Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Dagor Ennor - ciekawa alternatywa dla MOS i D&C

  1. #21
    sadam86
    Gość
    Co do budynków wydaje się co to tam te +5, ale jak się sporo pobuduje daje to niezły bonus. Podobne obłożenie budynkami jest w Bellum Crucis i jest to świetne moim zdaniem, tu plus dla moda.

  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    86
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Ale szczerze mówiąc w każdym cenionym modzie opartym w third age ( nie liczac DE ) budynków nie jest zbyt dużo. I to jest tego minus. Dla tego w DE jest fajne to że te budynki maja jakąś wiekszą różnorodność. Teraz non stop gram w DaC i mnie boli to że budynków które są fajne i fajnie wygladaja jest niewiele i mała różnorodność. Tak samo chyba najwiekszym mankamentem jest brak kupców. Według mnie powinnie oni być i zwiekszać dochody. Fajne byłoby też budynki które potrzebuja wydobycia jakiegoś tam surowca by to zbudować tak jak jest w rome 2 jak sie nie mylę

  3. #23
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Dodałem nowe linki, z fixami. Odświeżę troszkę, to ktoś jeszcze może podzieli się wrażeniami. Bardzo bym też prosił o screeny mapki, jednostek (część już jest w temacie), ciekawsze eventy itd.

  4. #24
    Wojski
    Dołączył
    Jul 2015
    Postów
    86
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Przez ostatnie kilka dni ogrywałem Dagor Ennor i pozwolę sobie zrobić krótką recenzje/opis tego moda.

    Ogólnie Dagor Ennor w aktualnej jest bardzo, ale to bardzo niedopracowana. Bardzo, bardzo dużo błedów które powodują wywalanie do pulpitu, najczęściej występuja one podczas bitew oraz podczas przeglądania miast ( zmiana ikonek gry ).

    Postaram się wszystkie plusy łączyć w grupy.

    Mapa:

    + Ogólnie można powiedzieć że jest najlepszą rzeczą która wyszła twórcą, bardzo fajnie wygląda, duża, oraz rozmieszczenie miast jest bardzo dobrze zrobione.
    - Dużo błędów powodujących np widok Black Gate koło Bree lub w terenach Eastrlingów.

    Miasta/Budynki

    + Bardzo dużo, różnorodnych budynków które wyglądają całkiem całkiem, mogli by postarać się o lepszy wygląd ich ale nie można mieć wszystkiego.
    - Tych budynków jest bardzo dużo ale szczerze mówiąc daja niewiele, według mnie powinno wiele z tych budynków powinno być edytowanych pod aspektem wartości i bonusów, kopalnie dają AŻ 55 florenów, walka z korupcją jest bardzo do kilu, mamy ok 60% prawa ale i tak tylko mała część korupcji spada.

    Jednostki:

    - Tutaj najbardziej się zawiodłem..., buntownicy posiadają dużą ilość różnych jednostek które na prawdę powinny być zmienione ( wartości ) a reszta frakcji jak się nie mylę ogranicza się do jednostek z podstawki ( third age ), jedynie dodane jest kilka jednostek ogólnodostępnych dla wszystkich, zero ciekawych nowości w tym aspekcie. Nawet gdyby nie chcieli tworzyć nowych jednostek to i tak w necie jest dużo modeli twórców niezależnych które można wykorzystać...

    Optymalizacja:

    - Tutaj gra również leży, na 1 bitwę przypada 1 drop do pulpitu lub kilka mocnych ścin które freezują grę na 2-3 min ( całość ), lagi są nawet gdy włączyłem najniższe ustawienia gry.

    Frakcje i ogólne menu gry:

    - Frakcji jest bardzo dużo ale nie przekłada się to na gre, nie ma takich frakcji jak Angmar które na prawdę mogłby urozmaicić grę w okolicach gór mglistych i tych rejonów, za to mamy wiele frakcji które są pasywne, przez ok 100 tur nic nie zrobiły.

    - Wracając do pasywności komputera to można powiedzieć że jest to dramat. Podczas gry Men of the West ( Free People of Eriador ) nie miałem żadnej bitwy z kimś innym niż buntownicy.

    - Panowanie w rejonach Bree ogranicza się do dominacji przez siły dobra, w okolicach Minas Thirith, Gondor nawet nie zdobył Osgiliath, bardzo pasywnie, niewiele lepiej patrząc na Avarii Elves. 2 miasta od początku do 100 tury. Tak samo z wieloma innymi frakcjami.

    - W tym modzie gra opiera się o walkę z buntownikami których jest dużo, jedynie oni dają jakąś frajdę.

    - Jeszcze błędy w informacjach dot startowych lokalizacji frakcji ( chodzi o mape w menu gry )

    - Oraz wywalanie podczas wyboru frakcji.


    Dla mnie jak narazie jest to wersja która jest małogrywalna, potrzebuje wiele patchy i pracy przy nim. Gra wygląda identycznie jak początki DaC, gdzie na prawdę gra wyglądała "niechlujnie" a teraz mamy taki skarb który aż chce się grać.
    Mod Dagor Ennor na prawdę ma duży potencjał, bardzo duży patrząc na to wszystko tylko musi to jakoś spożytkować, jeżeli pracę by poszły szybko to mogliby być na poziomie Mos-a lub DaC-a lub z nimi nawet konkurować. Aktualnie są bez szans.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Patrykovsky za przydatny:


  6. #25
    Chłop Awatar Nevon
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Dagor Silmarillion

    Kilka dni temu ukazała się wersja alpha nowego submoda od alreadyded(twórca Dagor Ennor). Przenosimy się do Pierwszej Ery i zupełnie nowej mapy zawierającej Beleriand(z tego co rozumiem są dwie kampanie, jedna tylko z Beleriandem i druga z całym Śródziemiem wraz z Beleriandem). Ta wersja zawiera także kampanię Trzeciej oraz Czwartej Ery z Dagor Ennor i jak rozumiem zastępuje Dagor Ennor w dalszym rozwoju.

    Ktoś miał może okazję zagrać? Dagor Ennor był delikatnie mówiąc niedopracowany i znudził mnie przy 20 CTD w ciągu godziny. Ciekawi mnie czy tu nie jest podobnie.

    Linki:
    TWC
    ModDB



    Lista nacji:
    Spoiler: 
    Beleriand Only;


    Dor Daedeloth "Land of the Shadow of Horror", Morgoth's faction ~ Able to recruit some Men and Dwarves units, all Orc units, and anything else that makes sense, eventually drakes late in game. No Elves though.


    Host of Fëanor ~ Able to recruit some Men, some Dwarves.


    Host of Fingolfin ~ Able to recruit many Men and some Elves from other factions.


    Kingdom of Nargothrond


    Kingdom of Gondolin


    Falathrim


    Kingdom of Doriath


    Laegrim (Laiquendi)


    Khazâd Clans of Belegost


    Khazâd Clans of Nogrod (turns traitor in game)


    House of Marach


    House of Bëor


    House of Haldad


    House of Bór


    House of Ulfang (turns traitor in game)


    Síleráth Ungoliant


    Raugdúath ~ Wolves and such along with Orcs.


    *Glaurung (Another Orc faction with a dragon as faction leader, no other dragon units recruitable most likely, may not even be added entirely since it isn't needed. Slot might be used for Host of the Valar instead though that isn't needed either since I can just use Eämbar of Eru faction for that stuff.)




    Rest of factions;


    Khazâd Clans of Khazâd-dûm (Misty Mountains)


    Eämbar of Eru ~ Eagles, Ents, and such. May also be used for Host of the Valar scripts.


    Gwathuirim (Dunlendings in Eriador, before they fled to Dunland)


    Orcs of Ered Nimrais (Gondor mountains)


    Orcs of Ered Engrin (Iron Mountains)


    Haradrim


    Váringárhoth (Variags)


    Éothéod (in Rhovanion)


    Taur-imlothrim (Forest-vale men/people) or Forodrim (North men/people) (in Anduin Vale and Greenwood/Mirkwood area)


    Celusindirim (River People) (Dale and Erebor area)


    Egládhoth (Forsaken people) (Corsair and Outlaws, along coasts)


    Faróthrim (Hunter people) (Far Harad)


    *Kingdom of Numenor (for really late in the campaign, may be added in place of Glaurung faction, but it isn't needed)


    Under the Shadow (lots of rebel factions, no dragons).

  7. Użytkownicy którzy uznali post Nevon za przydatny:


  8. #26
    Wojski Awatar Jakien Kolwiek
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    80
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    hej no pograłem kilka tur w tego moda

    i tak... jest grywalny przynajmniej teoretycznie (wywala do pulpitu w wielu miejscach np. jak klikniesz na obrazek budynku)

    Dram Królestwem Doriathu tj. leśnymi elfami, po 30 turze mam 11 prowincji (większość to wioski zdobyte na rebeliantach)
    Gra się podobnie jak w Dagor Ennor, te same dodatkowe budynki i chyba ta sama inteligencja bitewna. Jeśli chodzi o kampanię to jest chyba nieco lepiej,
    przynajmniej moim zdaniem.
    Od początku wszelkiego typu orki z północy (tam jest ich chyba ze 3 różne nacje) podeszły na południe i o ile na zachodzie elfy sobie jakoś z nimi radzą to ludzie dostają baty. Tak więc musiałem posłać armię na północ i im pomóc bo zostało im jedno miasto. To taka krótka relacja z kampanii, teraz napiszę co mi się podoba a co nie

    Minusy:
    - jednostki żywcem wzięte z poprzednich modów (nawet nazwy nie zmienione, także masz jednostki o nazwie np lorien rangers itp.)
    - nazgule występują w angbadzie (wszystkie 9 i nazywają się tak jak poprzednio (czyli Witch King, Khamul itp)
    - menu kampanii (to przy wyborze nacji niedokończone), niby to nic, ale zawsze mnie to zniechęcało do rozgrywki
    - symbole frakcji, niektóre z nich są wzięte z poprzednich modów, natomiast te nowe fajnie wyglądają (szczególnie elfy)
    - w gondolinie jest jakiś bug z flotą bo od początku jest dwóch admirałów/statki na lądzie
    - często wywala grę
    - część ancillaries jest z błędami np supply (te zapasy co dostaje generał z armią w polu, lub ich brak)
    - fatalny moim zdaniem balans jednostek (mam nadzieję że to dopracują) np. jednostki rebelskie w kaftanach mają ten sam poziom zbroi co elitarne jednostki sindarów w tych złotych zbrojach

    Plusy:
    - WIELKI PLUS - MAPA KAMPANII jest kozacka (tylko moim zdaniem ten skrypt z ograniczaniem jej jest nietrafiony, jak również kampania w Beleriandzie też pozostawia wiele do życzenia. Po prostu zablokowali wszystkie obszary mapy poza beleriandem)
    - Nacje, ich ilość różnorodność i ich nazwy - podoba mi się takie rozwiązanie jakie zastosowali... może niepotrzebna jest ta nacja na południu ale i tak jest dobrze
    - Gondoli jest dobrze zrobiony... może powinni jeszcze zrobić tzw. mgłę wojny tj. zaciemniony obszar nad gondolinem to byłoby bardziej realistycznie
    - drzewka rodzin dla frakcji z tego co widziałem też są zrobione dobrze, przynajmniej dla elfów

    Ogólnie rzecz biorąc wygląda to jak beta i jeśli wyeliminują szereg błędów to może być dobra rozgrywka. Jeśli ktoś nie przykłada uwagi do tych elementów co napisałem to może spróbować pograć. Ja jeszcze trochę pogierze w ten Doriath, zobaczę jak się orków biję w tym konkretnym modzie

    To tyle co na prędce zapamiętałem z rozgrywki

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •