuje (chciałbym powstanie państwa Azteków), chociaż odwzorowanie tamtejszych frakcji w Kingdoms nie wyszło CA najlepiej. Do tego, w końcu, bitwy mogłyby oddawać realia epoki. Konnica powinna być bardzo silna i stanowić całość lub większość naszej armii. W Medievalu 2 piechota była zbyt mocna, przez co bitwy miały mało wspólnego z przedstawioną epoką. Najlepsza była obecność polskiej piechoty w "historycznej" bitwie pod Grunwaldem.
    Także, w skrócie, żeby Medieval 3 mnie zainteresował to chciałbym:
    1. znacznie powiększoną mapę;
    2. grywalnych Mongołów;
    3. odpowiednio silną jazdę i zmniejszenie roli piechoty.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #43
    Pampa
    Gość
    Nigdy nie zrozumiem idei tematów tego typu. Zauważcie że w absolutnie KAŻDYM z nich pojawiają się te same propozycje, te same kłótnie i bardzo podobne posty. Gdybologia jest nudna.

  5. #44
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Po to jest forum żeby dyskutować, gdybać, itd

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  6. #45
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez ituriel32 Zobacz posta
    Marzy mi się TW na olbrzymiej mapie z Ameryką Europą i Azją. A w nacjach Europejczycy + Chińczycy/Japończycy + Aztekowie i Majowie.
    Z kulturami prekolumbijskimi byłby drobny problem gdyż Majowie pojawiają się już jako zorganizowane miasta-państwa(Tikal,Uaxactun) w czasach kiedy jeszcze istniało Cesarstwo Zachodniorzymskie.Natomiast Mexicas wchodzą na scenę dziejową już w XIIw. ale dopiero dwa stulecia póżniej można o nich mówić w sensie historycznym (1325) kiedy wreszcie po opuszczeniu Aztlan dotarli nad jezioro Texcoco.
    Ponadto ekspansja tych ludów oraz innych na terenie Mezoameryki kończyłaby się na obszarze Nowego Świata z braku technologi umożliwiających pokonanie Pacyfiku lub Atlantyku gdyż o kulistości globu miały pojęcie w przeciwieństwie do ówczesnej Europy.Chociaż pozostaje Cieśnina Beringa jako alternatywa do podboju Azji.

    Tak na koniec proponuję zrobienie jakieś sondy a tego który bezbłędnie odgadnie kolejny produkt CA obdarować specjalną rangą .


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #46
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Popieram z tą sondą
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  8. #47
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Tak po zastanowieniu, to Mezoameryka też nadałaby się na osobną grę, ale już szybciej Chińczyków dostaniemy zapewne. W podstawce widziałbym okres klasyczny cywilizacji Majów z miastami-państwami jak Palenque, Tikal, Copan i oczywiście Teotihuacan. Na mniejszy dodatek podboje azteckie, a na pudełkowy czasy konkwistadorów.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #48
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Chaak Zobacz posta
    W podstawce widziałbym okres klasyczny cywilizacji Majów z miastami-państwami jak Palenque, Tikal, Copan i oczywiście Teotihuacan. Na mniejszy dodatek podboje azteckie, a na pudełkowy czasy konkwistadorów.
    Teotihuacan prowadziło jedynie handel z miastami Majów i nie było w żaden sposób od nich zależne.Chyba że wymieniając to miasto miałeś na myśli kulturę Teotihuacan jako odrębną frakcję.Jednakże sposób jego zamieszczenia w Twojej wypowiedzi zaraz po wymienionych miastach Majów może wprowadzić laików w błąd.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #49
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Trochę zbyt skrótowo to ująłem, ale jestem świadomy jego nie-majańskiej kultury. Chodziło mi o grę w okresie klasycznym Majów, ale zawierającą też tereny poza ich władzą. W ogóle to każde z miast widziałbym jako osobną frakcję. Poza tym, oprócz handlu, to chyba coś więcej na rzeczy było, tyle że w drugą stronę. Gdzieś słyszałem teorie, że Teotihucuan "podrzucało" swoich władców do niektórych miast Majów.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  11. #50
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    W zasadzie każde miasto było oddzielnym państwem powiązanym z innymi miastami-państwami sojuszami oraz więzami krwi stąd teoria o której mówisz jest faktem gdyż osłabianie królewskiej dynastii panującej danego miasta poprzez ożenek z przedstawicielem innej dynastii było dość nagminne w Mezoameryce a zwłaszcza w kulturze Majów.Prosty środek do wydziedziczenia rodowitych władców i przejęcia nowych terytoriów.Stąd też między innymi brała się przyczyna nieustających wojen wyniszczających ta kulturę.
    Co do samego Teotihuacan to jego potęga opierała się na handlu oraz ośrodku religijnym który dla ówczesnych był tym czym jest Mekka dla muzułmanów.Kiedy pojawili się Toltekowie nie było komu bronić miasta które nie posiadało własnej armii.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 5 z 40 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •