Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Ambasada Nowogrodu Wielkiego

  1. #1
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Ambasada Nowogrodu Wielkiego

    Sojusze:
    Egipt
    Wikingowie
    PONy:


    Prawa handlowe:
    Polska
    Egipt
    Bizancjum

    Wojny:


    Witamy
    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 17-09-2015 o 20:37

  2. #2
    Podstoli
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 20 podziękowań w 18 postach
    Węgry proponują handel na dobry początek

  3. #3
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    przyjmujemy
    na dobry początek

  4. #4
    Podstoli
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 20 podziękowań w 18 postach
    Piszemy do Was w dwóch sprawach. Pierwsza jest informacyjna, a druga do negocjacji.
    1. Po pierwsze dyplomatę z propozycja handlu wyślemy do Was, gdy uregulujemy zaległe umowy, przede wszystkim z Gruzją. Oczywiście przyjmiemy Waszego ambasadora, jeśli chcecie szybciej zawiązać handel.
    2. Druga kwestia dotyczy ataku na nasze siły na ziemi Ukrainy, bez ostrzeżeń w prywatnym liście bądź w ambasadzie. Mimo tego nieprzyjemnego incydentu, chcecie naprawić stosunki, aczkolwiek nie mogę zignorować zabitych Węgrów pod Kijowem. Dlatego jestem gotów zawrzeć pakt o nieagresji do 25-tej tur. Jednak biorąc pod uwagę, że nie oblegałem Kijowa, a wy mogliście mi wysłać ostrzeżenie. I tu przechodzimy do negocjacji. Czy Nowogród może zaproponować coś ekstra do PONu w zamian z zabitych naszych żołnierzy?

  5. #5
    Podstoli
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 20 podziękowań w 18 postach
    Przez prywatna korespondencję doszliśmy do porozumienia. Umowa jest następująca:
    1. Nowogród wypłaca odszkodowanie Węgrom w wysokości 2000 florenów za zaatakowanie bez uprzedzenia naszych sił.
    2. Siły zbrojne Węgier zaprzestają przemieszczać się po łuku nad Krymem i przechodzą do defensywy w wojnie z Ukrainą.
    3. Nowogród i Węgry zawierają pokój.
    4. Zawarty zostanie Pakt o Nieagresji miedzy naszymi narodami do 25-tej tury włącznie.
    5. Nie wprowadzamy naszych agentów na ziemie drugiego. Chodzi o wszystkich wykrytych agentów, a głównie religijnych. Wyznajemy różne wiary, niech jeden uszanuje w tym drugiego. Swojego biskupa szybko wycofamy z Ukrainy. Oczywiście pojawienie się takowego agenta jednego państwa na terytorium drugiego nie będzie od razu uznane za wojnę, ale będzie uznane za wielce niestosowne i zostaną podjęte ważne kroki, polityczne bądź konfliktowe. Piąty punkt nie był omawiany w liście prywatnym, ale wierzę, że możemy w tej kwestii dojść do porozumienia.
    Niech Władca Nowogrodu potwierdzi to w swojej ambasadzie, że doszliśmy do porozumienia. Oczywiście, jeśli macie zastrzeżenia do punktu piątego, nie omówionego w prywatnej korespondencji, to chętnie skorygujemy ten punkt.
    Czarny Generał Organizacji i Narodu Węgierskiego
    Wojtascythe

  6. #6
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    Potwierdzam warunki porozumienia
    i godzę się również z punktem 5

  7. #7
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Jaka jest odpowiedź władcy Nowogrodu na naszą propozycję handlu? Prosimy o oficjalne stanowisko w tej sprawie bowiem w poprzedniej turze ją składaliśmy i została odrzucona.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  8. #8
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    również przyjmujemy

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 20 podziękowań w 18 postach
    Otrzymałem od Was ambasadora, tak też warunki między nami zostały spełnione. PON potwierdzony w mojej ambasadzie.

  10. #10
    Podstoli
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    30
    Otrzymał 20 podziękowań w 18 postach
    Piszę do Władcy Nowogrodu w sprawie Waszego agenta, który przekroczył granicę Polski i Węgier. Jest to zwykły kupiec, jednak nie ustaliliśmy żadnych kwestii związanych z kupcami. Po pierwsze jest on dla Was źródłem dochodu wykorzystując nasze surowce. Po drugie jest też dodatkową parą oczu, które niekoniecznie są mile widziane wewnątrz naszego kraju.
    Prosimy o wypowiedzenie się w tej kwestii. Powinniśmy ustalić kwestię prawa przemarszu dla kupców ze stosownym wyprzedzeniem. Myślę, że możemy przeprowadzić negocjacje w kwestii dostępu kupców do naszych wzajemnych surowców.
    Jeśli jednak nie dojdziemy w tej kwestii do konsensusu bądź nie otrzymamy od Was w tej sprawie jakiejkolwiek odpowiedzi, to będziemy zmuszeni wyprosić Waszego kupca z naszego kraju. A jeśli zostanie to zignorowane, to będziemy musieli podjąć odpowiednie kroki.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •