Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Trudna bitwa

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Trudna bitwa

    Nie wiem jak ugryźć przeciwnika. On ma przewagę liczebną, a ja mam tylko dwa odziały łuczników i nie mam konnicy, nie licząc generała. Dodatkowo muszę wzmocnić tyły oddziałami ashingaru z yari bo inaczej on zaatakuje moje tyły konnicą.

    Bitwa ma miejsce na polu bitwy ponieważ jeżeli on utrzyma oblężenie, wezwie posiłki i w ogóle przegram na całej linii.



  2. #2
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Spokojnie ich zmieciesz samurajami i świtą. Ashigaru niech osłaniają tyły i flanki.

  3. #3
    sadam86
    Gość
    Ja bym sobie zapisał i trwał oblegany, jeśli ewidentnie dojdą posiłki to wczytał, a tak to czekał aż wróg weźmie się do zdobywania zamku. Kiedy będzie szturmował to bitwa jest spokojnie do wygrania, bo nie dość że część spadnie z murów, to i konnica utraci znaczenie. Łuki wiele nie zdziałają, a masz lepsze jednostki, może wrogów wielu nie ubijesz, ale stracą morale i zwieją.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie zaatakowałem go, nastąpiła nowa runda i doszły 2 duże armie wroga. Miażdżąca przewaga rodu Ikko-ikki.

    Muszę cofnąć się save'wami o 10 tur do tyłu albo najlepiej zacząć grę od nowa. Poziom trudności "trudny" mnie przerasta, na "normalnym" jeszcze sobie radziłem.

  5. #5
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    210
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 25 podziękowań w 19 postach
    Eee, bitewka spokojnie do wygrania, nawet na trudnym. Całość opiera się na tych siedmiu oddziałach samurajów. Ashigaru z garnizonu puszczasz przodem by zebrali ostrzał. Nie dobiegną ale zasłonią główne natarcie. Reszta ashigaru kryje flanki i tyły głównych sił czyli samurajów, ostatecznie zamykają wroga w kotle. Chociaż katany do spółki z yari przemielą wroga zanim zdąży cokolwiek zrobić. Przy tej ilości włóczni w twojej armii nie musisz obawiać się ich kawalerii, jedyne zagrożenie to te łuki.

    Nie wczytuj, szkoda postępów, spróbuj rozegrać tę bitwę i napisz jak poszło

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    zawsze możesz sprowokować jego atak swoim dowódcą. Ustaw sobie wojska, a potem wyjedź naprzód generałem. gdy coś go zaatakuje, to uciekasz na tyły np. przez włócznie gdy będzie to wroga kawaleria itd. Tę bitwę powinieneś spokojnie wygrać, gorzej z tymi kolejnymi armiami. Zawsze możesz się bronić w polu kawalerią, choć też byś musiał mieć minimum ze 4 jednostki.

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ja w to dopiero zacząłem grać więc mi to słabo idzie ;<

    _________
    niania do dziecka pozycjonowanie kraków pozycjonowanie stron katowice
    Ostatnio edytowane przez rajan ; 14-04-2016 o 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •