Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Mody na Windows 10

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Mody na Windows 10

    Jak w temacie, nie bardzo mi chcą działać mody na Win10, samo Kingdoms działa. Jakieś porady mile widziane.

  2. #2
    sadam86
    Gość
    Może niezbyt odkrywcza, ale wrócić do poprzedniego systemu. Mi osobiście 10 jakoś nie podeszła, wróciłem do 7 i nie mam problemów

  3. #3
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    W świecie gier czas mija szybko i nasz poczciwy Medek2 jest już właściwie stary jak świat Aż dziw, że chociaż czysty Kingdoms na "dziesiątce" działa. Popróbuj z uruchamianiem w trybie zgodności z win7 czy XP, o ile jest taka opcja, ustaw to zarówno przy skrócie do Kingdomsa, jak i w skrótach uruchamiających mody. Jeśli nie, pozostaje rozwiązanie podane przez sadama Tym bardziej, że jakoś strasznie innowacyjny i odkrywczy ten nowy Windows raczej nie jest. Zapewne w mniej lub bardziej odległej przyszłości totalwarowi magicy wymyślą rozwiązanie tego problemu.

  4. #4
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez HellVard Zobacz posta
    W świecie gier czas mija szybko i nasz poczciwy Medek2 jest już właściwie stary jak świat Aż dziw, że chociaż czysty Kingdoms na "dziesiątce" działa. Popróbuj z uruchamianiem w trybie zgodności z win7 czy XP, o ile jest taka opcja, ustaw to zarówno przy skrócie do Kingdomsa, jak i w skrótach uruchamiających mody. Jeśli nie, pozostaje rozwiązanie podane przez sadama Tym bardziej, że jakoś strasznie innowacyjny i odkrywczy ten nowy Windows raczej nie jest. Zapewne w mniej lub bardziej odległej przyszłości totalwarowi magicy wymyślą rozwiązanie tego problemu.
    Przy części gier pomogła podmiana exe na cracka(tak wiem, że jest to niezbyt legalne, ale nie da się inaczej, jak się nie ma wersji ze Steam), bo niestety Windows blokuje wszelkie DRM na bazie płyt.
    Mi przy M2 działają wszystkie mody jakie instaluje, jak możesz to go odinstaluj, wyczyść wszystkie jego foldery i zainstaluj od nowa.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Draken ; 06-09-2015 o 10:44
    Stary nick: Drakensang

  5. #5
    sadam86
    Gość
    Jeszcze taka myśl mnie naszła, zostawić 10 i na innej partycji wgrać 7. Operować na 2 systemach i jak chce się pograć w mody startować na 7-ce. Tak np. miałem z Vistą i XP, Vista na C XP na D, tylko pytanie czy 10 taką sytuację dopuszcza?

  6. #6
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez sadam86 Zobacz posta
    Jeszcze taka myśl mnie naszła, zostawić 10 i na innej partycji wgrać 7. Operować na 2 systemach i jak chce się pograć w mody startować na 7-ce. Tak np. miałem z Vistą i XP, Vista na C XP na D, tylko pytanie czy 10 taką sytuację dopuszcza?
    Powinno się udać, ale najpierw spróbuj wyczyścić wszystkie pliki medievala i zainstaluj od nowa. Instalowałem TATW, CoW, EB 2 i żadnych problemów nie uświadczyłem.
    Jedynym problemem z 10 jest zmiana w jego sposobie odpalania, on nie używa Master Boot Record, a inny sposób. Podczas gdy wszystko do 7 włącznie tego używało i mogą sobie nawzajem kasować sektory, z których się odpalają.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

  7. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mody do Kingdoms obecnie działają na Windows 10, zagrałem kilka tur na Broken Crescent testowo. Reinstalowałem sterowniki od grafiki i się udało. MOS 1.7 o CoW tez działa jak na razie, zobaczę jak dalej. Jak w tygodniu coś pogram, dziś mam robotę. Chwilowo nie wracam do 7, dam szanse Win10. Ma swoje zalety.

    Przy czym mody zaczęły działać po wyłączeniu UAC w Win10, ma wersję z płyty. Teraz UAC włączyłem i zobaczę w tygodniu czy na włączonym pójdzie, i czy to było źródło problemu.

  8. #8
    Chłop Awatar SzymonDeath
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 23 podziękowań w 10 postach
    A ja mam Windows 10 i mi działa wszystko ładnie obecnie mam tylko MoS 1.7 i nie ma problemów

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    507
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 35 podziękowań w 30 postach
    Wszystko co nie używa SecuRom czy innych DRM z płytą powinno działać bez wielkich problemów. Jak coś używa DRM z płyty to, może nie działać, albo się dziwnie zachowywać.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    Stary nick: Drakensang

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •