Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Powrót do gry - prosba o przypomnienie

  1. #1
    Chłop Awatar philip79
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Powrót do gry - prosba o przypomnienie

    Witam.

    Po kilku latach postanowiłem powrócić i trochę pograć w napoleona przy którym spedziłem swojego czasu nieco godzin. Okazało się, że pewne rzeczy uleciały z głowy, także za sprawą kolejnych części w które się także grało. Głównie rozchodziło tu się o sprawy związane z mechaniką gry i modyfikacjami. Na szczęście dzięki temu zacnemu forum wiele rzeczy przypomniałem sobie, jednak nie wszystkie, dlatego chciałem skierować kilka pytań z prośbą o przypomnienie. I z góry przepraszam jeśli nie znalazłem wątków wyjaśniających moje pytania.

    Z pewnością w trakcje gry przypomni mi się więcej kwestii, które chciałbym rozwiązać, aby uzyskać max realizm, wtedy pozwolę sobie dodać do tego tematu.

    Na tą chwilę, jeśli chodzi o mechanikę to na ta chwilę przypomniała mi się jedna, bardzo ważna dla mnie kwestia:

    - Jak ma się sprawa ze strzelaniem pułku(jednostki)? wizualnie pokazuje nam, ze tylko pierwszy szereg strzela i przeładowywuje, bo jeśli tak, to jedyną formacją która daje max siłe ognia jest ustawienie żołnierzy tylko w 1 szereg, co wygląda nieco kuriozalnie, aż odechciewa sie grać.
    Tylko, czy tak jest jak widać na ekranie, czy w rzeczywistości ta sprawa jest jakos rozwiazana (np pierwszy szereg strzela, a pozostałe przeładowuja i podają broń, lub po prostu strzelają 3 szeregi tylko nie jest to ujęte w animacji). W kazdym razie chodzi o to, żeby ta siła ognia była maksymalna juz przy zachowaniu max 3 szeregów, które historycznie wtedy strzelały.

    - zauwazyłem, że jest duży problem z modami, a dokładnie z wygasłymi linkami do nich, dlatego chciałem zapytać, który z modów wypadało by zainstalować, jeśli chodzi o zbalansowanie na bardziej autentyczne takich elementów jak:
    celności muszkietów, zasięgu strzału, walki wręcz, prędkości poruszania się jednostek, oraz kwestii związanych z artylerią.
    Chodzi także o uwzglednienie historyczności jednostek i ich cech (np używanie gwintowanej broni przez jednostki strz. wyborowych)




    Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Modów nie używam i się na nich nie znam więc nie pomogę. Jeśli idzie o strzelanie to niestety jest ostrzał TYLKO PIERWSZEGO SZEREGU. Nie ma żadnych ukrytych strzałów, czy statystyk pokazujących co innego niż widzisz na ekranie. Nic z tym nie zrobisz, dla maksymalnych efektów trzeba rozciągać jednostkę tak bardzo jak tylko się da. Wygląda to niedorzecznie, sztucznie, ahistorycznie, nierealnie, strasznie odpycha... no ale trudno, tak jest. Jedyną wadą rozciągniętego oddziału jest jego podatność na szarżę kawalerii (oczywiście jeśli dobiegnie) i, z moich obserwacji, mniejsza efektywność w walec wręcz z innym oddziałem piechoty. Gorzej też się nim manewruje. No ale zawsze można formować jednostkę w trzy rzędy, wygląda to ładnie, a przy okazji dajesz komputerowi jakąś szansę, wyrównując ilość strzelających, bo on tylko tak ustawia oddziały.

  3. #3
    Ranga Stara Gwardia, która wyparowała podczas zmian Awatar Wielki Mistrz Malborka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 168
    Tournaments Joined
    6
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    10
    Otrzymał 98 podziękowań w 83 postach
    W lekkiej piechocie strzelają trzy rzędy a jeśli jest odpowiednie pochylenie terenu to wszystkie. Jak z liniówką i pochyłością nie jestem pewien ale chyba dalej jeden.
    Szukasz mocnej i wyluzowanej ekipy do gry w Total Wary? Zapraszam do SUNTZU! Napisz do mnie na steam.
    Odwiedź nasz kanał na YouTubie jeśli chcesz obejrzeć emocjonujące bitwy z Total Warów na najwyższym poziomie lub luźne zabawne materiały z udziałem naszych klanowiczów.
    Działacz i główny koordynator polskiej sceny multiplayer w Arenie Polskiej Społeczności Klanowej. Organizator Piątków z Areną co tydzień od 20:00.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    116
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Jeśli szukasz takiego NTW w którym nie ma cienkich (niekoniecznie czerwonych) lini to pozostają mody. Z poszczególnymi elementami gry bywa różnie - kwestia indywidualnego odbioru. Do najpopularniejszych NTW3, DarthMod i LME dodałbym TROM2 - musisz przetestować co Ci odpowiada. Stary Napek potrafi z nimi dostarczyć nowych wrażeń

  5. #5
    Łowczy Awatar Mitusonator
    Dołączył
    Mar 2013
    Postów
    161
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Z mechaniki bitew najlepszy jest Napoleonic 3, a z kampanii LME (oczywiście moim zdaniem ).

  6. #6
    Chłop Awatar philip79
    Dołączył
    Nov 2013
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Tak, niestety bez modów ani rusz w tej sytuacji.
    Kwestię ze strzelającymi rzędami całkiem ładnie rozwiązuje mod Napoleon realism, z resztą nie tylko.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •