Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Gra Himjarytami

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Himjarytami

    Zapraszam do dyskusji.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  3. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Jeszcze nie grałem, ale z wyglądu wyglądają bardzo ciekawie i różnorodnie. Mają najwięcej nowych modeli uzbrojenia (spośród innych frakcji z DLC i FLC) i co mi się podoba - wiele akcentów żydowskich. Frakcja judejska z Rome 2 była kopią hellenistycznych w RTW2. Tutaj mamy to czego nam zabrakło np. zelotów. Zobaczymy jak się nimi gra.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  4. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Kampania Himyarem rozpoczeta =) Calkiem ciekawie sie gra. Nie jest to najmocniejsza frakcja na poczatku kampanii ale rowniesz nie najgorsza. Zapraszam do ogladania, mozecie sobie zobaczyc nowe jednostki dostepne zaraz na wstepie kampani.

    Moja Kampania Himyarem: (ps. jesli link nie dziala to widocznie dalej sie buforuje)

    https://www.youtube.com/watch?v=zAQQG4vij1M

  5. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAssurbanipal Zobacz posta
    Jeszcze nie grałem, ale z wyglądu wyglądają bardzo ciekawie i różnorodnie. Mają najwięcej nowych modeli uzbrojenia (spośród innych frakcji z DLC i FLC) i co mi się podoba - wiele akcentów żydowskich. Frakcja judejska z Rome 2 była kopią hellenistycznych w RTW2. Tutaj mamy to czego nam zabrakło np. zelotów. Zobaczymy jak się nimi gra.
    Z tymi Zelotami to chyba jednak przegięli gdyż ostatni z nich sami siebie wykończyli podczas oblężenia Masady a panowie z CA ich wskrzeszają na potrzeby gry ponad trzy stulecia póżniej.Co do jednostki Zealot Sicarius to chyba nic specjalnego (jeszcze nie grałem tą nacją nawet na custom battle) gdyż powinien to być wyglądający pospolicie i nie rzucający się w oczy zabójca uzbrojony w krótki sztylet którego używał do likwidacji Rzymian i kolaborantów aby po zamachu szybko się wtopić w tłum (zatem jakieś bonusy dla partyzantki lub maskowania być powinny).


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #5
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Veni, vidi, vici.
    Ogólnie chciałem zagrać Aksum w tym DLC, ale sprawdzałem wszystkie nowe frakcje i jakoś tak zostałem przy Himjarze.
    Na starcie zająłem zniszczony region w Arabii, a krótko potem Aksumici wypowiedzieli mi wojnę, po której zyskałem nowe tereny w Afryce. Po tym zacząłem wojnę z ERE (w celu zdobycia dostępu do Morza Śródziemnego), która trwała prawie do końca kampanii. Przy tej okazji Sasanidzi zostali moim sojusznikiem. Niestety dostęp do morza nie dał mi takich zysków z handlu jak planowałem, bo prawie cała Europa była zniszczona, jednak pod koniec zaczęła się odbudowywać.
    Położenie startowe jest całkiem dobre. Nie mamy problemu z hordami (spotkałem tylko Tanuchidów, ale mocno osłabionych i przezornie ich rozbiłem), ani nadmiaru wrogów wkoło siebie. Minusem jest mało opcji na ekspansję. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest atak na wschodnich Rzymian.
    Armia Himjaru jest fajna w prowadzeniu i dość mocna. U mnie podstawą była piechota z toporami i ciężka jazda na wielbłądach ze wsparciem łuczników. Taki skład działał praktycznie na wszystkich przeciwników jakich spotkałem, zwłaszcza na Rzymian dzięki lepszej jeździe i dużym bonusom do walki z opancerzonym przeciwnikiem.
    Jedyny poważny problem jaki miałem to ustabilizowanie nowych terenów. Minusy do ładu za religię są naprawdę spore, a że byłem jedyną frakcją żydowską, to wszędzie zaczynałem od zera. Żyzność terenów wkoło (poza Egiptem) też jest słaba, ale na szczęście, są farmy wielbłądów niezależne od tego czynnika.
    Podsumowując to kampania mi się bardzo podobała, zwłaszcza że działa się na tyle daleko od pozostałych dostępnych frakcji, że czułem się prawie jakbym w nową grę grał .

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #6
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Gram kampanię Himjarytami od 3 tygodni. Najciekawsze jest to że to frakcja żydowska/judaistyczna i osiągnięcie Boskiego Zwycięstwa Żydów jako jednego ze sposobów na zwycięstwa daje dodatkowego smaczka grze.

    Główny problem na początku polega na ograniczonych możliwościach ekspansji - jesteśmy otoczeni przez Imperia (Wschodni Rzym oraz Sassanidów) oraz ich protektoraty/satrapie.

    Nie mamy tyle potencjału Himjarem aby prowadzić z nimi otwartą wojnę więc musimy kombinować.

    Ja radzę sobie tak, że czekam na bunty w okolicy o które łatwo ze względu na istny tygiel religijny w tej części świata i zajmuje terenu od mniejszych frakcji niezwiązanych z nikim sojuszami (wschodniorzymscy buntownicy, Judea, Palmyra)

    Nie widzę innego sposobu na grę Himjarytami.

    Później wrzucę tutaj screeny z kampanii moim Królestwem Żydowskim Himjaru.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  8. #7
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Zebrałem pełną armię z poboru oraz najemników i przeprawiłem się przez M.Czerwone żeby już w pierwszych turach zniszczyć Aksum a nastepnie Nobatię.Po rozbudowie osad oraz reorganizacji armii można było się wziąć za kolonizację jednej prowincji połozonej na Plw.Arabskim (żelazo) a następnie z dwóch kierunków zaatakować ERE (Palestyna z drogimi kamieniami oraz Egipt).Po opanowaniu sytuacji i ugaszeniu negatywnych nastrojów zdobyłem Libię oraz Trypolitanię gdzie WRE posłało pełne dwa legiony dzięki czemu Sabrata obecnie przechodzi z rąk do rąk:

    https://chronicles.totalwar.com/Neza.../chapter/66354

    Moim celem jest opanowanie całej Afryki Północnej a pózniej zobaczymy co,jak,z kim oraz gdzie ?
    ERE zajete jest raczej swoimi europejskimi prowincjami oraz leżącymi w Azji Mniejszej i nie ma czasu albo i środków na odbicie ziemi faraonów a Sasanidzi jak przystało na wschodnie imperium gnuśnieje w przepychu i lenistwie kompletnie nic nie robiąc.Dlatego moja ekspansja skierowała się na zachód kontynentu gdzie WRE podjęło rękawicę i nawet stwarza problemy.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •