Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 198

Wątek: Problemy z MOS

  1. #181
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    W wersji 1.7 nie dali tych jednostek, są dodane w moim submodzie. Tu masz link do submodów na TWC tam poszukaj starszych wersji MOS http://www.twcenter.net/forums/forum...?1154-Sub-Mods

  2. #182
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam, mam problem z MOS 1.7, gra nie pyta mnie na początku które skrypty aktywować i jestem prawie pewien, że żaden skrypt nie działa (jakbym wszystkie wybory odrzucił), poza tym wszystko w porządku przeleciałem jakieś 20 tur na szybko i żadnych problemów. Mam medieval 2 na steamie, MOS 1.6.2 działał bez problemów, reinstalacja wszystkiego nie pomogła. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

  3. #183
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Spróbuj odpalić czyste TATW 3.2 zagraj kilka tur. Wyłącz kompa, i uruchom ponownie i dopiero MOS 1.7 w linku nr 1 jest link do TWC a tam dokłądna instrukcja instalacji MOS 1.7 na steam, trzymaj sie jej i powinno się udać.

  4. #184
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witajcie,

    Ostatnio wykopałem sobie płytkę z Medieval II Total War: Kingdoms i postanowiłem sobie trochę odświeżyć tą grę. Jak zwykle zainstalowałem mojego ulubionego moda tj. Third Age + MOS 1.6.1.

    Dodam, że podczas rozgrywki - co 3-4 godziny - wywalało mnie na pulpit z errorem "Medieval II napotka"(?) Otwierałem z powrotem i wszystko było w porządku, więc nie przejmowałem się tym zbytnio, zważając na jakość tego moda.

    Od 150 tury zaczęło mnie wywalać coraz częściej, aż gra stanęła w miejscu(200 tura).

    W tym celu dokonałem aktualizacji karty graficznej, przeinstalowałem grę i kombinowałem ze zgodnością. Szukałem również odpowiedzi na forum. Na próżno.

    Gram frakcją Rohan. Dodam, że mój brat gra krasnoludami, ma 250 turę i nie ma takiego problemu. Tzn. nadal wyłącza mu się co kilka godzin, aczkolwiek choróbsko nie postępuje.

    Jestem zdeterminowany, aby to naprawić. Gram na wysokim poziomie, bez kodów i całkiem dobrze mi idzie.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

  5. #185
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ma tu ktoś MOSa jeszcze i mógłby przeklikać koledze turę? Może to by pomogło, wrzuć zapis gry tutaj, może ktoś poświęci chwilkę Ja MOSa nie mam.

    Niech żyje Gwardia!

  6. #186
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    @Geralt Riv
    Mos 1.6.1 był mocno zabugowany i nadal jest, stąd problemy wgraj patch 1.6.2 do MOS, nie pamiętam czy kompatybilny z savami był.

    Generalnie jest MOS 1.7 obecnie ma 5 fixów, stabilniejszy i szybszy niż wersja 1.6.2.

    Doraźnie usuń map.rwm z base, włącz toggle_fow i próbuj ominąć ture z ctd, ale tam jest za dużo bugów i dlatego koniecznie wgraj patch lub zmień wersję na 1.7 (nie wymaga 1.6.2).

  7. #187
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki dla obu panów.

    Pomogło wgranie patcha 1.6.2. Tura przeszła, ale z tego co widzę problem nadal będzie się pokazywał co kilka godzin. W każdym razie główny problem naprawiony, zedytuję posta jak będą z tym jakieś większe problemy.

    Pozdro

  8. #188
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam. Gram w Mos 1.7 (zainstalowanym na czystym TATW 3.2) i generalnie nie miałem żadnych CTD (82 tura). Pokonałem Mordor, Isengard, zniszczyłem pierścień i wszystko do tej pory działało. Skorzystałem ze skryptu na jednostki sojuszników, które zwołałem na północy i było ok. Potem utworzyłem je na południu i podczas bitew z Haradem za każdym razem wyskakiwał błąd po jakichś 5 min. Stwierdziłem że to wina jednostek kilku frakcji pod wodzą Gondoru, ale podczas kolejnej bitwy z Haradem (z inną armią niż poprzednio), tym razem zwykłą armią (którą zdobyłem Mordor) też wyskoczył błąd po niecałej minucie (wielokrotnie). Korzystałem z katapulty, której użyłem do tej pory jakies 3 razy, więc to też może być przyczyna.
    Część loga:
    "11:26:52.790 [system.io] [warning] open: data/descr_fire_texture_list.txt is missing
    11:26:53.289 [system.io] [warning] open: data/textures/#al_outline.tga.dds is missing
    11:26:53.298 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/prebattle_speeches_subtitles.txt.strings.bin is missing
    11:26:53.357 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/prebattle_speeches_subtitles.txt is missing
    11:26:53.360 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/battle_event_subtitles.txt.strings.bin is missing
    11:26:53.388 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/battle_event_subtitles.txt is missing
    11:26:53.390 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/historic_battles_subtitles.txt.strings.bin is missing
    11:26:53.404 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/text/historic_battles_subtitles.txt is missing
    11:27:00.396 [system.io] [warning] open: mods/Third_Age_3/data/textures/#green_circle.tga.dds is missing
    11:27:00.397 [system.io] [warning] open: data/textures/#arrow.tga.dds is missing
    11:27:00.397 [system.io] [warning] open: data/textures/#arrow_distance.tga.dds is missing
    11:27:00.398 [system.io] [warning] open: data/textures/#outline.tga.dds is missing
    11:27:00.413 [system.io] [warning] open: data/textures/#unit_indicator_arrow.tga.dds is missing
    11:27:00.710 [system.io] [warning] open: data/models/textures/weapon_phalanx_spear.tga.dds is missing
    11:27:00.877 [system.io] [warning] open: data/models/textures/arrow_red.tga.dds is missing
    11:27:00.878 [system.io] [warning] open: data/models_missile/textures/ballista_bolt.tga.dds is missing
    11:27:00.880 [system.io] [warning] open: data/models/textures/vertex_pointer.tga.dds is missing
    11:27:00.880 [system.io] [warning] open: data/models/textures/waypoint_marker.tga.dds is missing
    11:27:00.881 [system.io] [warning] open: data/textures/battlefield_border.tga.dds is missing
    11:27:00.882 [system.io] [warning] open: data/textures/deployment_area_border.tga.dds is missing
    11:27:00.882 [system.io] [warning] open: data/textures/#splash_ring.tga.dds is missing
    11:27:00.882 [system.io] [warning] open: data/textures/#water_drop.tga.dds is missing
    11:27:00.883 [system.io] [warning] open: data/textures/#weather.tga.dds is missing
    11:29:27.841 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit."
    Generalnie co sekundę czegoś mu brakuje, ale zawsze przed CTD jest "11:27:00.883 [system.io] [warning] open: data/textures/#weather.tga.dds is missing", wiec wydaje mi się że to jest powód. Czy ktoś wie jak to naprawić?

  9. #189
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Masz wszystkie fixy? Tzn. 5 ? Może to wina terenu gdzie walczysz, w niektórych punktach mapy sa taki bugi. Rób chwilowo bitwy z automatu. Ew. wczytaj poprzedni save, usuń map.rwm z katalogu base i spróbuj.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  11. #190
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam ''MOS 1.70 all inclusive patch'' z moddb. Zrobiłem jak mówiłeś , poczekałem aż armia Haradu pójdzie gdzie indziej i nie było CTD podczas bitwy, więc prawdopodonie to był bug terenu tak jak mówisz. Dzięki za pomoc.

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •