Witam.

Po kilku latach postanowiłem powrócić i trochę pograć w napoleona przy którym spedziłem swojego czasu nieco godzin. Okazało się, że pewne rzeczy uleciały z głowy, także za sprawą kolejnych części w które się także grało. Głównie rozchodziło tu się o sprawy związane z mechaniką gry i modyfikacjami. Na szczęście dzięki temu zacnemu forum wiele rzeczy przypomniałem sobie, jednak nie wszystkie, dlatego chciałem skierować kilka pytań z prośbą o przypomnienie. I z góry przepraszam jeśli nie znalazłem wątków wyjaśniających moje pytania.

Z pewnością w trakcje gry przypomni mi się więcej kwestii, które chciałbym rozwiązać, aby uzyskać max realizm, wtedy pozwolę sobie dodać do tego tematu.

Na tą chwilę, jeśli chodzi o mechanikę to na ta chwilę przypomniała mi się jedna, bardzo ważna dla mnie kwestia:

- Jak ma się sprawa ze strzelaniem pułku(jednostki)? wizualnie pokazuje nam, ze tylko pierwszy szereg strzela i przeładowywuje, bo jeśli tak, to jedyną formacją która daje max siłe ognia jest ustawienie żołnierzy tylko w 1 szereg, co wygląda nieco kuriozalnie, aż odechciewa sie grać.
Tylko, czy tak jest jak widać na ekranie, czy w rzeczywistości ta sprawa jest jakos rozwiazana (np pierwszy szereg strzela, a pozostałe przeładowuja i podają broń, lub po prostu strzelają 3 szeregi tylko nie jest to ujęte w animacji). W kazdym razie chodzi o to, żeby ta siła ognia była maksymalna juz przy zachowaniu max 3 szeregów, które historycznie wtedy strzelały.

- zauwazyłem, że jest duży problem z modami, a dokładnie z wygasłymi linkami do nich, dlatego chciałem zapytać, który z modów wypadało by zainstalować, jeśli chodzi o zbalansowanie na bardziej autentyczne takich elementów jak:
celności muszkietów, zasięgu strzału, walki wręcz, prędkości poruszania się jednostek, oraz kwestii związanych z artylerią.
Chodzi także o uwzglednienie historyczności jednostek i ich cech (np używanie gwintowanej broni przez jednostki strz. wyborowych)




Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.